نماینده ایران: تولید فلز اورانیوم برای تولید رادیودارو است

16/04/1400 10:02 ب.ظ

نماینده ایران: تولید فلز اورانیوم برای تولید رادیودارو است العربيه_فارسى

جمهوری اسلامی ایران در «پنجمین گام کاهش تعهدات برجامی» خود اعلام کرده است که «برنامه هسته‌ای ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی مواجه نیست».کاظم جمهوری اسلامی ایران در «پنجمین گام کاهش تعهدات برجامی» خود اعلام کرده است که «برنامه هسته‌ای ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی مواجه نیست».

کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین چهارشنبه 7 ژوئیه 2021 مدعی شد: فلز اورانیوم در ایران برای تولید رادیوداروها در راکتور تحقیقاتی تولید شده است.غریب‌آبادی گفت: سوخت راکتور تهران از نوع سوخت عادی با غنای بالای 20 درصد است و با ارتقای این سوخت، کمیت و کیفیت رادیوداروها به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.

این اظهارات نماینده ایران در وین در حالی بیان می‌شود که فلز اورانیوم می‌تواند در مراحل اولیه تولید بمب اتمی هم به کار رود. غریب آبادی با اشاره به محدودیت‌های برجامی علیه روند تولید اورانیوم در ایران، گفت: هرچند بر اساس برجام تحقیق و توسعه بر روی فلز اورانیوم باید به اطلاع کمیسیون مشترک برجام برسد و تصویب شود اما جمهوری اسلامی ایران در «گام پنجم کاهش تعهدات برجامی» خود اعلام کرده است که «برنامه هسته‌ای ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی مواجه نیست». غریب آبادی تاکید کرد«نگرانی برخی طرف‌های برجام» درباره تولید فلز اورانیوم «مسموع» نیست.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تولید پهباد هم برای پیش بینیِ وضعیت آب و هواست طالقانی هم خودش مُرد رفسنجانی هم خودش در استخر با عمق یک متر غرق شد ما مردم ایران هم کُسخلیم 🧐🤨