۴ هزار و ۴۰۴ میلیارد دیگر از کسری بودجه هم تأمین شد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

۴ هزار و ۴۰۴ میلیارد دیگر از کسری بودجه هم تأمین شد طبق اعلام وزارت اقتصاد با برگزاری هشتمین مرحله عرضه اوراق مالی اسلامی، ۴ هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان دیگر از این محل برای کسری بودجه تأمین مالی شد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری وزارت اقتصاد طی اطلاعیه‌ای از انجام هشتمین مرحله عرضه اوراق مالی اسلامی با مشارکت بانک‌ها و نهادهای مالی بازار سرمایه (از قبیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تأمین سرمایه) در بازار بین بانکی و بازار سرمایه در روز گذشته (سه‌شنبه، هفتم مرداد ماه) خبر داد.

این مرکز در اطلاعیه صادر شده، این اقدام را در راستای تأمین مالی غیر­تورمی ناترازی بودجه عمومی دولت و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت ایمن بازار بدهی عنوان کرده است. بر اساس این اطلاعیه پس از دریافت پیشنهادهای خرید اوراق از متقاضیان در سامانه بازار بین‌بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی و سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، حسب تصمیمات اتخاذ شده در راستای تأمین مالی بهینه، در کل مبلغ ۴ هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان در مورخ هفتم مردادماه به شرح مشخصات جدول شماره (۱) برای تأمین مصارف بودجه عمومی دولت تأمین شد:

علاوه بر این، عرضه اوراق از طریق برگزاری همزمان حراج در بازار پول و سرمایه انجام می‌شود و در نتیجه هشت مرحله عرضه هفته­‌های گذشته، مبلغ ۴۲ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان از محل انتشار اوراق مالی اسلامی تأمین شده است که جزئیات آن در جدول شماره (۲) ارائه می‌شود: در بخش دیگری از این اطلاعیه می‌خوانیم: وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور) حسب وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل مستمر «روند تحولات متغیرهای اقتصادی»و «روند سنجه­‌های پایداری بدهی­‌های دولت در قالب سناریوهای مختلف» و «پیش‌بینی جریان ورودی و خروجی منابع بودجه عمومی به خزانه و نیز تلاش جهت حصول به درجات قابل قبولی از سازگاری سیاستی با سیاست‌گذار پولی» هر هفته نسبت به پذیرش پیشنهادها اقدام می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رییس جمهوری ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح در کرمان افتتاح می‌کندرییس جمهوری ۱۰هزار میلیارد تومان طرح در کرمان افتتاح می‌کند | رییس مجمع نمایندگان مجلس استان کرمان گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی روز پنجشنبه هفته جاری به‌صورت ویدئو کنفرانسی توسط رییس جمهوری در این استان افتتاح می‌شود
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

غنی: به زودی 5 هزار زندانی دیگر طالبان آزاد خواهند شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طرح یک هزار میلیارد دلاری جمهوریخواهان در کنگره برای کمک به مردم در دوران کرونا؛ واکنش دموکرات‌هاطرح یک هزار میلیارد دلاری جمهوریخواهان در کنگره برای کمک به مردم در دوران کرونا؛ واکنش دموکرات‌ها به گزارش خبرگزاری رویترز، این مذاکرات از روز سه‌شنبه هفتم مرداد ماه شروع شده و پیش‌بینی می‌شود مذاکرات سخت و دشواری باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گوشه‌ای از امپراتوری مالی خامنه‌ای به روایت رئیس بنیاد مستضعفان: ۳۶ هزار میلیارد تومان درآمد در یک سال!گوشه‌ای از امپراتوری مالی خامنه‌ای به روایت رئیس بنیاد مستضعفان: ۳۶ هزار میلیارد تومان درآمد در یک سال! در تیر ماه ۱۳۹۸ دولت ایالات متحده دارایی‌های علی خامنه‌ای و دفترش را مورد تحریم قرار داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 150 هزار و 515 تن رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 150 هزار و 515 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناسا شهاب سنگ مریخی را پس از ۶۰۰ هزار سال به سطح سیاره بازمی‌گرداندسازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا قصد دارد تکه کوچکی از یک شهاب سنگ را که زمانی در گذشته دور به خاک مریخ تعلق داشته و سر از زمین درآورده است به سطح این سیاره بازگرداند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »