برای مبارزه با کرونا، شمار زائران مکه امسال از دو میلیون نفر به هزار نفر کاهش یافت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برای مبارزه با کرونا، شمار زائران مکه امسال از دو میلیون نفر به هزار نفر کاهش یافت شرکت‌کنندگان در مراسم امسال در گروه سنی ۲۰ ساله تا ۵۰ ساله هستند و از همگی تست ابتلا به ویروس کرونا گفته شده است.

صدای آمریکا - عربستان سعودی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در اقدامی بی‌سابقه شمار زائران در مراسم حج را به شدت کاهش داد.

عربستان سعودی امسال با ممانعت از ورود مسافران خارجی، شمار زائران را به جای بیش از دو میلیون نفری که سالانه از نقاط مختلف جهان خود را برای اجرای مناسک حج به مکه می‌رسانند، به تنها یک هزار نفر محدود کرده است. شرکت‌کنندگان در مراسم امسال در گروه سنی ۲۰ ساله تا ۵۰ ساله هستند و از همگی تست ابتلا به ویروس کرونا گفته شده است. آنها به مدت دو هفته قبل از ‌آغاز مراسم در هتل‌ها قرنطینه بودند و بعد از اجرای مراسم هم باید یک هفته در قرنطینه به سر برند.

طواف زائران دور کعبه وسط صحن مسجدالحرام مکه با رعایت فاصله‌گیری اجتماعی شکلی تاریخی به خود گرفت، که با تصویر انبوه زائران در سال‌‌های گذشته کاملا متفاوت است. تاکنون در عربستان سعودی ۲۷۰ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ شناسایی شده و بیش از ۲۸۰۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ به ثبت رسیده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اندکرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اند وزارت بهداشت وضعیت ۱۵ استان از جمله تهران را قرمز و وضعیت ۱۱ استان دیگر را در شرایط هشدار اعلام کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در جهان- شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفتکرونا در جهان- شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفت داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که ‌بیش از ۶۵۴ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان از مرز 17 میلیون نفر فراتر رفتشمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان از مرز 17 میلیون نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 212 هزار و 557 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 212 هزار و 557 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پمپئو: افزایش فشارها بر ایران برای توقف حمایت از تروریسم و اقدامات بی‌ثبات‌کنندهمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفت ایالات متحده از سال گذشته برای توقف حمایت رژیم ایران از تروریسم و سایر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده، فشار بر جمهوری اسلامی را افزایش داده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »