۳۰ هزار داوطلب در آمریکا واکسن کرونا را تست می‌کنند | DW | 28.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دانشمندان و پژوهشگران در تلاشند هر چه سریع‌تر واکسنی برای جلوگیری از کووید ۱۹ تولید و عرضه کنند. در آمریکا سومین فاز آزمایشی بالینی با شرکت ۳۰ هزار داوطلب آغاز شده است. سطح انتظارات از این آزمایش بسیار بالا است.

در کشورهای مختلف جهان پژوهش‌ها و آزمایش‌های گوناگونی برای ساخت واکسن کرونا جریان دارد. اکنون یکی از این واکسن‌های"نامزد" که پژوهشگران به موفقیت آن امید بسته‌اند، وارد سومین مرحله آزمایش بالینی شده است؛ مرحله‌ای که برای تولید و ارائه این واکسن تعیین‌کننده است.

آنتونی فاوچی، ویروس‌شناس بنام آمریکایی و مشاور دولت ایالات متحده در این ارتباط از"رویدادی تاریخی" سخن گفت و تصریح کرد که اولین نتایج این مرحله احتمالا در ماه نوامبر ارائه خواهد شد.۳۰ هزار فرد داوطلب این آزمایش بالینی در ۸۹ نقطه مختلف تست می‌شوند و این واکسن در دو فاصله ۲۸ روز دو بار تزریق می‌شود. در ۴۵ فرد داوطلب بین ۱۸ تا ۵۵ سال که واکسن پیشتر به آنها تزریق شده بود، هیچگونه عوارض جانبی جدی مشاهده نشد. در پی تزریق این واکسن در بدن آنان پادتن‌های بیشتری در مقایسه با افرادی تولید شد که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حدود ۱۹۰ هزار مرکز درمانی ناایمن در تهران داریمرئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه پس از اتفاقی که برای مرکز درمانی سینا افتاد در کل کشور تعریف کردیم که چه مراکزی پرخطر و ناایمن هستند و آیا مسئولین وقت به آن‌ها اخطار لازم را داده‌اند، گفت: در تهران ۴۳۱ هزار مرکز درمانی داریم که حدود ۱۹۰ هزار آنها ناایمن و پرخطر هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 209 هزار و 487 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 209 هزار و 487 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 36 هزار و 263 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 36 هزار و 263 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 818 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 149 هزار و 856 تن رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 149 هزار و 856 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »