۳۰ سال بعد از جنگ ستاره سرخ و دینامو زاگرب در زمین فوتبال

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۳۰ سال قبل در چنین روزی مسابقه فوتبال بین تیم‌های ستاره سرخ بلگراد و دیناموزاگرب به یک جنگ واقعی بدل شد.

تنها ده دقیقه تا شروع مسابقه ستاره سرخ بلگراد و دیناموزاگرب باقی مانده بود که اولتراهای کروات، طرفداران تیفوسی دینامو زاگرب حصارهای فلزی ورزشگاه را شکستند و به زمین هجوم آمدند.

ستاره کروات بعدها به قرمز و مشکی پوشان میلان پیوست و به خود را به بخشی از تاریخ باشگاه پرافتخار میلان ضمیمه کرد. در بنای یادبودی که به مناسبت بزرگداشت شورش در خارج از استادیوم ماکزیمیر در زاگرب احداث شده یک پلاک ادای احترام نصب شده که روی آن نوشته شده است: «به احترام هواداران دینامو که جنگ برای آنها در ۱۳ مه ۱۹۹۰ آغاز شد و با جان دادن آنها در راه وطن به پایان رسید.»

اتفاقات دیگری در همان تابستان سال ۱۹۹۰ در فضای فوتبالی یوگسلاوی رخ داد که آتش اختلافات و تنش‌ها را شدید‌تر کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ثبت عمیق‌ترین رکود ماهانه؛ بانک مرکزی بریتانیا نسبت به تکرار سقوط ۳۱۴ سال پیش هشدار داداقتصاد بریتانیا با کاهش ۵.۸ درصدی تولید ناخالص داخلی در ماه مارس، عمیق‌ترین رکود خود از سال ۱۹۹۷ تاکنون را تجربه کرد و رشد منفی سه ماهه اقتصاد این کشور به بالاترین سطح از دوره بحران مالی ۲۰۰۹ به این سو رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هفت داستان جالب هفت سال پس از بازنشستگی الکس فرگوسندر هفتمین سالگرد بازنشستگی الکس فرگوسن، این مطلب هفت داستان در مورد هفت داستان از زندگی یکی از بزرگ‌ترین مربیان تاریخ فوتبال را برایتان بازگو می‌کند؛ که احتمالا تا به حال نشنیده‌اید
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

آیا می‌توانم پس از ۴۰ سال عاملان قتل پدرم را به سزای عملشان برسانم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روایت پنجاه و یکم؛ ۹ سال پناه‌جویی در سوریه؛ از ربوده‌شدن تا پناه به نقاشیaidaghajar چرا اسم اون ورزشکار سرشناس برده نشده؟ به نظرم اینجور آدم‌ها باید رسوا بشند.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ایتالیا به 30 هزار و 911 نفر افزایش یافتشمار قربانیان کرونا در ایتالیا به 30 هزار و 911 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد/ دستور رییس جمهور امکان فروش سهام از طریق بانک‌ها است/ فروش سهام عدالت نیمه اول سال امکان‌پذیر می‌شودسخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه امکان فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد، گفت: در راستای دستور رییس جمهوری مبنی بر روان سازی فروش سهام عدالت و سهولت فرایند فروش سهام، از ظرفیت‌های نظام بانکی هم استفاده شود و مردم برای فروش بتوانند به شبکه بانکی کشور که بسیار گسترده است، مراجعه کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »