روایت پنجاه و یکم؛ ۹ سال پناه‌جویی در سوریه؛ از ربوده‌شدن تا پناه به نقاشی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو خواهر همراه بامادرشان پس از ناپدید شدن ناگهانی پدر که جانباز جنگ ایران وعراق بود و ناامیدی از یافتنش ،قدم به ترکیه گذاشتند، ربوده شدند، مورد آزار قرار گرفتند وحالا ۹سال است در کشور سوریه پناهجو هستند. گزارشی از aidaghajar 👇 اخبار_ایران قاچاق_انسان

مادر فرزانه همان سال گم شدن همسرش به دنبال او، به اداره‌ها و مراجع مختلفی مراجعه کرد؛ اما نه‌تنها خبری از او نیافت بلکه به گفته فرزانه، در همان سال ماموران امنیتی به خانه‌ آن‌ها هجوم بردند و بسیاری از مدارکشان را ضبط کردند. فشارهای خانواده مادری باعث شد که مادر فرزانه غیابی طلاق بگیرد و همین مساله باعث شد که نتواند پیگیر دریافت حقوق ماهیانه همسر سابقش شود و مسئولان این پیگیری را منوط به درخواست فرزندان حجت پاک‌بین کردند.

به نظر می‌رسد که فرزانه و مادرش را ربوده بودند، اما روایت حبس و آزار آن‌ها توسط این تیم اینجا به پایان نمی‌رسد، آن‌ها بعد از دو روز به مکان دیگری منتقل می‌شوند که ریحانه را زخمی با صورت کبود، در آن نگهداری می‌کردند: «نزدیک به ۴۰ روز ما را در این خانه نگه داشتند. سه مرد بودند که یکی از آن‌ها راننده بود و هرروز برایمان یک وعده غذا مثل مربا و نان می‌آورد. در این ۴۰ روز ما را شکنجه کردند تا آن‌که یک روز ریحانه رگش را زد و خودکشی کرد.

به گفته فرزانه خودکشی ریحانه باعث شد که مردان آن خانه، آن‌ها را بیرون کنند تا بالاخره توسط خانواده‌ای ترک به آن‌ها کمک شد تا تحت درمان قرار بگیرند و کار پیدا کنند: «ما اصلا نمی‌دانستیم سازمان ملل چیست، هرچه آن خانواده به ما می‌گفتند گوش می‌دادیم. در آن زمان هر ایرانی حق داشت که سه ماه به شکل قانونی در ترکیه زندگی کند و برای تمدید اقامتش بایستی از ترکیه خارج و دوباره وارد می‌شد. اقامت ما هم رو به پایان بود و با مشورت آن خانواده تصمیم گرفتیم به سوریه برویم و دوباره به ترکیه برگردیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

aidaghajar چرا اسم اون ورزشکار سرشناس برده نشده؟ به نظرم اینجور آدم‌ها باید رسوا بشند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناگفته‌هایی از عزل وزیر صمت به روایت مدیر موسسه دیدبان توسعهناگفته‌هایی از عزل وزیر صمت به روایت مدیر موسسه دیدبان توسعه: «رحمانی از فردای تصدی پست وزارت، رویه‌ای متفاوت در پیش گرفت طوری که گفته می‌شود لابی‌های مستمرا و نزدیکانشان با برخی نمایندگان سبب شد که طی ۱۸ ماه گذشته، در چندین مرحله جلوی تفکیک گرفته شود.»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روایت اروپایی‌هایی که نمی‌خواهند قرنطینه پایان یابدیورونیوز از بینندگان و خوانندگان اروپایی‌اش پرسیده است که با بازگشت روند زندگی به حالت عادی و برداشته شدن محدودیت‌ها، برای چه چیز قرنطینه دوران کرونا دلشان تنگ می شود؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت تلاش منافقین برای جذب شجریان و بازرگان!«سازمان مجاهدین خلق»، امروز برای همه تقریبا نامی آشناست که واژگانی چون جنایت، ترور، وطن‌فروشی را در ذهن مردم تداعی می‌کند اما هنوز ناگفته‌های بسیاری در مورد سازمان یا همان فرقه رجوی وجود دارد. کص نگو مومن ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون برو دوغتو بنوش ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون . از جمهوری عسلامی منافق‌تر پیدا می‌کنید؟ . مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روایت یک نماینده مجلس از پشت پرده برکناری وزیر "صمت"- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمجلس به وزارت بازرگانی رای نداد وزیر برکنار شد! امیرآبادی‌فراهانی: چهارشنبه به رحمانی ابلاغ شد اگر مجلس به وزارت بازرگانی (بخوانید وزارت واردات و رانت‌خواری) رأی ندهد باید استعفا دهید، وزیر هم استعفا را نپذیرفته و برکنار شد؛ علی برکت‌الله وزير_صمت چه خبر تونه؟ چه خبرررتونه؟ لجن پراکنی اشقیا مگر كنترل مجلس با وزير بود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تحویل ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی پرند تا پایان مردادمعاون وزیر راه و شهرسازی دستور داد تا حدود ۲۰۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند تا پیش از هفته دولت افتتاح و به مالکان تحویل داده شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هفت داستان جالب هفت سال پس از بازنشستگی الکس فرگوسندر هفتمین سالگرد بازنشستگی الکس فرگوسن، این مطلب هفت داستان در مورد هفت داستان از زندگی یکی از بزرگ‌ترین مربیان تاریخ فوتبال را برایتان بازگو می‌کند؛ که احتمالا تا به حال نشنیده‌اید
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »