۱۱۵ هزار پرستار و بهیار در سراسر جهان براثر کرونا جان باخته‌اند | DW | 22.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ۱۱۵ هزار نفر از کادر درمان در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. بیشترین قربانیان از کشورهای آفریقایی بوده‌اند. در آفریقا کمتر از ۱۰ درصد پرسنل درمانی واکسینه شدند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بر اساس برآوردهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) حدود ۱۱۵ هزار پرستار و بهیار در سراسر جهان در ۱۶ ماه نخست پاندمی کرونا بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

این سازمان دلایلی چون کمبود امکانات به ویژه در آغاز همه‌گیری کرونا، توزیع ناکافی واکسن‌ در کشورهای فقیر را از جمله علت مرگ و میر کارکنان درمانی اعلام کرده است.طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت در آفریقا تنها ۱۰ درصد از پرستاران و بهیاران در برابر کرونا واکسینه شده‌اند، در حالی که این رقم در اکثر کشورهای ثروتمند۸۰ درصد است.

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت از کشورهای گروه ۲۰ درخواست کرد در اجلاس آتی خود در رم برای توزیع عادلانه واکسن کرونا تلاش کنند.سازمان جهانی بهداشت قصد دارد تا پایان سال جاری ۴۰ درصد از مردم در همه کشورها واکسینه شوند. برای این کار ۵۰۰ میلیون دوز واکسن مورد نیاز است. این نهاد بین‌المللی در عین حال تصریح کرده که بیشتر واکسن‌های تولیدشده به کشورهای ثروتمندی می‌رسد که در حال راه‌اندازی مراکزی برای واکسیناسیون تقویتی هستند.آدهانوم افزود در آفریقا ۱۰ درصد کادر درمان به طور کامل واکسینه شده‌اند. این در حالی است که در بیشتر کشورهای پردرآمد بیش از ۸۰ درصد کارکنان درمان به طور کامل واکسینه شده‌اند.

تدروس تاکید کرد رسیدن به هدف ۴۰ درصدی واکسیناسیون برای ۸۲ کشور دشوار است چونکه در سه چهارم این کشورها، تنها مشکل این است که واکسن کافی در دسترس نیست.افرادی که در این عکس می‌بینید در سنگاپور سرگرم تماشای فیلمی در فضای آزاد هستند. این وضعیت با سالن‌های معمولی سینما در دوران پیش از همه‌گیری قابل مقایسه نیست، اما به نسبت محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا در بسیاری از کشورها فرصتی رضایت‌بخش برای فیلم‌دوستان است. از اکتبر سال گذشته تا کنون شمار مبتلایان در سنگاپور نسبتا پایین بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۶۵ فوتی جدید کرونا در کشور/ شناسایی بیش از ۱۱ هزار بیمار در شبانه روز گذشتهبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۱ هزار و ۶۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۶۵ تن نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: بین ۸۰ هزار تا ۱۸۰ هزار نفر از کادر درمان قربانی کرونا شدندبه گفته مدیرکل سازمان جهانی بهداشت بیش از ۸۰ درصد اعضای کادر درمان در اکثر کشورهای ثروتمند به طور کامل واکسینه شده‌اند اما در قاره آفریقا به طور میانگین از هر ۱۰ عضو کادر درمان کمتر از یک نفر به طور کامل در برابر «کووید ۱۹» واکسینه شده است. 😢😢
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شیوع سویه‌ای از کرونا در روسیه که از 'دلتا' نیز مسری‌تر است | DW | 21.10.2021پژوهشگران روسی سویه جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرد‌ه‌اند که نسبت به 'دلتا' مسری‌تر است. این نوع از کرونا در روسیه در حال گسترش است. ظرف یک شبانه‌روز ۱۰۳۶ نفر در این کشور بر اثر یا در ارتباط با کرونا مرده‌اند. COVID ..... The crap that keeps giving.... ShimoolT آه همین دیروز گفتم چه خوبه که دیگه از سویه‌های جدید خبری نیست 😥 ☹️😔
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد🔺کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد ▪️محقق ارشد و مدیر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه می‌گوید مواردی از گونه جدید ویروس کرونا ،که احتمالا از گونه دلتا مسری‌تر است، در این کشور مشاهده شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ویدئویی از ویرانی خانه‌ها در هند و نپال در پی وقوع سیل شدید و رانش زمیندر پی بارش‌های شدید باران و همچنین رانش زمین، تعداد جان باختگان این حواث در دو کشور هند و نپال به بیش از ۱۰۰ نفر رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »