یک مقام دولتی در استان تهران: از خانواده کشته‌شدگان پول گرفته نمی‌شود

26/11/2019 01:06:00 ب.ظ

یک مقام دولتی در استان تهران: از خانواده کشته‌شدگان پول گرفته نمی‌شود

یک مقام دولتی در استان تهران: از خانواده کشته‌شدگان پول گرفته نمی‌شود

فرماندار بهارستان در جنوب غربی تهران گفته است نه تنها از خانواده کشته‌شدگان اعتراضات اخیر پولی دریافت نمی‌شود بلکه اگر توان مالی ضعیفی داشته باشند کمک هم دریافت می‌کنند. سازمان عفو بین‌الملل می گوید دست کم ۱۴۳ شهروند ایران در جریان اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اند. همزمان یک نماینده مجلس گفته در بین کشته شدگان افراد خارجی وجود دارد.

پنجره همرسانی را ببندیدUGCImage captionسازمان عفو بین‌الملل می گوید دست کم ۱۴۳ شهروند ایران در جریان اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اندیک مقام دولتی در استان تهران گزارش‌ها درباره دریافت پول از خانواده کشته‌شدگان وقایع اعتراضی اخیر را رد کرده است. همزمان یک نماینده مجلس هم گفته در بین کشته‌شدگان افراد خارجی وجود دارد.

مجتبی خانجانی، فرماندار بهارستان در جنوب غربی تهران، گفته است نه تنها از خانواده کشته شدگان اعتراضات اخیر پولی دریافت نمی‌شود"بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد".

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

جون مادرت بیا بگیر اطلاعات سپاه یک دولت دیگری است..... ۱۴ارگان نظامی امنیتی در ایران داریم،همه شون ازیک دیگر جدا هستند و فقط قاضی رابطه نسبتا نزدیک بااینهادارد، معلوم نیست گیرکدامشان بی افتید،عین جنگله،مثلا هرکدام ازمراجع تقلیدنیروهای لباس شخصی های خودشان رادارند(انصارحزب الله،یالثارات،عماریون...) دروغه محضه من خودم شاهد بودم از 40 میلیون به بالا میگیرند

تجمع شهروندان تهران در حمایت از حکومت ایرانامروز جمعی از مردم تهران در دفاع از حکومت پس از اعتراضات به افزیش قیمت بنزین در میدان انقلاب این شهر تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی خاک تو سرتون با این گزارش دادنتون.این تجمع حکومتی هستش کلا یک مشت احمق در ترکیه وجود دارند فرقی نمیکند چپ باشند یا دست راستی اطلاعات چندانی از تحولات آذربایجان و ایران ندارند.احمق یکم تحقیق کنید.

دوازده کشته در یک سانحه رانندگی در نیجریهدر پی برخورد یک دستگاه کامیونت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در ایالت سوکوتوی نیجریه٬ براساس برآوردهای اولیه 12 نفر جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

پوریا عالمی، طنزنویس از حکم یک سال زندان تبرئه شد

جام جهانی کشتی فرنگی در تهران به دلیل ناآرامی‌های ایران به تعویق افتادمسابقات جام جهانی کشتی فرنگی طبق برنامه اولیه قرار بود روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود.

اعتراضات ایران جام‌جهانی کشتی فرنگی در تهران را لغو کرداتحادیه جهانی کشتی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که جام جهانی ۲۰۱۹ کشتی فرنگی که قرار بود هفته آینده در تهران برگزار شود به علت 'بی‌ثباتی در ایران' به تعویق خواهد افتاد. تصمیم کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی با 'بررسی منابع مختلف از جمله توصیه‌های وزارت خارجه کشورها در مورد سفر به ایران و همچنین تصمیم سایر نهادهای ورزشی' این تصمیم را گرفته‌ است. ایولا به تعویق افتاد نه اینکه کلا لغو بشه...شعور داشته باشید تو تیتر خبری زدن این درست است

حمله به کارمندان سازمان ملل در کابل؛ یک تبعه خارجی کشته شدسخنگوی وزارت کشور افغانستان از پرتاب نارنجک به سوی کارمندان سازمان ملل در منطقه بخارخانه شهر کابل خبر داد که در پی آن یک شهروند خارجی کشته و 5 غیرنظامی دیگر نیز مجروح شده اند. - خبرگزاری آناتولی

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید UGC Image caption سازمان عفو بین‌الملل می گوید دست کم ۱۴۳ شهروند ایران در جریان اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اند یک مقام دولتی در استان تهران گزارش‌ها درباره دریافت پول از خانواده کشته‌شدگان وقایع اعتراضی اخیر را رد کرده است.امروز جمعی از مردم تهران در دفاع از حکومت پس از اعتراضات به افزیش قیمت بنزین در میدان انقلاب این شهر تجمع کردند.در پی برخورد یک دستگاه کامیونت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در ایالت سوکوتوی نیجریه٬ براساس برآوردهای اولیه 12 نفر جان خود را از دست دادند.«پوریا عالمی»، طنزنویس مطبوعات که به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، به یک سال زندان محکوم شده بود، در  اینستاگرام  خود در تاریخ دوشنبه چهارم آذر ۱۳۹۸ اعلام کرد پرونده قضایی او برای این اتهام مختومه و خودش تبرئه شده است.

همزمان یک نماینده مجلس هم گفته در بین کشته‌شدگان افراد خارجی وجود دارد. مجتبی خانجانی، فرماندار بهارستان در جنوب غربی تهران، گفته است نه تنها از خانواده کشته شدگان اعتراضات اخیر پولی دریافت نمی‌شود"بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد".11. پیشتر گزارش‌هایی در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود مبنی بر اینکه نیروهای امنیتی برای تحویل اجساد کشته‌شدگان از خانواده آنها پول دریافت می‌کنند.2019 آبوجا/خبرگزاری آناتولی بنا بر گزارش رسانه های محلی در نیجریه٬ در پی یک سانحه رانندگی در مسیر مواصلاتی کاساروا - وماکو در ایالت سوکوتوی این کشور٬ براساس برآوردهای اولیه 12 نفر جان خود را از دست داده و شمار بسیاری نیز زخمی شده اند. بر اساس گزارش‌ها، برخی از معترضان به ضرب"گلوله مستقیم" کشته شده‌اند. تجمع کنندگان پلاکاردهای مختلفی در دست داشتند که روی آن شعار های مختلفی هچون:« مسئولان ذوق نکنند به عشق رهبر آمده‌ایم»، «ما همه با هم هستیم پشت ولایت هستیم» و «ملت ما بیدار است از فتنه گر بیزار است» در دست داشتند. فرماندار بهارستان درباره تعداد کشته‌های اعتراضات اخیر گفته از این موضوع اطلاع دارد اما به او"اجازه‌ای برای ارائه اخبار داده نشده است". بررسی و تجدیدنظر در پرونده چند روزنامه‌نگار مستقل، از جمله پرونده‌ خود من، می‌تواند این امید را ایجاد کند که به سمتی برویم که اصولا برخورد با روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مستقل، غیرپلیسی و غیرقضایی بشود.

سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید دست‌کم ۱۴۳ شهروند ایران در جریان اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اند اما باور دارد که آمار افراد کشته شده بیش از این تعداد است. گفتنی است، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران 15 نوامبر جاری ( 24 آبان) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قیمت بنزین افزایش یافته و با سهمیه‌بندی ارائه خواهد شد. علیو کانیا، مسئول هماهنگ کننده ایمنی جاده ایالت سوکوتو با بیان اینکه سرعت بیش از حد ممکن است علت این حادثه باشد٬ خواستار دقت بیشتر رانندگان شد. آقای خانجانی به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است"نامه‌ای درباره یکی از کشته‌شدگان به دست من رسیده که به واسطه وضعیت ضعیف خانواده او باید به آنها کمک شود که به اداره بهزیستی شهرستان دستور پیگیری وضعیت خانواده‌اش و کمک مالی به آنها را صادر کردم. بنابراین نه تنها هزینه کفن و دفنی در کار نیست بلکه به افرادی که نیاز به کمک دارند به اداره بهزیستی گفته‌ایم بروند و رسیدگی کنند". ایرانیان معترض با خاموش کردن خودروهای خود مسیرهای ارتباطی را مسدود کردند. به دنبال اعتراضات اخیر در بسیاری از نقاط ایران و برخورد شدید با معترضان، وزارت اطلاعات به کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گزارش داده بود"اغلب دستگیرشده‌ها بیکار و یا دارای مشاغل کم‌درآمد هستند". حق نشر عکس Mehr Image caption مجتبی خانجانی فرماندار بهارستان درباره تعداد کشته های اعتراضات اخیر گفته از این موضوع اطلاع دارد اما به او"اجازه‌ای برای ارائه اخبار در این زمینه داده نشده است" '''' برخی از کشته شدگان اعتراضات اخیر از اتباع خارجی اند '''' همزمان محمدجواد جمالی نوبندگانی از نمایندگان مجلس ایران، به خبرگزاری ایلنا گفته برخی از کشته‌شدگان از اتباع کشورهای خارجی هستند اما به تعداد و ملیت آنها اشاره‌ای نکرده است. سازمان عفو بین الملل اعلام کرده که حداقل 115 نفر در اعتراضات اخیر ایران کشته شده اند.  به گفته همکارانش، به خاطر دردسر درست نکردن برای بقیه اعضای روزنامه، مجبور شده است از کار خود استعفا دهد.

سازمان عفو بین‌الملل گفته آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، با"اشرار" خواندن معترضان به نیروهای امنیتی برای سرکوب شدید"چراغ سبز" نشان داده است. به دنبال افزایش قیمت بنزین و اصرار مقام های ارشد جمهوری اسلامی ایران از جمله آقای خامنه‌ای بر اجرای تصمیم خود، در برخی از شهرهای ایران تجمعات اعتراضی شکل گرفت که بر اساس گزارش ها به شکل گسترده ای سرکوب شده است. اینترنت ثابت مشترکان خانگی و ادارات روز شنبه 23 نوامبر وصل شد. سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، شدت اعتراضات را به"جنگ بزرگ جهانی" تشبیه کرده و یکی از فرماندهان ارشد این نهاد مقابله با آن را همانند عملیات کربلای ۴ در جنگ با عراق خوانده است. مقام های امنیتی دولت، برای کنترل دامنه اعتراضات، به شکل بی‌سابقه ای اینترنت سراسری ایران را قطع کردند و به این وضعیت به مدت بیش از یک هفته ادامه دادند. روزنامه ایران در گزارش خسارت هر ساعت قطعی اینترنت را یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعلام کرده بود. در حال حاضر اینترنت در ایران به طور کامل وصل نشده و شهروندانی ایرانی دسترسی محدودتری از قبل از افزایش قیمت بنزین به اینترنت دارند. همه آن‌ها را پس از مدتی بازداشت، با قرار وثیقه آزاد کردند اما پوریا عالمی به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوع‌الخروجی محکوم شد.

.