کودتا, آفریقا, مالی

کودتا, آفریقا

یک سرهنگ ارتش مالی خود را زمامدار این کشور خواند

یک سرهنگ ارتش مالی خود را زمامدار این کشور خواند جزئیات بیشتر🔽

20/08/2020 04:45:00 ب.ظ

یک سرهنگ ارتش مالی خود را زمامدار این کشور خواند جزئیات بیشتر🔽

«ما با مدخلهٔ خود کشور را در اولویت گذاشتیم. اکنون مالی در بحرانی سیاسی-اجتماعی است و دیگر جایی برای اشتباه نیست.»

آسیمی گویتا، سرهنگ ارتش مالی روز سه‌شنبه اعلام کرد که رهبر نظامیان شورشی این کشور بوده و اکنون ادارهٔ امور را بر عهده گرفته است.سرهنگ گویتا یکی از پنج افسر ارشدی است که خبر کودتا را در این کشور غرب آفریقا اعلام کردند. وی طی سخنانی گفت: «ما با مداخلهٔ خود کشور را در اولویت گذاشتیم.» و افزود: «مالی در بحرانی سیاسی-اجتماعی است و دیگر جایی برای اشتباه نیست.»

درگیری و شعارهای ضد حکومتی در جشن هواداران پرسپولیس | DW | 31.07.2021 انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

در روزهای گذشته سربازان شورشی ارتش ابراهیم ابوبکر کیتا، رئيس جمهوری و بوبو سیسه،‌ نخست‌وزیر را بازداشت کردند. رئیس جمهوری این کشور پس از ساعاتی در تلویزیون ملّی این کشور اعلام کرد که کلّیه اختیارات خود را واگذار می‌کند.از سوی دیگر این نظامیان شورشی روز گذشته اعلام کردند که قصد دارند با برگزاری انتخابات در «زمانی مناسب» قدرت را «به‌شکل مدنی» منتقل کنند و همچنین از اعضای جامعه مدنی و جنبش‌های سیاسی-اجتماعی این کشور خواستند تا به آنان بپیوندند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد چین

چین | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی

رئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کردرئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کرد به گزارش رویترز، رئیس جمهوری مالی ، در یک سخنرانی کوتاه که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، از سمت خود استعفا کرد. او همچنین پارلمان این کشور را نیز منحل کرده است.

نخست‌وزیر مالی نظامیان کودتاگر را به مذاکره فراخواند

نظامیان شورشی رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر مالی را بازداشت کردندیک منبع رسمی تائید کرد که رئيس‌جمهوری و نخست‌وزیر مالی تحت نظر گروهی از «سربازان طغیان‌گر» به سر می‌برند.

سربازان شورشی رئیس جمهور مالی را دستگیر کردند - BBC News فارسییک سخنگوی دولت مالی در گفت و گو با بی بی سی تایید کرده است که سربازان شورشی ارتش ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهور این کشور، را دستگیر کرده اند.

مایک پمپئو: آمریکا شورش در مالی را به شدت محکوم می‌کندمایک پمپئو: آمریکا شورش در مالی را به شدت محکوم می‌کند

سازمان ملل کودتا در مالی را محکوم کرد