یونیسف برای واکسن احتمالی کرونا یک میلیارد سرنگ ذخیره می‌کند | DW | 20.10.2020

29/07/1399 12:24 ب.ظ

هنوز تولید واکسن کرونا شروع نشده اما صندوق کودکان سازمان ملل ذخیره سرنگ برای تزریق آن را در دستور کار قرار داده است. یونیسف می‌گوید در مرحله نخست تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از نیم میلیارد سرنگ ذخیره می‌کند.

هنوز تولید واکسن کرونا شروع نشده اما صندوق کودکان سازمان ملل ذخیره سرنگ برای تزریق آن را در دستور کار قرار داده است. یونیسف می‌گوید در مرحله نخست تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از نیم میلیارد سرنگ ذخیره می‌کند. یونیسف روز دوشنبه ۱۹ اکتبر (۲۸ مهر) در بیانیه‌ای اعلام کرد در مرحله نخست تا پایان امسال ۵۲۰ میلیون سرنگ ذخیره می‌کند که به طور عمده برای کشورهای فقیر در نظر گرفته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، هنریتا فور، رئيس یونیسف می‌گوید واکسیناسیون جهانی برای پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹، یکی از"بزرگترین چالش‌های تاریخ بشر" خواهد بود و لازم است با همان سرعتی که واکسن تولید می‌شود برای استفاده از آن آماده بود.

برای این منظور نهاد وابسته به سازمان ملل قصد دارد با همکاری سازمان بهداشت جهانی تا پایان سال ۲۰۲۰ علاوه بر بیش از نیم میلیارد سرنگ و حدود پنج میلیون جعبه مخصوص برای نگهداری سرنگ‌های مصرف شده ذخیره کند.بر پایه بیانیه یونیسف قرار است تعداد سرنگ‌های ذخیره شده تا پایان سال آینده میلادی به یک میلیارد برسد. سازمان بهداشت جهانی ابراز امیدواری کرده که برخی از واکسن‌هایی که مراحل نهایی آزمایش‌های بالینی را پشت سر می‌گذارند سال آینده به تولید انبوه برسند.در حال حاضر ۴۲ واکسن در کشورهای مختلف وارد مرحله آزمایش بالینی شده‌اند و ۱۰ واکسن در مرحله کارآزمایی گسترده و نهایی و در آستانه دریافت مجوز تولید انبوه قرار دارند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مسلمون ها هم برای هر اماده کردن

سازمان ملل یک میلیارد سرنگ برای تزریق واکسن کرونا ذخیره می‌کنداین نهاد بین‌المللی در بیانیه‌ای تاکید کرد تمام اقدامات لازم برای استفاده هرچه سریعتر از واکسن کرونا را در دستور کار قرار می‌دهد. خبری هست مگر واکسنی ساخته شده که سرنگ ذخیره می کند

زمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت کاهش نیافته استزمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت کاهش نیافته است سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: تصمیمی برای تغییر در میزان ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت گرفته نشده و تغییر در این مورد تکذیب می‌شود

سازمان ملل یک میلیارد سرنگ برای تزریق واکسن کرونا ذخیره می‌کنداین نهاد بین‌المللی در بیانیه‌ای تاکید کرد تمام اقدامات لازم برای استفاده هرچه سریعتر از واکسن کرونا را در دستور کار قرار می‌دهد. خبری هست مگر واکسنی ساخته شده که سرنگ ذخیره می کند

یک مسجد به دستور وزیر کشور فرانسه تعطیل شد | DW | 20.10.2020وزیر کشور فرانسه دستور تعطیلی یک مسجد را در حومه پاریس صادر کرد. دولت با حمله به افراد و جمعیت‌های افراطی نشان می‌دهد که خواهان برخوردی قاطع با اسلام افراطی است. اسلام افراطی؟ اسلام اسلامه بشین تا فاجعه بعدی بیاد تا زمانى كه مراكز اسلامى كه اكثر انها به رژيم فاشيستى مذهبى رژيم ايران وصل هستند تعطيل نشوند هيچ فايده اى ندارد چرا كه اين مراكز منشع رويش براى نيرو گيرى و تبليغ اسلام افراطى است كه با بودجه كلان از جيب مردم محروم ايران اداره ميشود ، همه اين مراكز در سراسر اروپا بايد تعطيل سود مگه اسلام غیرافراطی هم داریم؟

وضعیت دشوار پناهجویان در بریتانیا - BBC News فارسیدر یک اردوگاه پناهجویان در جنوب بریتانیا عده ای به کرونا مبتلا شده‌اند.

رییس دفتر رییس جمهور: هیات امنا، شیوه مصرف منابع صندوق توسعه ملی را تعیین می‌کندرییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: مقام معظم رهبری ضرورت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای بیماری کووید۱۹ را تایید فرمودند و نحوه و محل مصرف این منابع بر اساس سیاست هیات امنای صندوق و طبق مقررات مصوب صورت می‌گیرد.