شورشیان مسلح کنگو در حمله به زندان بیش از ۹۰۰ زندانی را آزاد کردند | DW | 20.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورشیان مسلح کنگو در حمله مسلحانه به زندانی در شهر بنی بیش از ۹۰۰ زندانی را آزاد کردند. گفته می‌شود که بیشتر زندانیان اعضای گروه‌های اسلام‌گرا بوده‌اند. مهاجمان دروازه زندان را شکسته‌اند.

مقام‌های محلی کنگو اعلام کردند که در حمله مسلحانه به زندانی در شهر بنی در شرق کشور بیش از ۹۰۰ زندانی موفق به فرار شده‌اند. در این زندان گاه تا ۱۵۰۰ نفر زندانی بودند، که بیشتر آنها به شبه‌نظامیان اسلام‌گرا وابسته هستند.

مودست باکواناماها، شهردار بنی به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای متحد دموکراتیک ADF یک گروه شبه‌نظامی اوگاندایی، مسئول حمله هستند. آنها برای آزادی شماری از زندانیان خود، به زندان حمله نموده و راه فرار بیش از ۹۰۰ زندانی را باز کرده‌اند.مأموران در جلوگیری از حمله آنها ناموفق بودند و مهاجمان توانستند دروازه آهنی زندان را بشکنند.بیشتر زندانیان، که به گروه‌های اسلام‌گرا وابسته هستند، توانستند زندان را ترک کنند و تنها حدود ۱۱۰ نفر در زندان باقی ماندند.

گروه اوگاندایی که از دهه ۱۹۹۰ در شرق کنگو فعالیت مسلحانه دارد، بنا به منابع سازمان ملل در یک سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ نفر را به قتل رسانده است. پیش از این نیز حملاتی به زندان بزرگ بنی انجام گرفته است. در سال ۲۰۱۷ پیکارجویان شبه‌نظامی مای‌مای، به این زندان حمله کردند و حدود ۹۰۰ نفر را آزاد کردند.شهر بنی در منطقه‌ای ناآرام در شرق کنگو قرار گرفته که از سالیان پیش کانون نزاع و درگیری بوده است. چندین گروه مسلح برای تسلط بر ذخایر گرانبهای این منطقه با هم نبرد می‌کنند.تاریخ

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«شگفتی اکتبر»؛ ترامپ چه برگ‌های برنده‌ای را در روزهای باقی‌مانده در اختیار دارد؟دونالد ترامپ امیدوار است تا در کارزار انتخاباتی امسال نیز مانند سال ۲۰۱۶ در روزهای پایانی رخدادی پیش‌بینی نشده بتواند ورق را به نفع او برگرداند. در حالی که تنها ۱۵ روز از کارزار انتخاباتی باقی مانده است ترامپ به چه رویدادهایی می‌تواند امید داشته باشد؟ احتمالا میخواد بگه واکسن کرونا و مذاکره با ایران و کاهش بیکاری
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ آمریکا را بی‌آبرو کرده است/ کلید مذاکره با آمریکا در دست ایران استفریدون‌ مجلسی گفت‌: در صورتی که ترامپ در رقابت با بایدن شکست بخورد و دموکرات‌ها راهی کاخ‌سفید شوند،‌ فضا برای مذاکره غیر مستقیم فراهم شد و حتی می‌توان به بازگشت آمریکا به برجام امیدوار شد. به هر حال رفتار بایدن نسبت به رفتار ترامپ منطقی‌تر است و او تمایلی به ادبیات تهاجمی ندارد. لغو تحریم های تسلیحاتی ایران 👇👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دفاع: ۹۰ درصد نیازهای دفاعی را در داخل کشور تولید می‌کنیمامیرسرتیپ «امیر حاتمی»، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یکشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به اینکه زمانی که در دفاع مقدس با تحریم مواجه شدیم راهبردی در پیش گرفتیم و اهمیت خود اتکایی را با توجه به عدم فروش سلاح دریافتیم، گفت: برای دفاع از تمامیت ارضی کشور باید خود اتکا باشیم و این فشار و تحریم‌هایی که آمریکایی‌ها طی سالیان متمادی اعمال کردند باعث حرکت ما شد به نحوی که امروز می‌توانیم ۹۰ درصد نیازهای دفاعی خود را در داخل کشور تولید و تأمین کنیم. چطور ۹۰٪ اسلحه نیاز داخلی را داخل میشه ساخت ولی نیازهای معمولی مردم را نمیشه ساخت؟ جنگ خمینی مقدس نبود! به بهانه جنگ، یک ملت رو فریب داد و به بند آخوند کشید. نزدیک یک میلیون مردم کشته شدن تا خمینی بتونه بگه جنگ نعمت است. پیمان_نوین RezaPahlaviIsOurShah مردحسابی۔۔شعار نده۔۔هفته قبل از قطعنامه نصف نیروی هوائی خوابیده بود۔۔چی پرت و پلا میگی!
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه روضه‌‌شریف در افغانستان را بازسازی کردآژانس همکاری و هماهنگی ترکیه باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد. - خبرگزاری آناتولی نماینده رسمی رجب در سر شماری تروریست های جهادی در افغانستان به پایان رسید بدون جنگ ماهی ۲۳۰ دلار در جنگ حقوق ماهیانه کشور طرف مقابل نیرو ها در اوج آمادگی باشد نماینده رجب از کمپ ها دیدار داشتند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خلیل‌زاد: ادامه خشونت‌ها، توافق صلح در افغانستان را تهدید می‌کندنماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید این تصور برای کسب امتیازات بیشتر در میز مذاکره باید ابتدا خشونت را در میدان افزایش داد، ایده‌ای خطرناک است که تنها به تخریب فرآیند صلح منجر می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا اعلام بروز وضعیت فاجعه در ایالت‌های لوئیزیانا و کالیفرنیا را رسما تایید کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »