یورش نظامیان اسرائیل به تظاهرات فلسطینیان در کرانه باختری

15/06/1398 04:48 ب.ظ

نظامیان اسرائیل به تظاهرات فلسطینیان در مرکز کرانه باختری یورش برده و با آنها درگیر شدند.

بنابه اعلام شاهدان عینی، نظامیان اسرائیل با استفاده از گلوله پلاستیکی به تظاهرات فلسطینیان که در اعتراض به شهرک سازی در کفر قدوم در نابلس برگزار شد، یورش برده و با آنها درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، فلسطینیان در واکنش به سوی نظامیان سنگ پرتاب کردند.

گفتنی است پس از اشغال کرانه باختری رود اردن و قدس در سال 1967 توسط اسرائیل بیش از 250 شهرک یهودنی‌نشین در این مناطق ساخته شده که حدود 650 هزار یهودی در آنها ساکن هستند. بر اساس اصول حقوق بین المللی سکونت آنان در این شهرک‌ها که در منطقه اشغالی ساخته شده، غیرقانونی است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

بازداشت 7 فلسطینی توسط نظامیان اسرائیلنظامیان اسرائیل 7 فلسطینی را در کرانه باختری اشغالی بازداشت کردند. - خبرگزاری آناتولی

گزارش نیویورک‌تایمز از تلاش‌های محرمانه اسرائیل و آمریکا برای حمله به ایراننیویورک‌تایمز می‌نویسد اسرائیل در حال بررسی امکان حمله یک‌جانبه به ایران است و مقام‌های این کشور معتقدند احتمال کمی وجود دارد که رییس‌ جمهوری آمریکا، دونالد_ترامپ، مانند پیشینیان خود، جورج_بوش و باراک_اوباما، مانع تلاش‌های آن کشور شود. بیشتر بخوانید:

آمریکا: سعودی حق دارد که در برابر حملات موشکی‌ حوثی‌ها از خود دفاع کندمارک اسپر وزیر دفاع آمریكا، روز جمعه 6 سپتامبر در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، شبه نظامیان حوثی

دو نوکیش مسیحی مجموعا به دو سال و نیم زندان محکوم شدنددو نوکیش مسیحی مجموعا به دو سال و نیم زندان محکوم شدند دو نوکیش مسیحی به نام‌های «فاطمه (آیلار) باختری» و «زمان (صاحب) فدایی» از سوی دادگاه انقلاب مجموعا به دو سال و شش ماه زندان محکوم شده‌اند.

جانسون و نتانیاهو: ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابدنخست وزیران بریتانیا و اسرائیل بر لزوم ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کردند.

منطق درست سعید ملایی: اگر قرار است ببازم همه ببازیمسعید_ملایی، جودوکای ایرانی در اعتراض به اجبارش به باخت، برای اینکه‌ در دور بعد با حریف_اسرائیلی بازی نکند، گفت: «من یک سربازم… اگر قرار است ببازم، همه ببازیم». یادداشتی از حسین علیزاده، تحلیلگر سیاسی، در بررسی منطق پشت این اعتراض:

نظامیان اسرائیل به تظاهرات فلسطینیان در مرکز کرانه باختری یورش برده و با آنها درگیر شدند.رام الله/ قيس ابوسمره/ خبرگزاری آناتولی

بنابه اعلام شاهدان عینی، نظامیان اسرائیل با استفاده از گلوله پلاستیکی به تظاهرات فلسطینیان که در اعتراض به شهرک سازی در کفر قدوم در نابلس برگزار شد، یورش برده و با آنها درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، فلسطینیان در واکنش به سوی نظامیان سنگ پرتاب کردند.

گفتنی است پس از اشغال کرانه باختری رود اردن و قدس در سال 1967 توسط اسرائیل بیش از 250 شهرک یهودنی‌نشین در این مناطق ساخته شده که حدود 650 هزار یهودی در آنها ساکن هستند.

بر اساس اصول حقوق بین المللی سکونت آنان در این شهرک‌ها که در منطقه اشغالی ساخته شده، غیرقانونی است.

گفتنی است فلسطینیان تقریبا هر جمعه در مناطق مختلف کرانه باختری در اعتراض به شهرک سازی اسرائیل و ساخت دیوار حائل تظاهرات می کنند و مورد حمله نظامیان اسرائیل قرار می گیرند.