یمن؛ ادامه نبرد‌ شدید در مأرب و خسارت‌های سنگین حوثی‌ها

11/11/1400 03:00:00 ق.ظ

یمن؛ ادامه نبرد شدید در مأرب و خسارت‌های سنگین حوثی‌ها

به دنبال پیشروی‌ بزرگ ارتش ملی یمن که طی چند روز گذشته در چندین جبهه در جنوب استان مأرب به دست آمده است، منابع «العربیه»، یکشنبه 30 ژانویه از ادامه نبردهای بر اساس گزارش این منابع، نبرد نیروهای ارتش ملی یمن با حمایت نیروهای مقاومت مردمی علیه حوثی‌ها در...

بر اساس گزارش این منابع، نبرد نیروهای ارتش ملی یمن با حمایت نیروهای مقاومت مردمی علیه حوثی‌ها در جبهه‌های جنوبی مأرب در مناطق «الجبلیه» و اطراف پادگان نظامی «ام ریش» که تحت تسلط این گروه کودتاگر است، همچنان ادامه دارد.

Advertisement حوثی‌ها نیز با حمله به مناطق تحت کنترل ارتش ملی یمن در نزدیکی سد مأرب، با تحمل خسارات سنگین تجهیزاتی و تلفات انسانی، مجبور به عقب نشینی شدند. عملیات نظامی حوثی‌ها پس از حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن علیه نیروهای پشتیبانی این شبه‌نظامیان در جنوب استان مأرب، انجام شد.

سرلشکر منصور ثوابه، فرمانده منطقه سوم نظامی ارتش یمن، به العربیه گفت، ارتش و نیروهای مقاومت ملی طی هفته گذشته در جبهه‌های جنوبی پیشروی‌های زیادی داشته و مناطق وسیعی را آزاد کرده‌اند. او همچنین با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته نیروهای قانونی به خطوط دفاعی حوثی‌ها هجوم بردند، افزود: «پیشروی به سمت مناطق استراتژیک «الردهه»، «ملعا» و «ام ریش» ادامه دارد». headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

سازمان ملل: ۲۰۰۰ کودک استخدام شده توسط حوثی‌ها در جنگ یمن کشته شده‌اندسازمان ملل در گزارشی هشدار داد که حوثی‌های یمن همچنان به نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل و استخدام کودکان برای ادامه جنگ ادامه می‌دهند. در این گزارش سالانه، گروهی از کارشناسان... ۲۰۰۰ زباله پاکسازی شدن چه‌قدر بی‌شریفید شما! سازمان ملل در مورد کودک‌هایی که در اثر حمله‌های مسستقیم عربستان و امارات به اماکن غیرنظامی کشته شدن نظری نداشته؟! حیف این کودکان بیچاره که برا شهوترانی یک عده رهبر حوثی که طمع قدرت و ثروت چشمانشان رو کور کرده کشته شدند . تمام شیعیان جهان از سپر انسانی در جنگ ها استفاده می کنند،نامرد ترین روش ممکن درتاریخ بشریت و حشی ترین و درنده ترین کار ممکن که میتواندمیزان پستی وخواری این گروه رانشان دهد

ادامه بلاتکلیفی ۵ میلیارد دلار از پول‌های ایران در عراقعضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق می‌گوید با وجود آنکه در مذاکرات دو طرف بارها بر سر آزادی منابع ایران در عراق جمع بندی شده اما در عمل تغییری به وجود نیامده است. امیدوارم دولتمردان فکری کنند. تف به روت بیاد جمهوری اسلامی که اینقدر ذلیلی...

استفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی/مدارس در رتبه چهارم اخطارهای کروناییاستفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی با وجود آغاز پیک ششم کرونا با سویه به شدت مُسری اُمیکرون در کشور، میانگین استفاده از ماسک در کشور ۵۷ درصد است و وضعیت رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی نیز چندان چنگی به دل نمی‌زند.

توافق در وین در گرو تصمیم سیاسی آمریکااتخاذ تصمیم سیاسی مربوط به طرفی است که یک توافق حقوقی بین‌المللی با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل (برجام) را با تصمیم سیاسی نادیده گرفته و با خروج از آن عامل شکل‌گیری مشکلات فعلی است.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان در هر هفته «پنج برابر می‌شود»در عین روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در ایران، یک عضو ستاد کرونا درباره افزایش آمار بستری‌ها و قربانیان در هفته‌های آینده هشدار داد.