یخبندان در کمین ۳۰۰ هزار کودک افغان؛ «شب‌ها خنک است، صبح‌ها خنک است، چوب نداریم»

14/10/1399 04:21 ب.ظ

سازمان بشردوستانه «بچه‌ها را نجات دهید» در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ هزار کودک در افغانستان‌جنگ زده با خطر یخ زدگی در زمستان روبرو هستند.

سازمان بشردوستانه «بچه‌ها را نجات دهید» در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ هزار کودک در افغانستان‌جنگ زده با خطر یخ زدگی در زمستان روبرو هستند. در این گزارش همچنین آمده «برف نخستین در شمال افغانستان به‌ویژه بر کودکان تاثیر بسیار بدی گذاشته است.

»درگیری نظامی در سراسر افغانستان بسیاری از خانه‌ها را ویران کرده و موجب پناه گرفتن هزاران کودک و خانواده در این اردوگاه در شمال کابل شده است. اینجا بیش از هفتصد خانواده رانده شده از محل زندگی‌ خود سکونت دارند. آنها و دیگر خانواده‌ها با سوزاندن زباله‌ها گرم می‌شوند و آشپزی می‌کنند.AP Photo

این خانواده‌ها نه تنها با خطر گرسنگی و بیماری و ویروس کرونا که با خطر مرگ و میر ناشی از سرمای زمهریر این روزهای افغانستان روبه‌رو هستند. مدرسه‌ها در جایی که دما منفی ۲۷ درجه می‌شود تعطیل می‌شوند سازمان مدنی «بچه‌ها را نجات دهید» در این زمستان برای بیش از صد هزار خانواده در ۱۲ استان از ۳۴ استان افغانستان لباس گرم، بخاری، پتو و لباس‌های زمستانی تهیه کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

این خبرو بفرستید برا بیشرف عبدالکریم واسق مزدور سعودیها جایش مملکتمون پر از معادن گران قیمت است که معلوم نیست کدام بی ناموس بی شرفی آن را سرقت میکند ؟🤔بگردید پیدا کنید پرتغال فروش را ، اگر میخواهی ملتی را غارت کنی دو کار باید انجام بدی با دینو مذهب آنها را در جهلو خرافات و نادانی نگه داری و زنان آن جامعه را تحقیر و سرکوب کنی

Euronews فارسی یخبندان در کمین ۳۰۰ هزار کودک افغان؛ «شب‌ها خنک است، صبح‌ها خنک است، چوب نداریم»

کودک همسری در ایران؛ آزمایش پیش از ازدواج دو کودک در کازرون | DW | 17.03.2021انتشار تصاویر و اسنادی مربوط به برگه آزمایش پیش از ازدواج چهار کودک هفت، نه و ۱۰ ساله در شهرستان کازرون تلنگری بود به اذهان عمومی تا ساده از کنار معضلی به نام کودک همسری در جمهوری اسلامی نگذرند. از این نظام جهل و جنون وجنایت انتظار دیگری هم نمیشد داشت خاک بر عمامه شان👎👎👎 خدایا خودت کمک کن🙏 خودت ظهور کن ما خسته شدیم به همه مقدساتت قسم یه نشونه نشون بده امیدوار بشیم که ظلم پایدار نیست دویچه وله ، از کمپین نه_به_جمهورى_اسلامى مطلع هستید؟؟؟ آخوندها را بیرون کنیم کودک همسری و هزاران کثافتکاری آخوندها هم از ایران ما بیرون خواهد رفت. برای آخوندها طویله آماده کنید، همشونو میریزیم اروپا. چهل سال هم اروپائیها طعم خوش ملاها را بچشن.

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفتهتنها در یک ماه گذشته ۶ میلیون نفر در این کشور گرفتار کووید شده‌اند. 🤦‍♂️😥😥💔 مرزهای وحشت رو جابجا کرد یهو بیدادگاه

گفتگو با کنشگر حقوق کودکان درباره ۱۸ هزار کودک مهاجر گمشده در اروپاتازه ترین گزارش تحقیقی نشان می‌دهد که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ بیش از ۱۸ هزار کودک مهاجر بی‌سرپرست در اروپا گم شده‌اند گزارش نیما قدکپور در گفت‌وگو با با فدریکا توسکانو، فعال حقوق کودک و نماینده انجمن « کودکان گم شده اروپایی» را بخوانید🔽 INTERPOL_HQ GhadakpourN ای وای!

آزار جنسی حداقل 10 هزار کودک در کلیساهای فرانسه

سالانه 22 هزار کودک در نیجریه به ایدز آلوده می‌شوندنماینده نیجریه در یونیسف از ابتلای سالانه 22 هزار کودک در نیجریه به ویروس اچ آی وی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان بشردوستانه «بچه‌ها را نجات دهید» در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ هزار کودک در افغانستان‌جنگ زده با خطر یخ زدگی در زمستان روبرو هستند که می‌تواند منجر به بیماری و مرگ آنها شود. کودکانی که در آستانه زمستان سخت افغانستان نه به لباس گرم دسترسی دارند و نه به گرمایش مناسب زمستانی.

در این گزارش همچنین آمده «برف نخستین در شمال افغانستان به‌ویژه بر کودکان تاثیر بسیار بدی گذاشته است.»درگیری نظامی در سراسر افغانستان بسیاری از خانه‌ها را ویران کرده و موجب پناه گرفتن هزاران کودک و خانواده در این اردوگاه در شمال کابل شده است. اینجا بیش از هفتصد خانواده رانده شده از محل زندگی‌ خود سکونت دارند. آنها و دیگر خانواده‌ها با سوزاندن زباله‌ها گرم می‌شوند و آشپزی می‌کنند.AP Photo

این خانواده‌ها نه تنها با خطر گرسنگی و بیماری و ویروس کرونا که با خطر مرگ و میر ناشی از سرمای زمهریر این روزهای افغانستان روبه‌رو هستند.

مدرسه‌ها در جایی که دما منفی ۲۷ درجه می‌شود تعطیل می‌شوند

سازمان مدنی «بچه‌ها را نجات دهید» در این زمستان برای بیش از صد هزار خانواده در ۱۲ استان از ۳۴ استان افغانستان لباس گرم، بخاری، پتو و لباس‌های زمستانی تهیه کرده است.

همچنین به مدارس دستور داده شده تا مدرسه‌ها در سردترین مناطق تا ماه مارس تعطیل بمانند جایی که دما احتمال دارد به منفی۲۷ درجه سانتیگراد نیز برسد.