واکنش اسرائیل به هشدار ظریف نسبت به وقوع جنگ: باید در بالاترین سطح آماده‌باش قرار بگیریم

03/01/2021 04:30:00 ب.ظ

واکنش اسرائیل به هشدار ظریف نسبت به وقوع جنگ: باید در بالاترین سطح آماده‌باش قرار بگیریم

ایران و اسرائیل, جنگ

واکنش اسرائیل به هشدار ظریف نسبت به وقوع جنگ : باید در بالاترین سطح آماده‌باش قرار بگیریم

وزیر انرژی اسرائیل گفت که اظهارات وزیر خارجه ایران نشان دهنده این است که این کشور به خاطر تحریم‌های آمریکا از نظر امنیت ملی و اقتصادی تحت فشار زیادی قرار دارد. او افزود:«واقعا این حرف‌ ظریف که اسرائیل در تدارک حملات تروریستی علیه ایالات متحده است، بسیار پوچ و بی‌معنی بود.»

یک مقام اسرائیلی روز یکشنبه ادعای وزیر خارجه ایران را مبنی بر این که اسرائیل تلاش دارد تا با «تحریک» ایالات متحده، این کشور را وارد جنگ با ایران کند، «پوچ» و «بی‌معنی» خواند.به گزارش رویترز، یووال اشتاینیتز، وزیر انرژی اسرائیل، در گفتگو با رادیوی دولتی این کشور(کان) تاکید کرد که این اسرائیل بوده که در طول یکسالی که از کشته‌شدن قاسم سلیمانی می‌گذرد، باید برای دفاع در برابر حملات احتمالی ایران در حالت آماده باش قرار می‌داشته است.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز شنبه با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود، اسرائیل را عامل «تحریک» آمریکا در عراق برای کلید زدن یک رویارویی نظامی با ایران معرفی کرد و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواست که مراقب «دام» اسرائیل باشد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

اسرائیل: دادن اولتیماتوم نظامی به ایران این کشور را به مذاکرات جدی بازمی‌گردانداسرائیل سه‌شنبه 16 فوریه، احتمال عدم ارتباط با جو بایدن رئیس جمهوری آمریكا در مورد راهبرد مقابله با رژیم جمهوری اسلامی در نهایت سرنوشتی همچون شوروی و نازیستها داره. تا اُرگان عقیدتی تروریستی سپاه پاسداران مُنحر نشه یا نابود این داستان ادامه داره. 🤚👎🇮🇷 بدان اگه میتوانستند حمله نظامی میکردند تمام. عه !!! مگه اسراییل مخالف مذاکره و برجام نبود ؟

هشدار چین به بریتانیا: در این مسیر غلط بیش از این پیش نرویدپکن می‌گوید چهار نهاد و ۹ فرد بریتانیایی را به دلیل انتشار اطلاعات غلط و گمراه کننده در خصوص وضعیت منطقه سین کیانگ چین تحریم کرده و این گروه حق ورود به خاک چین و انجام معاملات با موسسات و افراد چینی را نخواهند داشت. چین مسوول مرگ میلیونهاادم وخسارتهای اقتصادی دنیا بخاطر شیوع عمدی کرونا درجهانه دنیا باید خطر تاریکی ووحشتو باوجود زیادخواهی چین وروسیه بدونه تنها راه مقابله با این دوکشور کمونیستیه .مرگ برچین

وزیر دفاع اسرائیل: مسئول نشت نفت که به سواحل آسیب سنگینی زد، اسرائیل نیستوزیر دفاع اسرائیل، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این که این کشور با حمله به یک نفتکش ایرانی به شکل غیرعمد موجب نشت نفت در سواحل خود شده، را رد کرد.

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی

انتقاد دولتی که مردم را به گلوله بست از مجلسی که نماینده‌اش سیلی زدنمایندگان و کارگزاران نظام آخوندی آموخته های خود را بصورت عملی در بازجویی ها و شکنجه زندانیان بدست آوردند اگر این کار ها را یاد نمی گرفتند که نماینده و وزیر و ... نمی شدند اگر کسی را در دستگاه نظام آخوندی پیدا کردید که دست روی مظلومی بلند نکرده باشد خواهشا اسم ببرید دست پخت خودتونه ازکی شکایت میکنی حسام

وال استریت جورنال:‌ حمله اسرائیل به کشتی‌های حامل نفت ایران به سوریه‎به گفته‌ مقامات آمریکایی و منطقه‌ای، اسرائیل از اواخر سال 2019 تاکنون دست‌کم 12 کشتی که بیشتر آنها

Aa یک مقام اسرائیلی روز یکشنبه ادعای وزیر خارجه ایران را مبنی بر این که اسرائیل تلاش دارد تا با «تحریک» ایالات متحده، این کشور را وارد جنگ با ایران کند، «پوچ» و «بی‌معنی» خواند.برنامه هسته‌ای ایران را اعلام كرد و خواستار تشدید تحریم‌ها علیه تهران و صدور «اولتیماتوم جدی نظامی» به آن شد.Aa پکن روز جمعه ۲۶ مارس اعلام کرد چندین فرد و نهاد بریتانایی را به دلیل «انتشار اطلاعات غلط و نادرست درباره وضعیت داخلی چین» تحریم کرده است.بنی گانتز، شامگاه شنبه، ۱۳ مارس، در گفت‌وگوی ویدیویی با مدیر موسسه مطالعات امنیت ملی اسرائیل که از طریق زوم صورت گرفت، گفت: «می‌توانم قاطعانه بگویم که اسرائیل مسئول نشست نفت که به سواحل آسیب سنگینی زد، نیست.

به گزارش رویترز، یووال اشتاینیتز، وزیر انرژی اسرائیل، در گفتگو با رادیوی دولتی این کشور(کان) تاکید کرد که این اسرائیل بوده که در طول یکسالی که از کشته‌شدن قاسم سلیمانی می‌گذرد، باید برای دفاع در برابر حملات احتمالی ایران در حالت آماده باش قرار می‌داشته است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز شنبه با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود، اسرائیل را عامل «تحریک» آمریکا در عراق برای کلید زدن یک رویارویی نظامی با ایران معرفی کرد و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواست که مراقب «دام» اسرائیل باشد. نتانیاهو بار دیگر در حالی از لحن تند در قبال ایران استفاده کرد که تاکنون هیچ تماس مستقیمی میان او و بایدن برقرار نشده است. هشدار ظریف به ترامپ: مراقب دام اسرائیل باشید، آتش‌افروزی نتیجه معکوس خواهد داد آقای اشتاینیتز در ادامه این مصاحبه رادیویی گفت که اظهارات وزیر خارجه ایران نشان دهنده این است که این کشور به خاطر تحریم‌های آمریکا از نظر امنیت ملی و اقتصادی تحت فشار زیادی قرار دارد. پکن می‌گوید ۹ فرد و چهار نهاد بریتانیایی در این فهرست حضور دارند. او افزود:«واقعا این حرف‌ ظریف که اسرائیل در تدارک حملات تروریستی علیه ایالات متحده است، بسیار پوچ و بی‌معنی بود. واشنگتن همچنین تاکید کرده که در صدد رایزنی با متحدان خود در خاورمیانه در مورد چنین اقداماتی است.» البته وزیر انرژی اسرائیل تصریح کرد که پیام وزیر خارجه ایران از بعدی دیگر نشان می‌دهد که ایران به دنبال بهانه برای حمله به اسرائیل است و به همین دلیل ما باید در بالاترین سطح هوشیاری و آماده باش قرار داشته باشیم.» هاآرتص همچنین گفت که دستگاه امنیتی اسرائیل هیچ مدرکی را نیافته که اتهام وارده از سوی گیلا گاملیل، وزیر حفاظت از محیط زیست را تقویت کند، که گفته بود ایران در یک اقدام «تروریسم محیط زیستی»، عمدا موجب نشت نفت شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید چیلی تروپر، وزیر فرهنگ اسرائیل نیز روز یک‌شنبه در گفتگوی رادیویی دیگری گزارش رسانه‌ها مبنی بر آماده‌باش شدید اسرائیل همزمان با سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی را تأیید کرد.» دستیاران نتانیاهو در گفتگوهای غیررسمی، پرسش‌هایی را در این خصوص مطرح ساختند که آیا ارتباط با همتایان آمریکایی آنها می‌تواند به نتایج معکوسی از طریق ارسال سیگنال اشتباه مبنی بر موافقت اسرائیل با هر توافق جدید بیانجامد آنهم در حالی اسرائیل با چنین توافقی مخالف است؟ اسرائیل یکی از طرف‌های امضا کننده برجام نیست اما طرفداران زیادی در کنگره آمریکا دارد و تهدیدات نتانیاهو برای اقدام نظامی یک جانبه علیه ایران نیز در محاسبات ابرقدرت‌ها در نظر گرفته می‌شود. در آستانه گفتگوهای واشنگتن-پکن، آمریکا ۲۴ مقام چین و هنگ کنگ را تحریم کرد در بخشی از این بیانیه وزارت امور خارجه چین تاکید کرده که این کشور مصمم است تا از حاکمیت، امنیت و منافع خود محافظت کند و به بریتانیا هشدار می‌دهد که «بیش از این از مسیر اشتباهی که پی گرفته جلوتر نرود. البته او در پاسخ به این سوال که احتمال می‌دهد ایران برای انتقام‌گیری دست به چه اقدامی بزند، نظری نداده بود. قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران به همراه با ابومهدی المهندس، معاون فرمانده شبه‌نظامیان عراقی حشدالشعبی، روز ۱۳ دی‌ ماه سال گذشته در پی حمله پهپادی ارتش ایالات متحده آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند.» به نظر می‌رسد اعمال تحریم‌های انسدادی با ادامه تحریم‌های کنونی و حتی اعمال تحریم‌های جدید علاوه بر صدور اولتیماتوم جدی نظامی چیزی است که ایران از آن واهمه داشته و می‌تواند این کشور را وارد مذاکره واقعی با کشورهای غربی کند که در نهایت ممکن است منجر به توافقی گردد که حقیقتا قادر به ممانعت از پیشرفت ایران در تولید «سلاح هسته ای» گردد. مقام‌های ارشد ایرانی در طول یکسال گذشته همواره بر لزوم گرفتن انتقام‌سخت از عاملان و آمران این حمله تاکید کرده‌اند. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا هم اخیرا در تور آسیایی خود چندین بار به این موضوع اشاره کرد و چین را متهم کرد که وضعیت حقوق بشر در قبال اقلیت‌های حاضر در منطقه سین کیانگ را رعایت نمی‌کند. بر همین اساس، در هفته‌های اخیر و با نزدیک شدن به سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، تنش بین ایران و آمریکا تشدید شده و ایالات متحده بر تحرکات هشدار دهنده نیروهای مستقر در خلیج‌فارس افزوده است.. روز جمعه نیز علی غیاثیان، سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت که دست داشتن اسرائیل در حمله به کشتی «شهرکرد» در دریای مدیترانه در روز چهارشنبه، از احتمالهای قوی است.

هم‌رسانی این مطلب: .