یافته‌های جدید دانشمندان درباره تاثیر مثبت «گاز خنده» در درمان افسردگی

21/03/1400 03:23 ب.ظ

یافته‌های جدید دانشمندان درباره تاثیر مثبت «گاز خنده» در درمان افسردگی بیشتر بخوانید🔽

دانشمندان در آمریکا می‌گویند نتایج آزمایش‌ها نشان داده است استفاده از گاز نیتروز اکسید مشهور به «گاز خنده» می‌تواند در درمان افسردگی موثر باشد. پیتر ناگل، متخصص بیهوشی تروما، از دانشگاه شیکاگو در این باره می‌گوید: «کاهش عوارض جانبی غیر منتظره و کاملاً محسوس بود و پس از یک بار تجویز به مدت دو هفته ادامه داشت.

» استنشاق تفریحی از گاز نیتروژن اکسید به عنوان یک ماده روانگردان و با هدف ایجاد سرخوشی و توهم جزئی، به عنوان یک پدیده اشرافی در مهمانی‌های طبقه اعیان انگلیس در اواخر قرن ۱۸ رواج پیدا کرد.

پس از آنکه عده‌ای از افراد شرکت‌کننده در این نوع مهمانی‌ها گزارش کردند بعد از استنشاق این گاز احساس درد در آن‌ها از بین‌ رفته، توجه محققان به خواص گاز جلب شد و خیلی زود این ماده در دندانپزشکی و جراحی‌ها مورد استفاده قرار گرفت. در سال‌های اخیر دانشمندان در حال بررسی موارد دیگر استفاده از این دارو در آزمایش‌های بالینی هستند.

کاهش میزان گسیل «گاز خنده»، یکی از آلاینده های هوا پیشتر در سال ۲۰۱۵ نتایج یک مطالعه نشان داده بود تنفس در گازی که از پنجاه درصد نیتروز اکسید تشکیل شده است برای یک ساعت دارای اثرات سریع ضد افسردگی است و فواید آن ماندگارتر از چیزی است که قبل از این تصور می‌شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آیا قوانین ایران در مورد مهریه در ازدواج‌های ثبت شده در اروپا صادق است؟احوال شخصیه ایرانیان (از جمله نکاح) تابع قوانین ایران هستند و اگر شوهر ایرانی باشد مهریه قابل مطالبه است. مستنبط از ماده ٧ قانون مدنی و فصل تابعیت همان قانون

ناگفته‌های رئیس سابق موساد از «پیشنهاد» به دانشمندان هسته‌ای ایران و انفجارها در نطنزیوسی کوهن، رئیس پیشین سازمان موساد درباره تبعات احتمالی برای دانشمندان ایرانی در صورت ادامه همکاری با برنامه هسته‌ای تهران گفت: «آنها شاهد [سرنوشت] دوستانشان هستند.» 🍆 خدایش خیلی قشنگ اخبار تبلیغاتی دارین ولی دمت گرم موساد ک خوب تو قلب کشور میزنی بعد حالیشون نیست

بیداد گرانی در فاصله دو انتخابات؛ قدرت خرید ایرانی‌ها در چهار سال گذشته چقدر کم شد؟بسیاری از افرادی که بر بی‌فایده بودن شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران تاکید دارند از گرانی و کاهش قدرت خود در چهار سال گذشته گلایه دارند. اما مطابق آمار رسمی نهادهای دولتی ایران، در فاصله دو انتخابات ریاست جمهوری ایران چه بر سر قیمت کالاهای اساسی و قدرت خرید مردم آمده است؟ رأى بى رأى خيلي قسم به خاك پاك ايران، قسم به قلب و سر متلاشى شده شهيدان آبان، قسم به غَمِ در چشمان پدران داغدار، قسم به داغ دل مادران داغدار، قسم به آه ملتى اسير و گرفتار، كه حتى اگر قيامت هم بشود رأى نمى دهيم. رأى من سرنگونى نظام اشغالگر و تروريستى جمهورى اسلامى است.

بایدن در مسیر اولین سفرهای خارجی، در برابر چالش‌های داخلی | DW | 09.06.2021جو بایدن و همسرش در اولین سفر خارجی خود ابتدا به بریتانیا می‌روند. بایدن در این سفر در اجلاس گروه هفت و ناتو شرکت و با صدراعظم آلمان و پوتین دیدار می‌کند. اما چالش‌های داخلی او بر معضلات سیاست خارجی‌ کشورش می‌چربد. نه داداش داری میری بریتانیا که برنامه از قبل تعیین شده ۴ ساله ات رو از فراماسونها بگیری

ویدئو؛ اعتراض‌های کارگری در لهستان آمد و شد در پایتخت را مختل کردصدها کارگر شاغل در بخش‌های مختلف انرژی و معدن لهستان روز چهارشنبه با برگزاری راهپیمایی در ورشو، پایتخت، روند عادی عبور و مرور در این شهر را مختل کردند.

زخمی شدن نظامیان روس در انفجار مین در منطقه تحت اشغال پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوریهشماری از نظامیان روسیه هنگام گشت‌زنی در منطقه درباسیه استان حسکه سوریه که در اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ قرار دارد، در اثر انفجار مین زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی