بایدن در مسیر اولین سفرهای خارجی، در برابر چالش‌های داخلی | DW | 09.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

جو بایدن و همسرش در اولین سفر خارجی خود ابتدا به بریتانیا می‌روند. بایدن در این سفر در اجلاس گروه هفت و ناتو شرکت و با صدراعظم آلمان و پوتین دیدار می‌کند. اما چالش‌های داخلی او بر معضلات سیاست خارجی‌ کشورش می‌چربد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و همسرش به بریتانیا می‌روند. بایدن در اجلاس گروه هفت که از جمعه ۲۱ خرداد تا یکشنبه آینده در کورن وال، درجنوب غربی بریتانیا برگزار می‌شود، شرکت می‌کند. او در حاشیه این اجلاس با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دیدار خواهد کرد.

توقف بعدی رئیس جمهوری آمریکا نشست ناتو در بروکسل روز دوشنبه آینده است. او سپس با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در اواسط هفته آینده در ژنو ملاقات و گفت‌وگو خواهد کرد.سفر رئیس جمهوری آمریکا در حالی است که بایدن بیش از پیش با چالش‌های سیاسی داخلی درگیر است. برنامه‌هایی که او بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید آغاز کرد، در میان جمهوریخواهان مخالفان کمی ندارد و از موافقت همه دمکرات‌ها نیز برخوردار نیست.

از جمله اقدامات جو بایدن ارائه بسته ۱،۹ میلیارد دلاری کمک کرونا بود که در ماه مارس توسط كنگره تصویب شد. طرح دیگر او نوسازی زیرساخت‌های فرسوده آمریكاست و طرح بعدی بهبود مراقبت از کودکان و ارائه فرصت‌های عادلانه آموزش به نوجوانان خانواده‌های فرودست است. بایدن باید در آینده نزدیک باید یک هزینه اضافی چهار تریلیون دلاری در بودجه را به تصویب کنگره برساند. این امید که با رفتن ترامپ نفوذ او در حزب جمهوریخواه نیز چنان کم شده باشد و محافظه‌کاران بتوانند با بایدن در میانه راه به توافق برسند نیز به واقعیت نپیوسته است.

بدهی‌های سنگین دولت که جمهوریخواهان که در چهارسال گذشته وقعی به آن نمی‌گذاشتند، ناگهان برا‌ی‌شان مهم شده و هشدار کارشناسان اقتصادی در رابطه با خطر تورم در این مسیر، برای مخالفت با برنامه‌های بایدن به کمک‌شان آمده است.از سوی دیگر بایدن با اعضای جناح چپ حزب خود روبروست که نگران‌اند مبادا او برای رسیدن به توافق با محافظه‌کاران از برنامه‌های بلندپروازانه خود دور شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه داداش داری میری بریتانیا که برنامه از قبل تعیین شده ۴ ساله ات رو از فراماسونها بگیری

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جو بایدن برای شرکت در اجلاس گروه ۷، ناتو و دیدار با پوتین راهی اروپا شدجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه و در جریان نخستین سفر خارجی از زمان به قدرت رسیدن، واشنگتن را به مقصد بریتانیا ترک کرد. کاشکی طیاره اش نیست ونابود شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت ۲ نفر در یورش نیروهای سپاه به روستایی در سیستان و بلوچستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کاملا هریس در سفر به گواتمالا شهروندان را به ماندن در این کشور تشویق کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش 134 درصدی قیمت مرغ در کمتر از یک سال در ایرانرسانه‌های داخلی ایران، گزارش دادند که قیمت مرغ طی کمتر از یک سال بیش از 134 درصد افزایش داشته است و کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.به گزارش روز سه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اخلال در یک شرکت اینترنتی باعث قطع گسترده یک ساعته اینترنت در جهان شداخلال در یک شرکت اینترنتی باعث قطع گسترده یک ساعته اینترنت در جهان شد شرکت فستلی، که شرکتی برای ارائه شبکه و سرویس کلاود است، بدون اشاره به جزئیات این رویداد، اعلام کرد که این اخلال در حوزه تعریف خدماتی شبکه بوده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ساویلان : دیدار بایدن و اردوغان فرصت خوبی برای ارزیابی مناسبات دو جانبه خواهد بودساویلان : دیدار بایدن و اردوغان فرصت خوبی برای ارزیابی مناسبات دو جانبه خواهد بود مشاور امنیت ملی کاخ سفید: اردوغان و بایدن مشتاقانه منتظر این فرصت برای ارزیابی جوانب کلی مناسبات دو کشور هستند. یاشاسین رجب عمی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »