«توافق هسته‌ای تا پایان کار دولت روحانی صورت می‌گیرد» | DW | 17.06.2021

27/03/1400 09:12:00 ب.ظ

العربیه به نقل از منابع اروپایی شرکت‌کننده در مذاکرات وین نوشت، «توافق‌نامه پیش از پایان کار دولت روحانی و تحویل قدرت اعلام خواهد شد.» عراقچی هم گفت، طرفین بیش از پیش به ‌یکدیگر نزدیک شده‌اند.

عباس عراقچی می‌گوید که طرفین در مذاکرات برجام بیش از پیش به ‌یکدیگر نزدیک شده‌اند.العربیه هم به نقل از منابع اروپایی شرکت‌کننده در مذاکرات نوشت، «توافق‌نامه پیش از پایان کار دولت روحانی و تحویل قدرت اعلام خواهد شد.» آنچه که در مورد دوم بسیاری از ناظران سیاسی و رسانه‌ها را به خود مشغول کرده این است که آیا تا پایان کار دولت روحانی توافق‌نامه‌ امضا خواهد شد یا این مهم به دولت بعدی واگذار می‌شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ابراهیم رئیسی و دیگر نامزدهای انتخاباتی با آگاهی از این امر که سیاست‌های کلان در رابطه با انرژی هسته‌ای را علی خامنه‌ای تعیین می‌کند گفته‌اند، خواهان احیای برجام و برداشتن تحریم‌ها هستند. عباس عراقچی، معاون وزارت خارجه جمهوری اسلامی و سرمذاکره‌گر ایران در وین نیز در همین رابطه به شبکه الجزیره گفته است که انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیری بر روند مذاکرات نخواهد گذاشت. او با اشاره به این که"ما به دور از سیاست داخلی کشور مذاکره خواهیم کرد" افزوده است که "اگر به توافقات خوبی برسیم بر سر آنها توافق خواهیم کرد درغیر این صورت هیچ توافقی با این دولت و یا دولت های بعدی نخواهیم داشت."

عراقچی از"پیشرفت خوب و مملوس در رابطه با مسائل مختلف" در مذاکرات خبر داده است ولی همزمان تاکید کرده است که"همچنان مسائل اساسی وجود دارد که در خصوص آنها» مذاکره می‌شود. روز چهارشنبه وزارت خارجه فرانسه اعلام کرده بود، هنوز اختلافات زیادی در این مذاکرات وجود دارد و برطرف‌کردن آنها «مستلزم تصمیمات شجاعانه است». headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بقایای یک کشتی از دو قرن پیش در اعماق آب‌های نزدیک ساحل سنگاپور کشف شدبه گفته باستان‌شناسان این کشتی ساخت هند بود و در سال ۱۷۹۶ میلادی در مسیر حرکت از چین به مقصد هند غرق شد. از نظر روحی احتیاج دارم عکاس در چنین اکتشافاتی باشم

وقتی آقای همتی از کی‌پاپ می‌گوید از چه حرف می‌زند؟اینا یه بار باید بیان قزوین یه کنسرت بدن با اطمینان میگم سالن از ازدحام جعمیت منفجر بشه😂😂😂 بگو سپیده جون هم بیاد برقصه! همتی کی پاپ میدونه چیه من الان فهمیدم کی پاپ چیه

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها از دولت بایدن خواست تحریم‌ها‌ علیه «ابراهیم رئیسی» را نگه داردبنیاد دفاع از دموکراسی‌ها از دولت بایدن خواست تحریم‌ها‌ علیه «ابراهیم رئیسی» را نگه دارد ابراهیم رئيسی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در ایران است و از او به عنوان جانشین احتمالی رهبر جمهوری اسلامی، آیت الله خامنه‌ای، یاد می شود دموکراتها همیشه‌ از تروریسم دولتی جمهوری اسلامی، حمایت کردند. No2IR نه_به_جمهوری_اسلامی No2IR خوب سند تاییدی شد به اینکه به ابراهیم رئیسی رای بدهیم. خداوند دشمنان ملت ایران را از احمق ها قرار داده.

حمایت 'ائتلاف جمهور' از همتی و اعلام خطر نسبت به جمهوریت | DW | 16.06.2021ائتلافی متشکل از ۹ حزب و شش جمعیت و تشکل اصلاح‌طلب در بیانیه‌ای اعلام کرد که به عبدالناصر همتی رای می‌دهد. 'پیشگیری از حکومت دولت اقلیت بر مردم و قبضه شدن حاکمیت' از دلایل این حمایت عنوان شده است. اتحاد بی خاصیت جاکش‌ها

خاتمی اقدام مهرعلیزاده مبنی بر انصراف از رقابت به نفع همتی را ستوددیدیم حکومت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران گماشتگان صلیبچیها بازم معرکه گیری کرد نمیخواهد بدون خونریزی حکومت کشور را به خردمندان حضوریکتائی ملتهای ایرانیان واگذار کنند بایستی با اتش زدن اوباشان جاهلان ملاهای فرقه در خیابانها به این بساط شئونیزم فارسی پایان داد.

بهنام‌ شیخی‌ فعال سیاسی آذربایجانی از زندان اوین به‌ مرخصی‌ اعزام‌ شد