بقایای یک کشتی از دو قرن پیش در اعماق آب‌های نزدیک ساحل سنگاپور کشف شد

26/03/1400 06:20 ب.ظ

بقایای یک کشتی از دو قرن پیش در اعماق آب‌های نزدیک ساحل سنگاپور کشف شد بیشتر بخوانید🔽

به گفته باستان‌شناسان این کشتی ساخت هند بود و در سال ۱۷۹۶ میلادی در مسیر حرکت از چین به مقصد هند غرق شد. این کشتی حامل اشیایی از جنس سرامیک و دیگر کالاهای تزئینی و کاربردی بود. کشف بقایای این کشتی از نظر باستان شناسان نشان دهنده اهمیت تاریخی سنگاپور در حمل و نقل دریایی است. سنگاپور در گذشته نیز مانند امروز یکی از قطب های تجارت دریایی بود.

کشتی هایی که بین اقیانوس هند و دریای جنوب چین در رفت و آمد بودند از نزدیکی ساحل سنگاپور عبور می کردند.بنا به اعلام هیات میراث فرهنگی سنگاپور بقایای کشتی کشف شده در اعماق آب های منطقه پدرا برانکا در شرق تنگه سنگاپور قرار داشت. غواصان پیش از این در سال ۲۰۱۵ به طور تصادفی بقایای یک کشتی دیگر را در نزدیکی ساحل سنگاپور کشف کرده بودند. آن کشتی حامل اشیایی سرامیکی بود که قدمت آنها احتمالا به قرن چهاردهم میلادی بر می گشت.

به گفته باستان شناسان کشف بقایای این کشتی نشان می داد که سنگاپور پیش از ورود استعمارگران بریتانیایی در سال ۱۸۱۹ نیز یکی از قطب های تجاری آسیا بود. جستجو برای کشف کامل بقایای این کشتی باعث شد تا غواصان لاشه کشتی دیگری را که خبر کشف آن روز چهارشنبه منتشر شد پیدا کنند.

به گفته باستان شناسان دومین کشتی غرق شده احتمالا یک کشتی تجاری ساخت هند بوده است که در سال ۱۷۹۶ میلادی در مسیر حرکت از چین به مقصد هند غرق شد. محموله های این کشتی احتمالا قرار بوده است در نهایت به بریتانیا منتقل شود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

مجوز استفاده اضطراری واکسن «برکت» در ایران صادر شد؛ کارشناسان در مورد آن چه می‌گویند؟مجوز استفاده اضطراری واکسن «برکت» در ایران صادر شد؛ کارشناسان در مورد آن چه می‌گویند؟ گفته می‌شود واکسن «کوو ایران برکت»، از لحاظ ساختار، به واکسن سینوفارم ساخت چین شباهت دارد و از ویروس غیرفعال استفاده می‌کند. ⬇️بیشتر بخوانید: هر کسی از کرونا جون سالم به در برده قراره با واکسن قلابی برکت، کشته بشه. من ترجیح میدم با کرونا بمیرم ولی واکسن این مادرفاکرهارو نزنم... بطور اضطراری!! ببین از رو کدوم واکسن کپی زدن و معلوم نیس چه عواقبی رو بدن داره... و اصلا چنددرصد کاراست

تصاویری از تدابیر امنیتی در ژنو در آستانه ملاقات بایدن و پوتیندیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه در یک ویلای قدیمی که از قرن هجدهم باقی مانده است صورت می‌گیرد. رونالد ریگان، چهلمین رئیس جمهوری ایالات متحده در سال ۱۹۸۵ میلادی برای اولین بار در این ویلا با میخائیل گورباچف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق ملاقات کرد. ملاقاتی برای سرنگونی حکومت ایران ،البته در ۱۵۰ سال آینده ( نه به جمهوری اسلامی )

در این دوره از انتخابات، به نظام و کسانی که در گذشته مسئولیت داشتند، ظلم شد/ بدنه جریان اصولگرا دیگر مطیع رهبرانش نیست/ زاکانی مثل یک دیکتاتور برنامه‌های خود را تشریح می‌کندنمازی در گفت‌وگو با ایلنا: در این دوره از انتخابات، به نظام و کسانی که در گذشته مسئولیت داشتند، ظلم شد/ بدنه جریان اصولگرا دیگر مطیع رهبرانش نیست/ زاکانی مثل یک دیکتاتور برنامه‌های خود را تشریح می‌کند هنوز مردم لنجان پالتوی میلیونی شما را در دهه هفتاد فراموش نکردن. هنوز رانتهایی که برای امثال حیدری و... فراهم کردی یاد دارند. اصلاح‌طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا نه_به_جمهوری_اسلامی

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در سوریهسازمان اطلاعات ترکیه طی عملیاتی در سوریه یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش را که در فهرست قرمز افراد تحت تعقیب قرار داشت، دستگیر و به ترکیه منتقل کرد. - خبرگزاری آناتولی

ناتو در بیانیه خود حمایت ایران از «نیروهای نیابتی» را محکوم کردناتو در بیانیه خود حمایت ایران از «نیروهای نیابتی» را محکوم کرد اجلاس سران سازمان آتلانتیک شمالی، ناتو، با انتشار بیانیه ای در بروکسل از ایران خواست همه فعالیت موشکی بالستیکی مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ را متوقف و از اقدامات بی ثبات کننده خودداری کند. APL8P3BnpRiwuD3 اگه چند صد نفر بکشند تازه میرسند به بشدت محکوم کردند اگر ریشه ظلم،اشغالگری و تروریسم در منطقه خشکانیده شود و کشورهای عضو پیمان ناتو در امور منطقه و امور داخلی کشورها دخالت نکنند،طبیعتا -بقول شما نیروهای نیابتی-در کار نخواهد بود. آیا فلسطینی که از جان و مال و سرزمین خود دفاع می کند 'نیروی نیابتی'است؟! اين بيانيه ها خيلى كمك ميكنه يك بيانه ديگه هم بديد آخوندها ميگند چشم

جبهه «اصلاحات» به حمایت از همتی در انتخابات رای ندادجبهه «اصلاحات» ایران، اعلام کرد که عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، نتوانست آرای لازم برای حمایت این جبهه را کسب کند.مجمع عمومی جبهه همتی ورضائی دونامزد مستقل ، ائتلاف کنن

باستان شناسان در سنگاپور روز چهارشنبه اعلام کردند بقایای یک کشتی که دو قرن پیش در نزدیکی ساحل این کشور غرق شده بود کشف شده است.

این کشتی حامل اشیایی از جنس سرامیک و دیگر کالاهای تزئینی و کاربردی بود. کشف بقایای این کشتی از نظر باستان شناسان نشان دهنده اهمیت تاریخی سنگاپور در حمل و نقل دریایی است.

سنگاپور در گذشته نیز مانند امروز یکی از قطب های تجارت دریایی بود. کشتی هایی که بین اقیانوس هند و دریای جنوب چین در رفت و آمد بودند از نزدیکی ساحل سنگاپور عبور می کردند.بنا به اعلام هیات میراث فرهنگی سنگاپور بقایای کشتی کشف شده در اعماق آب های منطقه پدرا برانکا در شرق تنگه سنگاپور قرار داشت. غواصان پیش از این در سال ۲۰۱۵ به طور تصادفی بقایای یک کشتی دیگر را در نزدیکی ساحل سنگاپور کشف کرده بودند. آن کشتی حامل اشیایی سرامیکی بود که قدمت آنها احتمالا به قرن چهاردهم میلادی بر می گشت.

به گفته باستان شناسان کشف بقایای این کشتی نشان می داد که سنگاپور پیش از ورود استعمارگران بریتانیایی در سال ۱۸۱۹ نیز یکی از قطب های تجاری آسیا بود. جستجو برای کشف کامل بقایای این کشتی باعث شد تا غواصان لاشه کشتی دیگری را که خبر کشف آن روز چهارشنبه منتشر شد پیدا کنند.

به گفته باستان شناسان دومین کشتی غرق شده احتمالا یک کشتی تجاری ساخت هند بوده است که در سال ۱۷۹۶ میلادی در مسیر حرکت از چین به مقصد هند غرق شد. محموله های این کشتی احتمالا قرار بوده است در نهایت به بریتانیا منتقل شود.

طبق اعلام هیات میراث فرهنگی سنگاپور مراحل جستجو و کشف بقایای این دو کشتی طی سال جاری به پایان رسید.