«تحریم‌ها علیه ایران برمی‌گردد و همه از آن تبعیت خواهند کرد» | DW | 18.09.2020

28/06/1399 10:11:00 ب.ظ

میان کارشناسان بر سر مبنای حقوقی بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی از سوی آمریکا علیه ایران اختلاف نظر است. بسیاری معتقدند آمریکا توان این کار را دارد، اروپا تنها در حرف مخالف است و بقیه نیز چاره‌ای جز تبعیت ندارند.

میان کارشناسان بر سر مبنای حقوقی بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی از سوی آمریکا علیه ایران اختلاف نظر است. بسیاری معتقدند آمریکا توان این کار را دارد، اروپا تنها در حرف مخالف است و بقیه نیز چاره‌ای جز تبعیت ندارند. با این حال روز جمعه ۲۸ شهریور این خبر در رسانه‌ها منتشر شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد با فرمانی دستور مجازات کسانی را دهد که تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی را نقض کنند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، از موعد ۲۰ سپتامبر یعنی دو روز دیگر به عنوان تاریخی یاد کرده که در آن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران برمی‌گردند.

ظریف تهدیدهای دولت ترامپ را"توخالی" دانست و پنج‌شنبه شب در توییتر خطاب به پمپئو نوشت: «فقط کافی است، قطعنامه ۲۲۳۱ را بخوانی. حتی بولتون که رئیست را قانع کرده بود تا به تو دستور دهد"به مشارکت آمریکا در برجام خاتمه دهی" این قطعنامه را خوانده بود... به تعبیر بولتون: فرایند"ساده"، خودکار و یا سریع نیست، بلکه به صورت تعمدی،"پیچیده و طولانی مدت" طراحی شده است.»

آیا آمریکا قادر است سیاست خود را علیرغم مخالفت سایر اعضای شورای امنیت پیش ببرد، حال با یا بدون ‌مبنای حقوقی؟ آیا مقام‌های جمهوری اسلامی ارزیابی درستی دارند که می‌گویند آمریکا بر طبل توخالی می‌کوبد؟ سه کشور آلمان، فرانسه و بریتانیا که یک بار تلاش کردند تحریم تسلیحاتی ایران را تا ۲۰۲۳ تمدید کنند، چه سیاستی در پیش خواهند گرفت؟ headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

پمپئو: همه کشورها از قطعنامه بازگشت تحریم‌ها علیه ایران پیروی کنندمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به بیستم سپتامبر به عنوان زمان بازگشت تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل گفت آمریکا انتظار دارد همه کشورها قطعنامه‌های شورا علیه ایران را رعایت کنند.

آبرامز: همه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران روز شنبه تجدید می‌شوند | DW | 17.09.2020الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا از بازگشت همه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران خبر داده است. این در حالی است که حسن روحانی از شکست تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه سخن گفته است.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و حزب الله

تحریم‌های جدید آمریکا علیه افراد و شرکت‌های مرتبط با ایران | DW | 17.09.2020آمریکا در اقدامی جدید دو شرکت و ۴۵ فرد حقیقی مرتبط با ایران را تحریم کرده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا این افراد و شرکت‌ها را 'عوامل سایبری مرتبط با وزارت اطلاعات ایران' معرفی کرده است.

ترامپ تهدید خود علیه ایران را تکرار کردترامپ تهدید خود علیه ایران را تکرار کرد و گفت که «ضربه‌ای به آن ها وارد خواهیم کرد که هزار برابر سخت تر از قبل باشد» وی همچنین مدعی شد در صورتی که دوباره به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود ظرف یک هفته با تهران به توافق می‌رسد

بررسی اقتصاد ایران در ماه‌های باقیمانده از دولت حسن روحانی - BBC News فارسیوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران می‌گوید در صورت ادامه محدودیت های سفرهای بین شهری، سرمایه‌گذاری‌های گردشگری نابود می‌شود و این ضررها برگشت ناپذیر است.