«تاسیسات اتمی زیرزمینی جدید در فردو»؛ ایران: احیای برجام نیازمند توافق جدید نیست

28/09/1399 11:49:00 ق.ظ

«تاسیسات اتمی زیرزمینی جدید در فردو»؛ ایران: احیای برجام نیازمند توافق جدید نیست جزئیات بیشتر🔽

آسوشیتدپرس بیش از یک ماه پیش نیز در گزارشی اعلام کرده بود که ایران کار ساخت تاسیسات زیرزمینی در سایت هسته ای نطنز را آغاز کرده است. درگزارش تازه آسوشیتدپرس اما تصریح شده که ایران هنوز به طور رسمی وعلنی ساخت تاسیسات زیر زمینی در فردو را که که کشورهای غربی سال ۲۰۰۹ از انجام فعالیت‌های هسته‌ای در آن مطلع شدند، مورد تایید قرار نداده است.

جفری لوئیس ، کارشناس موسسه مطالعات بین المللی میدل‌بوری وابسته به مرکز مطالعات منع گسترش سلاح های هسته‌ایِ «جیمز مارتین» که مامور مطالعه در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران است در این خصوص می‌گوید: «هرگونه تغییر در این سایت (فردو) با دقت مورد بررسی قرار می گیرد.»

آسوشیتدپرس در گزارش خود آورده است که نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد و آژانس بین المللی انرژی اتمی که بازرسان آن در چارچوب توافق هسته‌ای در ایران فعال هستند از پاسخ به سوالی در باره ساخت تاسیسات هسته‌ای زیرزمینی در فردو خودداری کرده‌اند. headtopics.com

Swop deal. Chill.

در این گزارش تصریح شده است که ساخت و ساز در سایت فردو از اواخر سپتامبر در محوطه‌ای واقع در شمال غربی این سایت آغاز شده است. سایت هسته‌ای فردو برای محافظت از حملات هوایی احتمالی در دل کوه ساخته شده و در مجاورت آن نیز چند ساختمان تحقیق و پشتیبانی از جمله مرکز فناوری خلا واقع شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۸۵ فوتی جدید کرونا در کشور / ۶۲۵۱ مبتلای جدید شناسایی شدندسخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد شناسایی و همچنین فوتی ناشی از کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.

۷۳ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۸۲۷۰ بیمار جدید۷۳ فوتی و ۸۲۷۰ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۸۲۷۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۷۳ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۱۵۹۸۸۷۵ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۱۳۶۵۲۵۳ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۵۹۷۳۶ نفر

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در خلیج فارس | DW | 08.01.2021حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه از پایگاه موشکی جدید این نیرو در 'سواحل خلیج فارس' رونمایی کرد. او این تأسیسات و موشک‌ها را 'راهبردی' دانست. ماشالا سپاه خوب سواحل مدیترانه که به خاک وخون کشیده شد حالا مونده سواحل خلیج فارس😐 اصلا اقتدار واقعی و ناب موج میزنه به برکت رهبری داهیانه عاقای فرزانه مون 😊

سختگیری جدید برای شهروندان کشورهای ثالث عازم به بریتانیا که از فرانسه عبور می‌کنندشهروندان بسیاری از کشورهای ثالث از سه قاره آسیا و آفریقا و آمریکای جنوبی که از فرانسه به عنوان ترانزیت برای رفتن به بریتانیا استفاده می کنند و ویزای بلندمدت بریتانیا و یا اقامت این کشور را دارند، باید ویزای موقت فرانسه تهیه کنند.

قیمت‌گذاری ۱۷ خودرو بر اساس فرمول جدیدقیمت‌گذاری_خودرو | رییس شورای رقابت اعلام‌کرد: فرمول قیمت‌گذاری برای ۱۷ خودرو تغییر کرده و بر اساس فرمول جدید، تعیین قیمت انجام می‌شود.