اطلاع_رسانی, آیدن_روشن, کرونا_در_ایران

اطلاع_رسانی, آیدن_روشن

«آیدین روشن»، شاعر اهل تبریز بر اثر کرونا درگذشت

05/04/2021 05:36:00 ب.ظ

🔹«آیدین روشن»، شاعر اهل تبریز بر اثر کرونا درگذشت احمد واحدی، متخلص به آیدین روشن، شاعر و مترجم ۴۸ ساله اهل تبریز بر اثر ابتلا به کرونا در گذشت. اینجا بخوانید 👇 اطلاع_رسانی آیدن_روشن کرونا_در_ایران

به گزارش رسانه‌ها در ایران، این شاعر صبح روز دوشنبه، ۱۶فروردین۱۴۰۰، در بیمارستان فوت کرد و روز سه‌شنبه در آرامگاه وادی رحمت تبریز به خاک سپرده خواهد شد.«میراندا میناس»، مترجم و از دوستان احمد واحدی در خصوص فوت او به خبرگزاری «ایسنا» گفته است: «او یک هفته قبل از سال جدید برای خاکسپاری پدرش به تبریز رفت و گویا در آن‌جا به کرونا مبتلا شد. دو روز مانده به عید حالش بد شد و در بیمارستان بستری شد. از روز دوم عید او را بیهوش کرده بودند تا دستگاه تنفسی وصل کنند.»

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

آیدین روشن متولد بهمن ۱۳۵۲ در تبریز بود و تحصیلات خود را در رشته روزنامه‌نگاری در دانشگاه علامه طباطبایی به پایان رسانده بود.«تنهایی تقسیم نمی‌شود»، «برای عاشق شدن دیر است، برای مردن زود» از گزیده اشعار مدرن ترکیه، «آلا تورکا» (گزیده شعر کوتاه مدرن ترکیه) و «پرنده چهار بال» (گزینه چهارپاره‌های فاضل حسنو داغلارجا) از جمله آثاری است که آیدین روشن با همکاری «میراندا میناس» ترجمه کرده است.

همچنین این شاعر برگردان فارسی کتاب «ژنرال جنگ‌های سیب‌زمینی»، شعرهای ترکی رسول یونان و «خشونت دیپلماتیک: اسرار تاریک قتل جمال خاشقجی» را در کارنامه دارد. ادامه مطلب: ایران وایر »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

گربه بگوزه میشه توطئه علیه نظام!

گزارش صندوق بین‌المللی پول؛ آیا چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان روشن است؟به گفته اقتصاددانان صندوق بین المللی پول بحران اقتصادی سال گذشته در صورت عدم اختصاص کمک های گسترده اقتصادی به شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان می‌توانست «سه برابر» بدتر از آنچه روی داد باشد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

ایران و عربستان چراغ اول تفاهم را روشن کردند

تخلفات در مدیریت شهری باید روشن شود/ شفافیت در حساب و کتابِ تخلف مسئولان باعث دلگرمی مردم می‌شود/ برخی مدیرانِ مناطق شهرداری وظایف روزمره خود را به شورایاران تحمیل کردندرئیس کمیته نظارت مالی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا: تخلفات در مدیریت شهری باید روشن شود/ شفافیت در حساب و کتابِ تخلف مسئولان باعث دلگرمی مردم می‌شود/ برخی مدیرانِ مناطق شهرداری وظایف روزمره خود را به شورایاران تحمیل کردند

بیژن افشار درگذشتبیژن افشار درگذشت بیژن افشار بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.