گزارش صندوق بین‌المللی پول؛ آیا چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان روشن است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

گزارش صندوق بین‌المللی پول؛ آیا چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان روشن است؟ جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صندوق بین‌المللی پول روز سه شنبه پیش‌بینی کرد که جهان در سال جاری میلادی به دنبال کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» و اجرای طرح‌های محرک اقتصادی در کشورهای مختلف بیشترین رشد اقتصادی طی سه دهه اخیر را تجربه خواهد کرد.

در گزارش صندوق بین‌المللی پول، مستقر در واشنگتن، همچنین پیش‌بینی شده است که رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۲ به ۴.۴ درصد خواهد رسید. این در حالی است که این نهاد در ماه ژانویه رشد ۴.۲ درصدی را برای سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده بود.اقتصاددانان صندوق بین‌المللی پول بر این باور هستند که اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا ۳.۳ درصد کوچک شد. این رقم به این معنا است که جهان طی سال گذشته بدترین بحران رکود اقتصادی را از زمان ثبت آمارهای صندوق بین‌المللی پول تجربه کرد.

اقتصاد چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال جاری ۸.۴ درصد رشد خواهد داشت. صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۲ به ۵.۶ درصد برسد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صندوق بین المللی پول: بهبود اقتصاد خارومیانه در سال ۲۰۲۲ بستگی به واکسن دارددر میان کشورهای منطقه، اسرائیل و امارات متحده عربی تاکنون به نسبت جمعیت، بیشترین افراد را واکسینه کرده‌اند. پس از همین الان وضعیت اقتصادی سال ۲۰۲۲ هم معلوم شد چه جوره.وا مصیبتا فقط عکس ایران گذاشتی؟ مگه ایران تنها کشور خاورمیانه است؟! اربابان شما خاورمیانه رو به لجن کشیدن و میلیون ها انسان بی گناه رو آواره کردن یا شهید کردن واسه چی؟ واسه رسیدن به نفت و انرژی لعنت به شما
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از تورم 39 درصدی ایران در سال 1400صندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین گزارش خود، تورم ایران در سال 1400 را 39 درصد، پیش‌بینی کرد.این
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

صندوق بین المللی پول: نرخ تورم در ایران امسال ۲.۵ درصد افزایش میابد♦️ صندوق بین المللی پول: نرخ تورم در ایران امسال ۲.۵ درصد افزایش میابد ▪️دراین گزارش همچنین به نرخ بیکاری در ایران اشاره شده و آمده که نرخ بیکاری ۱۰.۸ درصد در سال گذشته امسال به ۱۱.۲ درصد و در سال آینده میلادی به ۱۱.۷ درصد خواهد رسید. بیشتر بخوانید: مهمترین آمار، مربوط به خط فقر و درآمد ماهانه هست. دولتها با دستکاری تعاریف آمار بیکاری را هم دستکاری میکنند. مثلاً بیگاری یعنی کار کردن و درآمد مناسب نداشتن، که تعریف حکومت ایران از اشتغال هست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رد پای اژدهای سرخ در اقتصاد جهان به روایت تصویر | DW | 07.04.2021امضای توافقنامه راهبردی ایران و چین واکنش‌های بسیاری برانگیخت. ایران در عین حال بخش بسیار کوچکی از سرمایه‌گذاری هنگفت چین در دو دهه اخیر را جذب کرده است. حجم سرمایه‌گذاری چین چقدر و در کدام کشورها بوده است؟ حجم کمتر یعنی بدهی کمتر به چین قرارداد با کمونیست، از ریشه هم باطله. حالا جزییاتش و مبلغش حرف دیگه ایه نه_به_جمهوری_اسلامی👎 No2China No2ISlamicRepublic پیمان_نوین No2ChinaIRAccord رای_بی_رای
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی صندوق بین‌المللی پول از کاهش رشد اقتصادی اروپا؛ چشم‌انداز منطقه یورو در سال ۲۰۲۱ چگونه است؟صندوق ‌بین‌المللی پول روز چهارشنبه اعلام کرد که خطر کاهش رشد اقتصادی اروپا در کوتاه‌مدت به دلیل کندی روند واکسیناسیون و شیوع انواع جهش‌ یافته ویروس کرونا بیش از احتمال افزایش آن است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »