گوترش خواستار توقف چهار روزه جنگ اوکراین در ایام عید پاک شد

31/01/1401 02:38 ق.ظ

دبیرکل سازمان ملل خواستار توقف چهار روزه جنگ در اوکراین طی «هفته مقدس» مسیحیان ارتدکس شد تا امکان توزیع کمک‌های بشردوستانه و تخلیه مناطق درگیری از شهروندان غیرنظامی فراهم شود.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، خواستار توقف چهار روزه جنگ در اوکراین طی «هفته مقدس» مسیحیان ارتدکس شد تا امکان توزیع کمک‌های بشردوستانه و تخلیه مناطق درگیری از شهروندان غیرنظامی فراهم شود.آقای گوترش با اشاره به همزمانی موسم عید پاک با تشدید حملات روسیه در شرق اوکراین گفت که آتش‌بس در این شرایط بیش از همیشه ضرورت دارد.

آقای گوترش با اشاره به همزمانی موسم عید پاک با تشدید حملات روسیه در شرق اوکراین گفت که آتش‌بس در این شرایط بیش از همیشه ضرورت دارد. دبیرکل سازمان ملل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «این تهاجم و تلفات سهمگین غیرنظامیان که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم در مقایسه با وحشتی که در آینده حاکم خواهم شد، می‌تواند رنگ ببازد. چنین چیزی نباید رخ بدهد.»

وی از روس‌ها و اوکراینی‌ها خواست که اسلحه خود را زمین بگذارند و راهی برای نجات کسانی که در معرض خطر هستند، بیابند. آقای گوترش پیشنهاد کرد که آتش‌بس از همین پنج‌شنبه که مسیحیان ارتدوکس آن را «پنج‌شنبه مقدس» می‌نامند، آغاز شود.

دبیرکل سازمان ملل افزود که هدف از این آتش‌بس ایجاد کریدورهای انسان‌دوستانه برای شهروندان غیرنظامی است که بتوانند از مناطق درگیری بگریزند و همچنین کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه نیز بتوانند وارد مناطق تحت محاصره بشوند. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

سازمان ملل: حوثی‌های یمن با توقف استخدام کودکان به‌عنوان سرباز موافقت کردندسازمان ملل متحد از موافقت حوثی‌های یمن برای به کار نگرفتن کودکان در جنگ داخلی این کشور خبر داد.

شهردار مسکو: ۲۰۰ هزار نفر در پایتخت روسیه در خطر از دست دادن شغل خود هستندسرگئی سوبیانین دلیل این مسئله را توقف فعالیت شرکت‌های خارجی در روسیه به‌دلیل جنگ اوکراین عنوان کرد. Hello I am a translator I know twenty languages I like to read your page I am from Iran I speak Chinese, Japanese and South Korean well

اوکراین: هدف روسیه، تصرف چهار منطقه در شرق استمنتظر فیلم های ۳۰۰_۴۰۰ تا سوییچ بیلد هسیم 😃

شیوع مرموز هپاتیت در میان کودکان اروپایی؛ منشاء بیماری مشخص نیستبنا به اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا، موارد ابتلای کودکان به هپاتیت با منشاء نامعلوم ابتدا در بریتانیا و سپس در چهار کشور اروپایی دیگر شناسایی شد. زیبایی‌های اروپا🤣😂 این چه طرز خبر نوشتنه؟! یعنی نوع جدیده؟ چرا این جمله رو آخرش بنویسی و فرار کنی؟؟؟؟

جنگ اوکراین؛ زلنسکی: روسیه نبرد دونباس را آغاز کردهفتمین هفتۀ جنگ اوکراین در حالی در جریان است که حملات سنگین روسیه به شهر ماریوپول واقع در جنوب شرق اوکراین همچنان ادامه دارد. همزمان ولودیمیر زلنسکی هشدار داد که روسیه در تدارک حمله‌ای سنگین برای «نابودی» دونباس است. زلنسکی، دلقک صهیونیست، با 'حماقتهای ابلهانه' کشور اوکراین، را 'نابود' کرد. اروپای لاشخور کماکان در حال تماشا و تناول از نفت پوتین جنایتکا

جنگ اوکراین؛ زلنسکی: روسیه در تدارک حمله‌ای سنگین برای نابودی دونباس استهفتمین هفتۀ جنگ اوکراین در حالی در جریان است که حملات سنگین روسیه به شهر ماریوپول واقع در جنوب شرق اوکراین همچنان ادامه دارد. همزمان ولودیمیر زلنسکی هشدار داد که روسیه در تدارک حمله‌ای سنگین برای «نابودی» دونباس است. خود شهردار الان کجاست که مشاورش آنهم در حارج از ماریوپل اطلاعیه میده؟ در این جنگ ا نقدر دروغ بافته شده که دیگه به هیچ چیز اطمینان نیست

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، خواستار توقف چهار روزه جنگ در اوکراین طی «هفته مقدس» مسیحیان ارتدکس شد تا امکان توزیع کمک‌های بشردوستانه و تخلیه مناطق درگیری از شهروندان غیرنظامی فراهم شود.

آقای گوترش با اشاره به همزمانی موسم عید پاک با تشدید حملات روسیه در شرق اوکراین گفت که آتش‌بس در این شرایط بیش از همیشه ضرورت دارد.

دبیرکل سازمان ملل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «این تهاجم و تلفات سهمگین غیرنظامیان که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم در مقایسه با وحشتی که در آینده حاکم خواهم شد، می‌تواند رنگ ببازد. چنین چیزی نباید رخ بدهد.»

وی از روس‌ها و اوکراینی‌ها خواست که اسلحه خود را زمین بگذارند و راهی برای نجات کسانی که در معرض خطر هستند، بیابند.

آقای گوترش پیشنهاد کرد که آتش‌بس از همین پنج‌شنبه که مسیحیان ارتدوکس آن را «پنج‌شنبه مقدس» می‌نامند، آغاز شود.

دبیرکل سازمان ملل افزود که هدف از این آتش‌بس ایجاد کریدورهای انسان‌دوستانه برای شهروندان غیرنظامی است که بتوانند از مناطق درگیری بگریزند و همچنین کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه نیز بتوانند وارد مناطق تحت محاصره بشوند.

برآوردها حاکی از آن است که دوازده میلیون نفر در سراسر اوکراین دچار کمبود غذا، آب و دارو هستند.انتخاب سردبیر