گل‌محمدی: مسئولیت باخت با من است/ شرایط ما و تیم‌های عربی برابر نیست

24/07/1400 11:22:00 ب.ظ

گل‌محمدی: مسئولیت باخت با من است، از هواداران عذر می‌خواهم

گل‌محمدی: مسئولیت باخت با من است، از هواداران عذر می‌خواهم

سرمربی پرسپولیس می‌گوید مسئولیت باخت تیم‌اش به الهلال بر عهده اوست و از همه عذرخواهی می‌کند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: ضمن اینکه مشکلات خیلی زیادی داریم که باید حل می‌شد. نمی‌خواهم اینجا درباره مشکلات حرف بزنم. واقعا از نتیجه‌ای که به دست آمد ناراحت هستیم. می‌توانستیم وقتی که یک بر صفر عقب بودیم، گل تساوی را بزنیم. از تک موقعیت‌ها هم خوب استفاده نکردیم و در تصمیم‌گیری آخر مشکل داشتیم.

وی در واکنش به اینکه چرا تعویض هایش برای هجومی شدن پرسپولیس جواب نداد و همچنان تیمش در حالت دفاعی قرار داشت، گفت: تعویض‌های ما در فاز هجومی بود و سعی کردیم بازی را از حریف بگیریم. فکر می‌کنم که حریف تیم قدرتمندی در دفاع تیمی بود. این اجازه و فضا را برای پاس کاری و قطع توپ پیدا نکردیم. عملکرد ما در نیمه دوم با توجه به مشکلاتی که بود، می‌توانست بهتر باشد. در هر صورت تعویض‌های ما هم در فاز هجومی بود اما نتوانستیم از فضایی که باید به دست می‌آوردیم و تحت فشار حریف پاس می‌دادیم و موقعیت خلق می‌کردیم، موفق باشیم. ضمن اینکه حریف قدرتمند بود و در انتقال به حمله قوی بودند. الهلال از نظر فوتبالی حریف قدرتمندی بود و انجام این کارها برای ما سخت بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

نه تورو خدا تعارف نكن. بزار من حساب ميكنم عذرخوای چرا ما از تو تشکر میکنیم تو همون موقع که چیپ زدی باس از فوتبال خدافظی میکردی.

گفتگو با مجید گلپور، مشاور اتحادیه اروپا؛ نقش تحولات منطقه‌ بر برجام و دعوت نماینده اتحادیه به تهرانمجید گلپور، پژوهشگر و مشاور اتحادیه اروپا، معتقد است که شرایط جدید منطقه خاورمیانه و تحولات افغانستان، دولت ابراهیم رئیسی را مجاب کرده تا از سرگیری مذاکرات پسا برجامی را جدی بگیرد.

پایان ماجراجویی پرسپولیس در آسیا؛ الهلال 3 پرسپولیس 0یک‌ چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؛ پایان ماجراجویی پرسپولیس در آسیا؛ الهلال 3 پرسپولیس 0

برانکو ایوانکوویچ: طارمی به خوبی نشان داد ستاره و انسان بزرگی است/ پرسپولیس می‌تواند برابر الهلال به نتیجه برسداسکوچیچ از کارلوس کی‌روش عملکرد بهتری داشته و می‌تواند به جام جهانی برود برانکو ایوانکوویچ: طارمی به خوبی نشان داد ستاره و انسان بزرگی است/ پرسپولیس می‌تواند برابر الهلال به نتیجه برسد

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و سعودی درباره یمن، ایران و مسائل منطقه‌ایوزرای خارجه ایالات متحده آمریکا و پادشاهی عربی سعودی در واشینگتن درباره ایران، یمن و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده

واکنش ایران به اظهارات گروسی درباره برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستیسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، گفت: سکوت و غفلت در برابر برنامه هسته ای اسراییل پیام منفی به اعضای ان پی تی می فرستد. نرفتن به شورای امنیت

انتصاب مدیران اجرایی متناسب با وعده‌ها باشد/ گاهی مصوبات سفرهای استانی روسای جمهور غیرعلمی است/ وعده‌هایی که هزینه آن در بودجه نیامده، توقع و نارضایتی ایجاد می‌کندنماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم، در رابطه با سفرهای استانی رئیس‌جمهور، گفت: اینکه به عنوان یک مسئول به میان مردم می‌روند تا از نزدیک در جریان مشکلات و کاستی‌ها باشند فی‌نفسه قابل تقدیر است اما گاهی مصوبات این سفرها غیرعلمی است.

به گزارش ایسنا، یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس بعد از شکست سه بر صفر این تیم مقابل الهلال عربستان و حذف از لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری اظهار کرد: از نتیجه حاصل شده خیلی ناراحت هستیم.Aa انریکه مورا، معاون سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مسئول هماهنگی مذاکرات هسته‌ای به دعوت علی باقری، معاون سیاسی وزیر خارجه ایران به تهران سفر کرده است.به گزارش خبرنگار ایلنا، آخرین نماینده ایران هم با شکست سه گله برابر الهلال از دور رقابت‌های فصل 2021 لیگ قهرمانان کنار رفت تا الهلال در شب میزبانی‌اش با این برد در مرحله بعدی با النصر مصاف دهد.بعد از حضور برانکو ایوانکوویچ در راس هدایت عمان، این تیم با یک برد شیرین مقابل ژاپن توانست نگاه‌ها را به سمت خود جلب کند.

قبل از صحبت درباره مباحث فنی، از هواداران بابت این نتیجه عذرخواهی می‌کنیم. مسئولیت این بازی و نتیجه برعهده من است. در متن دعوت نامه انریکو مورا سه محور مورد بحث مطرح شده است. اینجا از همه آن‌ها عذرخواهی می‌کنم. ترکیب الهلال عربستان عبدالله معیوف،محمد البریک،جون هیون سو،علی البلیهی،ناصرالدوسری،محمد کنو(90 عبدالله الحمدان)،سلمان فرج،موسی مارگا( 89 محمد جحفلی)، سالم الدوسری( 82 حمدالیامی) ،ماتئوس پریرا (83مصعب الجبیر)، بافیتیمبی گومیس(77 الشهری). مقابل یک تیم فوق‌العاده بازی کردیم و گل‌هایی که خوردیم در زمانی بود که توپ در اختیار خودمان بود و نتوانستیم از فشار تیم حریف خارج شویم. درباره اتفاقات اخیر منطقه خاورمیانه، سفر آقای مورا به تهران و آینده مذاکرات برجام با مجید گلپور پژوهشگر و مشاور اتحادیه اروپا گفتگو کردیم. این تیم وقتی از تیم مقابل توپ می‌گیرد، خیلی خطرناک است. به صحبت پرداخته است.

این را به بازیکنان گوشزد کرده بودم. البته دولت بایدن همچنان قصد دارد در منطقه بدون نیروهای نظامی حاضر باشد. مقابل یک تیم خوب و شایسته بازی داشتیم. کار خیلی سخت بود که در مقابل تماشاگران و در زمین این تیم بازی کردیم. با این حال نباید از یاد ببریم که عدم حضور نظامی آمریکا در منطقه به عنوان مثال می تواند بازوهای نفوذ منطقه‌ای ترکیه اردوغان را قوی‌تر کند. سرمربی پرسپولیس ادامه داد: ضمن اینکه مشکلات خیلی زیادی داریم که باید حل می‌شد. نمی‌خواهم اینجا درباره مشکلات حرف بزنم. به جز ترکیه با بازگشت طالبان به قدرت، برای اولین بار در تاریخ، شاهد قدرت گرفتن همزمان تنها کشور اتمی مسلمان جهان، پاکستان، در کنار تندروترین قدرت اسلامی منطقه یعنی طالبان هستیم. ما قطعا نتایج خیلی خوبی کسب می‌کنیم و تیم را به جایگاه شایسته‌اش می‌رسانیم.

واقعا از نتیجه‌ای که به دست آمد ناراحت هستیم. می‌توانستیم وقتی که یک بر صفر عقب بودیم، گل تساوی را بزنیم. این پیچیدگیها چشم انداز نویی از ده سال آینده خاورمیانه برایمان ترسیم می کند. از تک موقعیت‌ها هم خوب استفاده نکردیم و در تصمیم‌گیری آخر مشکل داشتیم. وی در واکنش به اینکه چرا تعویض هایش برای هجومی شدن پرسپولیس جواب نداد و همچنان تیمش در حالت دفاعی قرار داشت، گفت: تعویض‌های ما در فاز هجومی بود و سعی کردیم بازی را از حریف بگیریم. به نوعی که نیروهایی که همزمان با حضور نظامی آمریکا از نفوذ کمتری برخوردار بودند حالا در نبود حضور آنها، خود در حال تشکیل محور هایی هستند که می تواند در آینده منجر به تنش و مقابله و یا حتی همکاری های مشترک شود. فکر می‌کنم که حریف تیم قدرتمندی در دفاع تیمی بود.  مربی تیم ملی ایران آقای اسکوچیچ فوتبال را خوب می‌فهمد و مطمئنا نتایج خیلی خوبی را برای تیم ملی ایران رقم خواهد زد.

این اجازه و فضا را برای پاس کاری و قطع توپ پیدا نکردیم. معتقدم پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان وارد یک دوران جدید تاریخی شده ایم. عملکرد ما در نیمه دوم با توجه به مشکلاتی که بود، می‌توانست بهتر باشد. در هر صورت تعویض‌های ما هم در فاز هجومی بود اما نتوانستیم از فضایی که باید به دست می‌آوردیم و تحت فشار حریف پاس می‌دادیم و موقعیت خلق می‌کردیم، موفق باشیم. همزمان آمریکا نیز برای مهار قدرت چین، رقیب اصلی خود، ناگزیر است در این منطقه بین روسیه و چین یکی را انتخاب کند. ضمن اینکه حریف قدرتمند بود و در انتقال به حمله قوی بودند. الهلال از نظر فوتبالی حریف قدرتمندی بود و انجام این کارها برای ما سخت بود. رئیس جمهوری روسیه صاحب جایگاهی شده است که هم قراردادهای مهم تسلیحاتی با ترکیه عضو ناتو، و عربستان، متحد اصلی آمریکا، به امضا می رساند و هم در نقش متحد اقتصادی و نظامی اصلی اسرائیل و ایران نیز ظاهر می شود. چرا این فرصت را قبول نکردید؟  بله، من با آقای تاج در مورد این موضوع صحبت کردم.

او در واکنش به اینکه تیمش امسال نتوانست به فینال صعود کند و آیا تیم‌های عربستانی قوی‌تر شده‌اند، گفت: ما تغییرات زیادی به نسبت پارسال داشتیم. در هر فصل جدیدی، مشکلات جدیدی به ما اضافه می‌شد. فکر می کنم قالب جدید مناسبات منطقه ای دو محور متضاد را دنبال می کند. نمی‌خواهم زیاد درباره این مباحث صحبت کنم. شرایطی که تیم ما همیشه قبل و بعد از آسیا دارد، عجیب و غریب و غیر قابل باور است و اگر توضیح دهم، شاید شما هم باور نکنید. ایران: مقام اروپایی برای رایزنی درباره برجام و سایر موضوعات به تهران سفر می‌کند یورونیوز: در ماه های اخیر دولت جدیدی در ایران روی کار آمده است و بنوعی مذاکرات «پسابرجامی» که در آخرین هفته های دولت حسن روحانی از سرگرفته شده بود کاملا متوقف شده است، دیپلماسی دولت ابراهیم رئیسی در رابطه با برجام چیست؟ مجید گلپور: در درجه اول باید بگویم که دستگاه دیپلماسی دولت جدید ایران بر خلاف چیزی که آقای ظریف و نزدیکان او در هفته‌های اخیر گفته اند اهداف جمهوری اسلامی را تعمیم داده و بنوعی تامین می کند.  گل محمدی در پایان گفت: تیم‌های عربی با توجه به هزینه‌های خوب در بحث جذب بازیکنان خارجی و ستاره‌ها از تیم‌های ایرانی جلوتر هستند. زهیر سلیمان هافبک بسیار جوان تیم ملی عمان و فایز الرشیدی دروازه‌بان اول و کاپیتان تیم ملی این کشور است که هردو آنها به تیم مس رفسنجان پیوستند.

از آن طرف شرایطی برای تیم ما در ایران به وجود آمد که نتوانستیم ستاره و بازیکن خارجی بگیریم. اولین وجه، بخش «زرادخانه ایدئولوژیک» نظام جمهوری اسلامی است که در ۴ دهه گذشته مهم ترین پایه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بوده است. این مباحث برای ما اذیت‌کننده است. نمی‌خواهم توجیه کنم اما از لحاظ رقابتی و امکاناتی شرایط بین تیم ما و تیم‌های دیگر نابرابر است. می توان گفت تا پیش از ترور قاسم سلیمانی نقش پروپاگاندایی که ادعا می کند ایران می تواند قدرت خود را در منطقه تسری دهد و به ابرقدرت منطقه ای تبدیل شود مهمترین المانی است که در تعریف استراتژیهای دیپلماتیک کاربرد داشته است.  انتهای پیام .