گلبدین حکمتیار در فهرست ثبت نام انتخابات افغانستان بوده است

06/07/1398 12:29 ب.ظ

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که گلبدین حکمتیار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کرده و نام او در فهرست انتخاباتی درج شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که گلبدین حکمتیار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کرده و نام او در فهرست انتخاباتی درج شده است.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که گلبدین حکمتیار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کرده و نام وی در فهرست انتخاباتی درج شده است. این خبر پس از آن منتشر شد که برخی از گزارشهای خبری از افغانستان حاکی از آن بود که حکمتیار بدون استیکر انتخاباتی رای داده است.

مردم افغانستان امروز برای انتخاب رئیس‌جمهور جدید این کشور در میان تدابیر شدید امنیتی پای صندوق‌های رای رفتند. کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که روند رای دهی از ساعت 7 صبح به وقت کابل آغاز شده و تا ساعت 3 عصر ادامه خواهد یافت.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مدرسه امانی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در مدرسه نادریه آرای خود را به صندوق انداختند. غنی هنگام انداختن برگه رای خود به صندوق از نیروهای امنیتی افغانستان به خاطر تامین امنیت رای دهندگان تشکر کرده و گفت که هیچ تخلفی از قانون انتخابات و قانون اساسی قابل پذیرش نیست. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

euronews - اخبار بین المللی در مورد انتخابات ریاست جمهوری افغانستانانتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه، ششم میزان (مهر) برگزار می‌شود. برای دسترسی به آخرین خبرها و گزارش‌های تحلیلی به صفحه مخصوص این انتخابات در وب‌سایت یورونیوز مراجعه کنید🔽 انتخابات_ریاست_جمهوری_افغانستان انتخابات_افغانستان

بررسی روند پنج ساله ولادت در کشوربررسی روند پنج ساله ولادت در کشور اسناد ولادت ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور نشان می‌دهد که از سال ۹۳ تا ۹۷ ولادت در کشور روند کاهشی داشته است. اینا گوشت جلوی گلوله و کارگر نیاز دارند.لطفا بشتابید که اوضاع وخیم است!!!!

پایان کارزارهای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان و رقابت تنگاتنگ غنی و عبداللهتبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در سایه نگرانی‌های امنیتی، اما با حضور گسترده مردم پایان یافت. براساس پیش‌بینی‌ها از میان ۱۵ نامزد، اشرف_غنی و عبدالله_عبدالله از نامزدان پیشتاز انتخابات خواهند بود. بیشتر بخوانید در یادداشتی از تاج‌الدین سروش: یکی خایه مال ایران یکی امریکا🤔

دبیرکل سازمان ملل: جایی برای خشونت و تقلب در انتخابات افغانستان وجود نداردساعاتی پیش از آغاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، آنتونیو گوترِش، دبیرکل سازمان ملل متحد از همه بازیگران کلیدی دخیل دراین روند خواسته تا 'مسئولیت خود را برای حمایت از انتخابات صلح‌آمیز، معتبر، شفاف و همه‌شمول' ایفا کنند.

'حوا، مریم، عایشه' در اسکار ۲۰۲۰افغانستان فیلم 'حوا، مریم، عایشه'، ساخته صحرا کریمی را به عنوان نماینده خود در اسکار ٢٠٢٠ انتخاب کرده است.

گلچین ویدئوهای هفته؛ از اتومبیل‌رانی در اردن تا سازه‌ لگو در دانمارکگلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از اتومبیل‌رانی در اردن تا سازه‌های لگو در دانمارک

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که گلبدین حکمتیار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کرده و نام او در فهرست انتخاباتی درج شده است.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که گلبدین حکمتیار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کرده و نام وی در فهرست انتخاباتی درج شده است.

این خبر پس از آن منتشر شد که برخی از گزارشهای خبری از افغانستان حاکی از آن بود که حکمتیار بدون استیکر انتخاباتی رای داده است.

مردم افغانستان امروز برای انتخاب رئیس‌جمهور جدید این کشور در میان تدابیر شدید امنیتی پای صندوق‌های رای رفتند.

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که روند رای دهی از ساعت 7 صبح به وقت کابل آغاز شده و تا ساعت 3 عصر ادامه خواهد یافت.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مدرسه امانی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در مدرسه نادریه آرای خود را به صندوق انداختند.

غنی هنگام انداختن برگه رای خود به صندوق از نیروهای امنیتی افغانستان به خاطر تامین امنیت رای دهندگان تشکر کرده و گفت که هیچ تخلفی از قانون انتخابات و قانون اساسی قابل پذیرش نیست.

گفتنی است نه میلیون و 600 هزار واجد شرایط رای دهی در افغانستان برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند و این در حالی است که به گزارش"موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان" البته این کشور دارای 13 میلیون واجد شرایط رای دادن است، اما تا روز گذشته 9.6 میلیون نفر از آنها برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده‌ بودند.

بیش از 8 میلیون نفر از مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری 2014 شرکت کرده بودند.