بررسی روند پنج ساله ولادت در کشور

06/07/1398 07:47 ق.ظ

بررسی روند پنج ساله ولادت در کشور اسناد ولادت ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور نشان می‌دهد که از سال ۹۳ تا ۹۷ ولادت در کشور روند کاهشی داشته است.

اسناد ولادت ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور نشان می‌دهد که از سال ۹۳ تا ۹۷ ولادت در کشور روند کاهشی داشته است. در سال ۹۴ نیز در کشور یک میلیون و ۵۷۰ هزارو ۲۱۹نفر متولد شدند که ۸۰۶هزارو۴۵۶ نفر پسر و۷۶۳هزارو ۷۶۳نفر دختر بودند. تعداد متولدان در شهر نیز یک میلیون و ۲۰۸هزار و ۱۴۲ نفر و تعداد متولدان در روستا نیز۳۶۲هزارو ۷۷ نفر بودند.

روند ولادت اما در سال ۹۵ کاهشی شد؛ به طوری که کل اسناد ثبت شده ولادت در کشور یک میلیون و ۵۲۸هزارو ۵۳ نفر بود . تعداد پسران و دختران متولد شده نیز به ترتیب۷۸۶هزارو۱۴۲ پسر و۷۴۱هزارو۹۱۱ دختر بودند. در شهر و روستا نیز تعداد متولدان به ترتیب یک میلیون و ۱۷۶هزارو۳۲ نفر و ۳۵۲هزارو۲۱ نفر بودند.

سال ۹۶ نیز نسبت به سال ۹۵ حدود ۴۰هزار سند ولادت کمتر به ثبت رسید؛ به طوری که جمعیت متولد شده در این سال به یک میلیون و ۴۸۷هزارو۹۱۳ نفر رسید که از این میان ۷۶۶هزارو۱۴۰نفر پسر و۷۲۱هزارو۷۷۳نفر دختر بودند. headtopics.com

اینا گوشت جلوی گلوله و کارگر نیاز دارند.لطفا بشتابید که اوضاع وخیم است!!!!

ادامه مطلب:
isna_farsi »

رایزنی ظریف و ولید معلم در مورد آخرین تحولات روند« آستانه»در دیدار محمد جواد ظریف و ولید المعلم، روابط دوجانبه، تداوم تماس و رایزنی های نزدیک مقامات دو کشور و همچنین آخرین تحولات و پیشرفت های روند آستانه مورد گفتگو قرار گرفت . در این دیدار حمایت کامل ایران از حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه مورد تاکید قرار گرفت اوج دیپلماسی تداوم تماس 😂😂😂🖕🖕🖕🖕 گوه خوری بقیه به جز مردم ایران از سیاست های جمهوری کثیف آخوندیه

مواضع ضدایرانی وزیر امور خارجه انگلیس در مجلس عوام این کشورمواضع ضدایرانی وزیر امور خارجه انگلیس در مجلس عوام این کشور: *ما اطمینان داریم که ایران مسئول حمله به آرامکو بوده، مدرک آن نیز واضح است و توضیح پذیرفتی جایگزینی وجود ندارد *ما با گسترده‌ترین پشتیبانی جهانی برای تعیین موثرترین پاسخ، همکاری خواهیم کرد خفه مزدوران قلم‌بدست‌دیکتاتور خایه‌منی

خودروسازی عامل اصلی آلایندگی زیست محیطی در کشور/ ایران جزو 5 کشور جهان در زمینه فرسایش خاکمعاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صنعت خودروسازی ایران عنصر شماره یک آلایندگی زیست محیطی در کشور است؛ این صنعت لوس بار آمده و از روند فعالیت آن گلایه مندیم.

سردار پاکپور: امنیت خوبی در مرز‌های غربی کشور حاکم است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسردار پاکپور:امنیت خوبی در مرز‌های غربی کشورحاکم است فرمانده نیروی زمینی سپاه: امروزمرحله نهایی رزمایش امنیتی محرم توسط قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه اجراشد. این یکی ازبرنامه‌های اساسی مادرمناطق عملیاتی شمال غرب،جنوب غرب است

فرمانده نیروی زمینی سپاه : امنیت خوبی در مرزهای غربی کشور حاکم استسردار پاکپور با اشاره به نقش‌آفرینی نیروهای بومی در رزمایش محرم ، امنیت مرزهای غربی کشور را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این امنیت در دنیا مثال زدنی است. دنیای این اوباش فقط در چار جوب ایران خلاصه میشود .

کشف بیش از ۳۰۰ اسیر عمدتاً کودک در مدرسه‌ای اسلامی در نیجریهاین اولین بار نیست که اخبار مربوط به آزار کودکان در مدارس اسلامی نیجریه منتشر می‌شود؛ برخی از این مدارس حتی کودکان را مجبور به گدایی در خیابان‌های شهرهای شمالی نیجریه کرده بودند. مدارس اهل سنت اسلام دين خوبي ها 💩 اسلام در اصل دين توحش ، تجاوز و قتل و غارت است

به گزارش ایسنا براساس آمارهای سازمان ثبت احوال، در سال ۱۳۹۳ در کشور تعداد یک میلیون و ۵۳۴ هزارو۳۶۲ نفر متولد شدند که از این تعداد ۷۸۸هزارو۶۶۸ نفر پسر و ۷۴۵هزار و ۶۹۴ نفر دختر بودند و یک میلیون و۱۷۸هزار و ۹۲۱ نفر در شهر و ۳۵۵هزار و ۴۴۱ نفر در روستا متولد شدند.

در سال ۹۴ نیز در کشور یک میلیون و ۵۷۰ هزارو ۲۱۹نفر متولد شدند که ۸۰۶هزارو۴۵۶ نفر پسر و۷۶۳هزارو ۷۶۳نفر دختر بودند. تعداد متولدان در شهر نیز یک میلیون و ۲۰۸هزار و ۱۴۲ نفر و تعداد متولدان در روستا نیز۳۶۲هزارو ۷۷ نفر بودند.

روند ولادت اما در سال ۹۵ کاهشی شد؛ به طوری که کل اسناد ثبت شده ولادت در کشور یک میلیون و ۵۲۸هزارو ۵۳ نفر بود . تعداد پسران و دختران متولد شده نیز به ترتیب۷۸۶هزارو۱۴۲ پسر و۷۴۱هزارو۹۱۱ دختر بودند. در شهر و روستا نیز تعداد متولدان به ترتیب یک میلیون و ۱۷۶هزارو۳۲ نفر و ۳۵۲هزارو۲۱ نفر بودند.

سال ۹۶ نیز نسبت به سال ۹۵ حدود ۴۰هزار سند ولادت کمتر به ثبت رسید؛ به طوری که جمعیت متولد شده در این سال به یک میلیون و ۴۸۷هزارو۹۱۳ نفر رسید که از این میان ۷۶۶هزارو۱۴۰نفر پسر و۷۲۱هزارو۷۷۳نفر دختر بودند.

در سال ۹۷ این آمارها با کاهش حدود ۱۲۱ هزارنفری مواجه شد و به عدد یک میلیون و ۳۶۶هزارو ۵۱۹نفر رسید که ۷۰۴هزار و ۶۷نفر آن پسر و۶۶۲هزارو ۴۵۲نفر آن دختر بودند.