گفتگو با تحلیلگر گروه بحران؛ آینده روابط ایران و آمریکا پس از انتخابات سوم نوامبر چه خواهد بود؟

09/08/1399 01:50 ب.ظ

گفتگو با تحلیلگر گروه بحران؛ آینده روابط ایران و آمریکا پس از انتخابات سوم نوامبر چه خواهد بود؟ گفت‌وگوی یورونیوز با نیسان رفعتی، تحلیلگر مسائل ایران در موسسه گروه بحران را بخوانید🔽

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای اغلب کشورها اهمیت دارد اما این بار به نظر می‌رسد که ایرانی‌ها بی صبرانه در انتظار تعیین تکلیف آن هستند. پیروزی ترامپ یا بایدن چه تاثیری بر زندگی ایرانیان خواهد گذاشت؟ گفت‌وگوی یورونیوز با تحلیلگر موسسه گروه بحران را بخوانید. شهروندان آمریکا هفته آینده به پای صندوق های رای می روند تا رئیس جمهوری آینده خود را انتخاب کنند.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده دهه‌هاست که برای اغلب کشورها اهمیت دارد اما این بار به نظر می‌رسد که ایرانی‌ها، چه شهروندان کشور و چه دولتمردان، بی صبرانه در انتظار نتیجه این انتخابات هستند.

آنها منتظرند ببیند بین دو نامزد، رئیس جمهوری کنونی و معاون پیشین باراک اوباما کدامیک پیروز خواهد شد. در این باره با نیسان رفعتی، تحلیلگر ویژه مسائل ایران در موسسه «گروه بحران»، کرایسیس گروپ، گفتگو کردیم.

یورونیوز: تا چه انداره برای یک رای دهنده آمریکایی مساله توافق هسته ای ایران و یا به‌صورت عام، رابطه ایران و آمریکا اهمیت دارد؟ نیسان رفعتی: من بین آنچه که میانگین رای دهندگان می‌خواهند و آنچه تاثیر نتیجه انتخابات آمریکا روی سیاست‌های آمریکا با ایران خواهد بود، تفکیک قائل می‌شوم. زمانی که از سیاست‌های آمریکا درباره ایران صحبت می‌کنیم، می‌توان گفت انتخابات اخیر آمریکا تاثیر ویژه‌ای روی سیاست‌های این کشور با ایران خواهد گذاشت.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران:‌ جمهوری اسلامی در تناقض با میراث کوروش کبیر استنماینده ویژه آمریکا در امور ایران:‌ جمهوری اسلامی در تناقض با میراث کوروش_کبیر است مردم در ایران روز ۷ آبان را به عنوان روز بزرگداشت کوروش کبیر جشن می‌گیرند اما جمهوری اسلامی در سالهای اخیر مانع برگزاری این جشن و حضور مردم در آرامگاه کوروش کبیر شده است روزهای آخرِ شماست. از چهرۀ پلیدتان مشخص است که چقدر شیطان صفت هستید. این موضوع هیچ ربطی به بیگانگان ندارد... In the only place in the world where the celebration of Cyrus Day is forbidden, Iran is under the rule of the mullahs! How oppressed the Iranian people really are!

ظریف: تبادل ۲ جاسوس بازداشتی با آمریکا کذب محض است/ پیشنهاد مبادله همه زندانیان را داده‌ایموزیر امور خارجه ضمن تکذیب تبادل دو جاسوس بازداشتی با آمریکا، گفت: وزارت خارجه پیشنهاد مبادله تمامی زندانیان دو طرف (ایران و آمریکا) در همه نقاط جهان را داده است.

پرزیدنت ترامپ: آمریکا در مبارزه با افراط‌گرایی در کنار فرانسه ایستاده است🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا در مبارزه با افراط‌گرایی در کنار فرانسه ایستاده است ⚡️ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد «حملات تروریست‌های اسلامی» باید فورا متوقف شود. امیدوارم یه فکری هم برای توقف حملات اسلام در ایران داشته باشه ما هم مانند ماکرون حساب ترامپ رو هم خواهیم رسید... پاسخ مردم ایران فقط مرگ بر آمریکا... باز شما ایستادی؟ بیشین بابا؟

حمله با چاقو در نیس؛ یک فرد مظنون به ارتباط با مهاجم دستگیر شدحمله با چاقو در شهر نیس چهارمین اقدام «تروریستی» از ابتدای سال جاری میلادی در فرانسه است که پس از سربریده شدن معلم تاریخ مدرسه راهنمایی شهر «کنفلان-سنت-اونورین» در شازندهم سپتامبر گذشته صورت گرفته است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. تولد حضرت رسول اکرم بنیانگذار تروریسم و سر بریدن در جهان مبارک

روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس، زمینه ساز توهین به ساحت پیامبر اعظم استدرخواست محسن رضایی از حسن روحانی: از آقای روحانی می‌خواهم، در تماس تلفنی با سران کشورهای اسلامی از آن‌ها بخواهد که در یک اقدام مشترک سفرای فرانسه از کشورشان را اخراج کنند. یا قائد میرقائد 😂😂😂😂😂😂😂☹️☹️☹️🤦🤦🤦🤦 باز این گوه خورد اونها هم حرف روحانی را گوش می دهند ؟

نگرانی 'کمیته مقابله با اسلام هراسی در فرانسه' از آینده مسلمانان در این کشورخانم های آقایون از خواب بیدار شوین گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است.