گسترش اقتصاد اسلامی در 10 کشور جهان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز از گسترش صنعت اقتصاد اسلامی در 10 کشور بزرگ مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت و ترکیه خبر داد.

بشار الناطور، مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:"10 کشور بزرگ؛ عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت، عمان، بحرین، ترکیه، مالزی، اندونزی و پاکستان از فعالان عرصه صنعت اقتصاد اسلامی هستند".

وی با بیان اینکه این 10 کشور بزرگ در صدر صنعت اقتصاد اسلامی قرار گرفته اند، تاکید کرد:"میزان رشد اقتصاد اسلامی حدود 2 تا 2.2 تریلیون دلار است و این بازار از 5 ستون اصلی تشکیل می‌شود. مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز همچنین اشاره کرد در کشورهای مانند اندونزی و ترکیه که جمعیت مسلمان زیادی دارند، سطح صنعت اقتصاد اسلامی هنوز پایین است.

وی همچنین با اشاره به سابقه بانکداری اسلامی در ترکیه، گفت:"بانکداری اسلامی از سال 1984 تاکنون در ترکیه وجود دارد. اخیرا دولت ترکیه تغییرات جدیدی در این زمینه ایجاد کرد و در اوایل سال 2000 تعریف جدیدی از بانکداری اسلامی را ارائه کرد. بانکداری اسلامی در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر هنوز تازه کار است".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گسترش نژادپرستی در دستگاه‌ قضایی اتحادیه اروپا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در زمان جنگ تخصیص دلارهای نفتی به مجلس واگذار شد/ شکل‌گیری بانک‌های خصوصی‌، کج‌ترین سنگ بنای اقتصاد ایران/ توجیه عدم شفافیت یعنی همکاری با تحریم کنندگان/ عوامل ایجاد جهش در نقدینگی را پنهان می‌کنندمومنی مطرح کرد: در زمان جنگ تخصیص دلارهای نفتی به مجلس واگذار شد/ شکل‌گیری بانک‌های خصوصی‌، کج‌ترین سنگ بنای اقتصاد ایران/ توجیه عدم شفافیت یعنی همکاری با تحریم کنندگان/ عوامل ایجاد جهش در نقدینگی را پنهان می‌کنند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آئین دفن نمادین شهدای کربلا در قزوین«آئین دفن نمادین شهدای کربلا در قزوین» زنان در قزوین در سومین روز بعد از شهادت امام حسین (علیه السلام) مراسمی را با عنوان «عزاداری زنان طایفه‌ بنی‌اسد» برگزار می‌کنند که تنها مراسم با حضور زنان در خیابان‌های شهر است محرم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کارگردان سعودی: سینما ابزار مهمی برای تغییر سرنوشت زنان استهیفا_المنصور، کارگردان اهل عربستان_سعودی، با اشاره تغییرات اخیر در رابطه با زنان در آن کشور، تغییرات بیشتر در این رابطه را ضروری می‌داند و سینما را ابزاری مهم برای این تغییر می‌داند. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

زن پرونده تجاوز نیمار متهم به کلاه‌برداری شدپلیس برزیل، زنی را که نیمار ستاره فوتبال این کشور را در ماه مه و در هتلی در پاریس متهم به تجاوز کرده بود به گمراه کردن دادگاه متهم کرد.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

آشفتگی در کاخ‌سفید باعث لغو مذاکره با طالبان شد/ اشتباه آمریکا کنار گذاشتن بزرگان و دولت افغانستان بودسفیر پیشین ایران در افغانستان گفت: افراد حاضر در تیم رئیس جمهوری آمریکا نمی‌خواهند صلح با طالبان به اسم نماینده فعلی این کشور در امور افغانستان ثبت و ضبط شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »