گسترش اقتصاد اسلامی در 10 کشور جهان

13/09/2019 04:40:00 ب.ظ

اقتصاد اسلامی, بشار الناطور

گسترش اقتصاد اسلامی در 10 کشور جهان

13.09.2019استانبول/ عبدالسلام دورداک/ خبرگزاری آناتولیبشار الناطور، مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:"10 کشور بزرگ؛ عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت، عمان، بحرین، ترکیه، مالزی، اندونزی و پاکستان از فعالان عرصه صنعت اقتصاد اسلامی هستند".

وی با بیان اینکه این 10 کشور بزرگ در صدر صنعت اقتصاد اسلامی قرار گرفته اند، تاکید کرد:"میزان رشد اقتصاد اسلامی حدود 2 تا 2.2 تریلیون دلار است و این بازار از 5 ستون اصلی تشکیل می‌شود.مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز همچنین اشاره کرد در کشورهای مانند اندونزی و ترکیه که جمعیت مسلمان زیادی دارند، سطح صنعت اقتصاد اسلامی هنوز پایین است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

گسترش نژادپرستی در دستگاه‌ قضایی اتحادیه اروپا

در زمان جنگ تخصیص دلارهای نفتی به مجلس واگذار شد/ شکل‌گیری بانک‌های خصوصی‌، کج‌ترین سنگ بنای اقتصاد ایران/ توجیه عدم شفافیت یعنی همکاری با تحریم کنندگان/ عوامل ایجاد جهش در نقدینگی را پنهان می‌کنندمومنی مطرح کرد: در زمان جنگ تخصیص دلارهای نفتی به مجلس واگذار شد/ شکل‌گیری بانک‌های خصوصی‌، کج‌ترین سنگ بنای اقتصاد ایران/ توجیه عدم شفافیت یعنی همکاری با تحریم کنندگان/ عوامل ایجاد جهش در نقدینگی را پنهان می‌کنند

آئین دفن نمادین شهدای کربلا در قزوین«آئین دفن نمادین شهدای کربلا در قزوین» زنان در قزوین در سومین روز بعد از شهادت امام حسین (علیه السلام) مراسمی را با عنوان «عزاداری زنان طایفه‌ بنی‌اسد» برگزار می‌کنند که تنها مراسم با حضور زنان در خیابان‌های شهر است محرم

کارگردان سعودی: سینما ابزار مهمی برای تغییر سرنوشت زنان استهیفا_المنصور، کارگردان اهل عربستان_سعودی، با اشاره تغییرات اخیر در رابطه با زنان در آن کشور، تغییرات بیشتر در این رابطه را ضروری می‌داند و سینما را ابزاری مهم برای این تغییر می‌داند. بیشتر بخوانید:

زن پرونده تجاوز نیمار متهم به کلاه‌برداری شدپلیس برزیل، زنی را که نیمار ستاره فوتبال این کشور را در ماه مه و در هتلی در پاریس متهم به تجاوز کرده بود به گمراه کردن دادگاه متهم کرد.

آشفتگی در کاخ‌سفید باعث لغو مذاکره با طالبان شد/ اشتباه آمریکا کنار گذاشتن بزرگان و دولت افغانستان بودسفیر پیشین ایران در افغانستان گفت: افراد حاضر در تیم رئیس جمهوری آمریکا نمی‌خواهند صلح با طالبان به اسم نماینده فعلی این کشور در امور افغانستان ثبت و ضبط شود.

مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز از گسترش صنعت اقتصاد اسلامی در 10 کشور بزرگ مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت و ترکیه خبر داد.شبکه ضد نژادپرستی اتحادیه اروپا از گسترش نژادپرستی در سیستم عدالت کیفری اروپا خبر داد.به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، فرشاد مومنی در نشست هفتگی موسسه دین و اقتصاد گفت: در سه دهه اخیر با پدیده مافیای رسانه‌ای روبه‌رو بوده‌ایم که تبحر و توانایی خارق‌العاده‌ای در سردرگم کردن مسئولان داشته‌اند حتی آنهایی که هیچ زد وبندی نداشته و به دنبال بهبود شرایط بوده‌اند.27 / 1 ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰ امیرحسین نظری زنان در قزوین در سومین روز بعد از شهادت امام حسین (ع) مراسمی را با عنوان «عزاداری زنان طایفه‌ بنی‌اسد» برگزار می‌کنند که تنها مراسم با حضور زنان در خیابان‌های شهر است.

13.09.09.2019 استانبول/ عبدالسلام دورداک/ خبرگزاری آناتولی بشار الناطور، مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:"10 کشور بزرگ؛ عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت، عمان، بحرین، ترکیه، مالزی، اندونزی و پاکستان از فعالان عرصه صنعت اقتصاد اسلامی هستند". این یک سند تاریخی مهم و گویای واقعیت اقتصاد سیاسی ایران است که به صورت شفاف نشان می‌دهد که آنها به خوبی می‌دانند وارد کردن شوک‌های ارزی چه بر سر مردم، تولیدکنندگان و مالیه دولت می‌آورد اما با این وجود منافع خود را مرجح می‌دانند. وی با بیان اینکه این 10 کشور بزرگ در صدر صنعت اقتصاد اسلامی قرار گرفته اند، تاکید کرد:"میزان رشد اقتصاد اسلامی حدود 2 تا 2. در این گزارش آمده است: بیشتر جرایم نژادپرستانه توسط پلیس انجام می گیرد، همچنین برخی از مسئولین در بازجویی و بازداشتگاه ها به نیز چنین جرمی مرتکب می شوند.2 تریلیون دلار است و این بازار از 5 ستون اصلی تشکیل می‌شود.

مدیر جهانی اقتصاد اسلامی فیچ ریتینگز همچنین اشاره کرد در کشورهای مانند اندونزی و ترکیه که جمعیت مسلمان زیادی دارند، سطح صنعت اقتصاد اسلامی هنوز پایین است. در این گزارش با اشاره به اینکه در بین سال‌های 2014 تا 2018 جرایم نفرت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش یافته است، تاکید شد: حملات تروریستی باعث گسترش جرایم نفرت شد به ویژه در فرانسه و انگلستان اسلام و مسلمان ستیزی افزایش یافته است. باید توجه داشت که هر اندازه پنهان کاری بیشتر باشد بستر برای اعمال مقاصد رانت‌جوها و غیرمولدها بیشتر فراهم خواهد شد. وی همچنین با اشاره به سابقه بانکداری اسلامی در ترکیه، گفت:"بانکداری اسلامی از سال 1984 تاکنون در ترکیه وجود دارد. اخیرا دولت ترکیه تغییرات جدیدی در این زمینه ایجاد کرد و در اوایل سال 2000 تعریف جدیدی از بانکداری اسلامی را ارائه کرد. در حالی که در سال 2014 میلادی 133مورد جرایم نفرت علیه مسلمانان در فرانسه رخ داده بود، این میزان در سال 2015 به 429 مورد افزایش یافت. بانکداری اسلامی در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر هنوز تازه کار است". در زمان جنگ، تخصیص دلارهای نفتی به مجلس واگذار شد این اقتصاددان یادآور شد: شاید بهترین نمونه در این زمینه، مربوط به دولت مهندس موسوی است که برای اولین و آخرین بار در تاریخ اقتصادی معاصر ایران اتفاق افتاده است. . در سال 2016 تا 2018 نیز ارتکاب جرایم دین ستیزانه 40 درصد افزایش داشت.