گزارش عملکرد نمایندگان استان خوزستان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

01/08/1399 01:06 ق.ظ

گرچه در کنار طرح دیدگاه‌های رادیکال سیاسی توسط نمایندگان استان خوزستان، مسایل محلی نیز در نطق‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند اما تنها دو چالش ریزگردها و بحران_آب توسط نمایندگان استان پی‌گیری شده است. مجلس بیشتر بخوانید👇

نطق «علیرضا ورناصری»، نماینده مسجدسلیمان در جلسه علنی روز یک‌شنبهرودخانه کارون نزدیک با سرعت ۴۰۰ مترمکعب در ثانیه در حال گذشت است و تحت چند طرح انتقال آب و آلاینده‌های زیست محیطی دچار چالش‌های فراوان است.۶۰ درجه نرسیده که آب و برق بر روی مردم اکثر شهرهای این استان قطع می‌شود و پاسخ مسوولان این است که زیرساخت‌ها جواب‌گوی حجم فشار مصرفی نیستند.

۶۰ درجه نرسیده که آب و برق بر روی مردم اکثر شهرهای این استان قطع می‌شود و پاسخ مسوولان این است که زیرساخت‌ها جواب‌گوی حجم فشار مصرفی نیستند.-گاز و نفت خوزستان به جز آلایندگی، سود چندانی برای مردم این منطقه نداشته و تولید بیش از ۸۰۱۶ درصد گاز در مناطق نفت‌خیز جنوب فقط حدود چهار درصد اشتغال‌زایی برای مردم داشته است.

بی‌کاری، نبود مراکز درمانی، بی‌توجهی به وضعیت آب شرب مردم، عدم وجود زیرساخت‌های لازم در حوزه گردش‌گری، فقدان زنجیره‌های تولید در صنایع کشاورزی و عدم گاز رسانی روستایی تنها بخشی از محرومیت و مشکلات شوش است.

اخیرا فردی که رد پایش در فتنه‌ها دیده می‌شود، به خود اجازه داده است که به رهبری نامه بنویسد که البته به فرموده «شهید دیالمه»، انقلاب موج می‌زند و آن‌ها را بیرون می‌ریزد. آموزش و پرورش استان خوزستان از کمبود نیروی انسانی در مقاطع تحصیلی و خدماتی، کمبود امکانات آموزشی و نبود فضای آموزشی مناسب، مخصوصا در حوزه‌ ایذه و باغملک رنج می‌برد.

ادامه مطلب:
iranwire »

گزارش عملکرد نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

گزارش تصویری: گذران وقت ایرانی‌ها به روایت مرکز آمار | DW | 20.10.2020مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نحوه گذران وقت ایرانیان در بهار ۱۳۹۹ را منتشر کرد که با نتایج جالبی همراه است. با ۱۱ ساعت و ۳۸ دقیقه در روز بیشترین وقت ایرانیان صرف 'خودمراقبتی' می‌شود.

BBC NEWS فارسی’s Instagram post: “‌ بنا بر گزارش 'مجمع جهانی اقتصاد'، تا سال ۲۰۲۵ نیمی از تمام کارها را ماشین‌ها انجام خواهند داد و این تغییر ممکن است وضعیت نابرابری اقتصادی…”11.7k Likes, 206 Comments - BBC NEWS فارسی (bbcpersian) on Instagram: “‌ بنا بر گزارش 'مجمع جهانی اقتصاد'، تا سال ۲۰۲۵ نیمی از تمام کارها را ماشین‌ها انجام خواهند داد و…” حاجی بزار کرونا رو رد کنیم بعد برای ۵ سال دیگه چرت بگو 🚶🏻‍♂️ ولی همچنان کلی مهاجر بابت آن کارها می گیرند!!😒

رحیم‌پور ازغدی: نسبت سازش را اولین بار معاویه به امام حسن بست/ حریم پاک اهل‌بیت را به وهم و ترس خود نیالایید- اخبار گزارش و تحلیل سیاسی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim١/ انتقاد شدیداللحن رحیم‌پور_ازغدی از روحانی: نسبت سازش را اولین بار معاویه به امام حسن (عليه السلام) بست حریم پاک اهل‌بیت را به وهم خود نیالایید با وعده‌ی سراب، اقتصاد را به اینجا رسانديد؛ پیش‌تر معیشت را برجامی کرديد، حال نوبت به دین مردم رسیده است ٢/ انتقاد شدیداللحن رحیم‌پور_ازغدی از روحانی: شانس مردم ما را ببین که آن یکی می‌خواهد با آنجلینا جولی خودشان دو نفری مشکلات جهان را حل کنند و این یکی، در پایان هشت سال هنوز منتظر ترحم ترامپ و تعهد اوباما و امید جدیدش، جو بایدن است جناب ادمین، سلام و عرض ادب در تلگرام هم براتون واکنش های علما و مراجع رو فرستادم متاسفانه نگاه نکردین، لطفا بیانات علما، ائمه جمعه و مراجع رو پوشش بدین🙏 آیا معنی سازگاری با حال وواقعیت روی زمین چیزی جز کار امام مجتبی بود؟

ما و مسئله‌ی عدالت آموزشی/ خطر سرمایه‌داری از آنچه تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تر است!- اخبار گزارش و تحلیل سیاسی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimتعداد کل مدارس غیرانتفاعی در سال 1370، 201 مدرسه و نسبت آن به کل مدارس کشور 0.25 درصد بوده است اما این نسبت سال به سال افزایش یافته، به نوعی که در سال 1395 به 12.22 درصد رسیده است! دولت مگه پول هم داره حقوق رو‌افزایش داده اگه میتونه جلوی قیمتهای نجومی رو بگیره تا بازنشسته بتونن مایحتاج خودشونو تهیه کنن

گزارش عملکرد نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

نطق «علیرضا ورناصری»، نماینده مسجدسلیمان در جلسه علنی روز یک‌شنبهرودخانه کارون نزدیک با سرعت ۴۰۰ مترمکعب در ثانیه در حال گذشت است و تحت چند طرح انتقال آب و آلاینده‌های زیست محیطی دچار چالش‌های فراوان است.

طرح‌های انتقال آب از سرشاخه‌های کارون با حیات آینده خوزستان و چهارمحال بختیاری مرتبط هستند. کارون بخشی از زندگی حوزه انتخابیه است لذا خواهان شفافیت کامل وزارت نیرو در مورد این طرح هستیم. این تصمیم گیری‌ها اگر قرار است فقط برای جبران آب شرب از سر گرفته شود، باید با اطلاع وکلای مردم استان خوزستان، چهارمحال بختیاری و با در نظر گرفتن صدمه‌ها به منابع محیط زیست و آبی استان خوزستان انجام شوند.

۸۵ درصد انرژی برق‌آبی کشور در خوزستان و مسجدسلیمان تولید می‌شود اما هنوز گرما به

۶۰ درجه نرسیده که آب و برق بر روی مردم اکثر شهرهای این استان قطع می‌شود و پاسخ مسوولان این است که زیرساخت‌ها جواب‌گوی حجم فشار مصرفی نیستند.-گاز و نفت خوزستان به جز آلایندگی، سود چندانی برای مردم این منطقه نداشته و تولید بیش از ۸۰۱۶ درصد گاز در مناطق نفت‌خیز جنوب فقط حدود چهار درصد اشتغال‌زایی برای مردم داشته است.

محرومیت ساختاری امکانات تفریحی در مسجدسلیمان بسیار عمیق بوده و مردم، بخصوص جوانان به تیم نفت مسجدسلیمان علاقه و تعصب خاصی دارند اما این تیم برای پرداخت‌های جاری خود با مشکلات فراوانی مواجه شده که نباید برای کاهش هزینه‌ها، مسوولیت‌های اجتماعی وزارت نفت در قبال مردم و ساکنین این مناطق کم‌رنگ شود.-وضعیت نامشخص آموزش دهندگان و آموزش‌یاران قبل از سال ۹۲ را رسیدگی کنید و نگذارید به‌این قشر خدوم و زحمتکش فشار وارد شود. امروز نیز عده‌ای از این افراد کنار در مجلس اجتماع کرده و خواسته خود را مطرح کردند. هم‌چنین علت تعلل درباره عدم اجرای قانونی برای معلمان حق‌التدریسی باید بررسی شود.-آتش سوزی‌های اخیر رشته کوه زاگرس به مردم منطقه و منابع جبران ناپذیر طبیعی خسارات عمده‌ای وارد کرده که لازم است برای این بحران، از قبل و هر ساله تدابیر لازم اتخاذ شود و اعتبار لازم جهت ایجاد و تجهیز پایگاه‌های اطفای حریق، بخصوص در مناطق بحرانی، اختصاص بالگرد آب‌پاش و جذب نیروی جنگل‌بان جهت به کارگیری و حفاظت از مناطق بحرانی لازم است.-توریسم به عنوان پاک‌ترین صنعت جهان است. کشور ما در رده پنجمین کشور پرجاذبه دنیا قرار گرفته اما از ظرفیت‌های گردش‌گری حوزه انتخابیه مسجدسلیمان استفاده نمی‌شود و آثار شگرف تاریخی بدون محفاظت و بهره‌برداری، به حال خود رها شده‌اند.نطق «محمد کعب عمیر»، نماینده شوش در جلسه علنی روز چهارشنبهسردار شهید، «قاسم سلیمانی» به خوبی و با تیزبینی دریافت که تنها عنصر نجات بخش اسلام، مقاومت است و این که هیچ‌گاه دشمن با زبان مذاکره عقب نشینی نخواهد کرد. از این رو اعلام می‌کنیم در امتداد راه خونین شهید سلیمانی و سایر شهدای مقاومت و به سرانجام رساندن رسالت ایشان، انجام هرگونه مذاکره و یا به انتظار نشستن پای میز مذاکره با دولت‌مردان تروریست امریکایی را محکوم کرده و به ملت شهیدپرور می‌گویم اجازه هیچ‌گونه مذاکره با امریکا را نخواهیم داد.

به دلیل سوء مدیریت و عدم توجه مسوولان به ظرفیت‌های منطقه، مردم شهر شوش بدون داشتن حداقل امکانات اجتماعی، بهداشتی و رفاهی در شرایط سختی به سر می‌برند.

بی‌کاری، نبود مراکز درمانی، بی‌توجهی به وضعیت آب شرب مردم، عدم وجود زیرساخت‌های لازم در حوزه گردش‌گری، فقدان زنجیره‌های تولید در صنایع کشاورزی و عدم گاز رسانی روستایی تنها بخشی از محرومیت و مشکلات شوش است.

کشاورزان شوش علی‌رغم وجود منابع آبی غنی، به دلیل محدودیت حق‌آبه کشاورزی، حق زراعت در زمین‌های خود را ندارند و کارگران دست به گریبان مشکلات معیشتی هستند. در حالی که رهبری در سه سال اخیر به حمایت از تولید تأکید کرده‌اند.- آیا می‌دانید تصمیمات نادرستی ناشی از سوءمدیریت در خصوص واگذاری «شرکت نیشکر هفت تپه» به معیشت چند هزار خانوار آسیب زده است؟ این شرکت یکی از عظیم ترین صنایع تولید شکر در ایران با اشتغال بیش از پنج هزار نفر نیروی مستقیم و دو هزار نیروی فصلی، نقش مهمی در چرخ اشتغال استان خوزستان داشت که متاسفانه علی‌رغم هشدارها در خصوص واگذاری و برون‌سپاری غیراصولی این صنعت به افراد فاقد اهلیت در آذرماه ۹۴حمایت‌های (اسحاق) «جهانگیری» واگذار شد که در نهایت به اضمحلال صنعتی منتهی شد.

دست‌آورد این واگذاری بعد از پنج سال چه بوده جز افول این صنعت، بی‌کاری و شرمندگی کارگران مقابل خانواده‌هایشان؟ آقای روحانی! از آن‌جا که واگذاری شرکت هفت تپه به بخش خصوصی بدون توجه و بررسی دقیق و کارشناسی در خصوص ظرفیت‌های مالی و اهلیت و سوابق اجرایی سهام‌داران فعلی صورت گرفته و با توجه به عدم توانایی مالی و مدیریت خریدار، عدم ایفای تعهدات قراردادی و ایجاد مشکلات در منطقه و عدم مطابقت بهای قطعی مذاکره واگذاری شرکت مورد نظر با بهای ارزش‌گذاری شده، این‌جانب تنها حل مشکل را ابطال این واگذاری با استفاده از ظرفیت‌های موجود در قانون اصل ۴۴ می‌دانم که باید اقدام شود.-مردم شوش با وجود سه رودخانه پرآب «دز»، «کرخه» و «شاوور»، از نعمت آب آشامیدنی مناسب محروم هستند و در برخی مناطق حتی آب برای استحمام مناسب نیست که‌این قصه پر غصه باید خواب را بر مسوولان آشفته کند.-شهرستان شوش با جمعیت ۲۲۰ هزار نفری، فقط دارای یک بیمارستان است که امکانات تخصصی لازم را نیز ندارد و در شرایط کرونایی، برای درمان نیاز به طی مسیر طولانی برای رسیدن به بیمارستان شهرستان‌های مجاور است که بعضا مردم جان خود را در این مسیرها از دست می‌دهند.نطق «عبدالله‌ایزدپناه»، نماینده‌ ایذه و باغملک در نشست علنی روز یک‌شنبهنظام سلطه و در راس آن، امریکای خبیث دست از سر ملت‌های مستقل و آزادی‌خواه بر نخواهد داشت. قطع‌نامه اخیر شورای حکام بیان‌گر دشمنی غربی‌ها است در حالی که هنوز عده‌ای چشمان‌شان به دنبال یاری امریکا و غرب است.

اخیرا فردی که رد پایش در فتنه‌ها دیده می‌شود، به خود اجازه داده است که به رهبری نامه بنویسد که البته به فرموده «شهید دیالمه»، انقلاب موج می‌زند و آن‌ها را بیرون می‌ریزد.

از ضروریات کشور، برخورد جدی با فسادهای مالی، اداری و غیره است. در یک‌سال اخیر، قوه قضاییه و در راس آن، آیت‌الله «رییسی» در برخورد با فساد گام‌های مهمی برداشته‌اند. ضمن اعلام حمایت، ادامه روند با سرعت بیشتر مطالبه عمومی است. باید گفت فساد در کلان‌شهرها نیست بلکه ادامه آن به شهرها و مناطق کوچک نیز کشیده شده است.

تاکیدات رهبر انقلاب در رفع موانع تولید که در هفت بند بیان فرمودند، از جمله حذف مقررات دست و پاگیر مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه شاهد هستیم که هرکجا بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری قصد ایجاد اشتغال دارد، با موانعی هم‌چون استعلامات چندگانه مواجه می‌شود و سرمایه‌گذار در پیچ و خم بروکراسی اداری بی‌انگیزه شده و در نهایت رها می‌کند. بنابراین از مسوولان امر می‌خواهم به‌این امر مهم رسیدگی فوری کنند.

آموزش و پرورش استان خوزستان از کمبود نیروی انسانی در مقاطع تحصیلی و خدماتی، کمبود امکانات آموزشی و نبود فضای آموزشی مناسب، مخصوصا در حوزه‌ ایذه و باغملک رنج می‌برد. مهم‌تر از آن، عدم ماندگاری فرهنگیان در استان به دلیل بدی آب و هوای خوزستان و نبود امکانات، هرساله بالای چهار هزار نفر متقاضی خروج از استان هستند. پیشنهاد می‌شود که با توجه به شرایط آب و هوایی و ده‌ها مشکل دیگر، مشوق‌های مالی و رفاهی مختص فرهنگیان عزیز در استان خوزستان در نظر گرفته شود.

تقویت دانشگاه فرهنگیان مورد تاکید رهبر انقلاب است. هم‌سان سازی حقوق‌ها و انجام رتبه‌بندی، تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی، پیش دبستانی، شرکتی، سرباز معلم ، آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و به کارگیری آن‌ها و از همه مهم‌تر، مشکلات حقوقی بازنشستگان و بازماندگان دوران دفاع مقدس مطالبه جدی این‌جانب است.

شرایط جاده‌ها و محورهای مواصلاتی ایذه و باغملک اسف‌بار است. سالانه شاهد صدها کشته و مجروح و خسارات مالی بسیار در این جاده‌ها هستیم. تسریع در اتمام محور مواصلاتی ایذه و باغملک به اهواز و در نهایت استان چهارمحال و بختیاری باید مورد توجه جدی وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد. ضمنا سایر محورها و جاده‌های منتهی به روستاها نیز وضعیت مناسبی ندارند.هزار هکتاری در استان خوزستان که از سالدر دستور کار قرار گرفت، فاز اول آن اجرا شد اما فاز دوم آن بلاتکلیف مانده است. با اجرا شدن فاز دوم، علاوه بر افزایشمیلیون تن محصولات کشاورزی استان، پیش‌بینی می‌شود بالایهزار نفر شغل پایدار در استان ایجاد شود. تاخیر در اجرای فاز دوم این طرح بعد از۳ به دشت‌های ایذه و باغملک باعث اجرایی شدن بخشی از این طرح‌ها خواهد شد.نطق «محمد مولوی»، نماینده آبادان در نشست علنی روز چهارشنبه اول مرداد ۱۳۹۹:وقتی تقدیر الهی مسیر سرچشمه «کوهرنگ» را به سمت چهارمحال بختیاری و خوزستان سرازیر کرده، چرا وزیر نیرو مصرانه و لوله بر دوش، در سینه‌کش کوه‌ها به دنبال تونل انتقال است؟ گویا کمر بسته‌اید تا قامت خوزستان، چهارمحال بختیاری و لرستان را بشکنید. اما هیهات! تا به کی از نجابت، قناعت و صداقت خوزستانی‌ها سوءاستفاده شود؟ آیا این همه نامهربانی شایسته خوزستانی است؟

تا این افراد مدیر هستند، ریزگردها میهمان خوزستانی‌ها هستند؛ برای توسعه خوزستان، ارزان فروشی ممنوع، بی‌تعهدی ممنوع، بی‌تدبیری ممنوع.

چرا سهم آبادان از ارزش افزوده سه درصد نفت، آلایندگی و سایر درآمدها شفاف نیست؟ چرا آبادان باید سال‌ها گرفتار بیماری مدیریت باشد که مصداق بارز ناکارآمدی است؟-آیا خبر از معیشت مردم، وضعیت بازار و سفره‌های خالی دارید؟ در انتهای راه خود هستید، پس به عملکرد خود نگاهی بیاندازید و خود قضاوت کنید. منطقه آزاد اروند که قرار بود بارقه امید باشد، تبدیل به منجلاب فساد در ابعاد مختلف شده است؛ از سکه‌های اهدایی در شبکه ملی گرفته تا تحقیق و تفحص گم شده در راهروهای مجلس و مدیران فرتوت و متهمی که با قرار وثیقه‌های میلیاردی هم‌چنان سکان‌دار این قطار فساد هستند. جای تأسف دارد که منطقه آزاد اروند جولانگاه اختاپوس‌هایی در سطوح کشوری، استانی و شهرستانی است که رهایی از این حفره عظیم، نیاز به شکست حصر دیگری دارد.۹ اصل سوم قانون اساسی از مطالبات به حق خوزستانی‌ها است که در تولید ناخالص ملی رتبه دوم کشور را دارد. با ارتقای ظرفیت بنادر و تمرکز بر گمرکات و حذف گمرکات غیرضروری، به تجارت کشور رونق بخشیده و امید را به مرزنشینان تقدیم کنیم.

باید کارون، اروندرود و بهمنشیر را لایروبی کنیم و اعتبار تجاری، صیادی، کشاورزی و گردش‌گری آن را بازگردانیم.

با اعطای امتیازات خاص و تسهیلات ویژه به مرزنشینان به عنوان مرزبانان واقعی، به امنیت کشور قوت ببخشیم و احیای تمام ظرفیت پالایشگاه آبادان و فعال کردن روند احداث پالایشگاه دوم که از مطالبات به حق آبادان است را در دستور کار قرار دهیم.

انتظار داریم ساختار یکپارچه‌ای با حاکمیت منطقه آزاد اروند به منظور انسجام در شهرستان ایجاد شود.احداث و تکمیل راه‌های مواصلاتی آبادان به اروندکنار و برخی مناطق حوزه انتخابیه موسوم به جاده‌های مرگ که روزانه خانواده‌های آبادانی را داغ‌دار می‌کنند، مطالبه فوری مردم آبادان است.

زیرساخت‌های عمرانی آبادان، آب و فاضلاب، مبلمان شهری، امکانات آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و رفاهی شایسته‌ این شهر نبوده و باید مورد توجه جدی مسوولان قرار گیرد. هم‌چنین صنعت نفت آبادان فقط یک تیم ورزشی نبوده که با بخش‌نامه بیاید و برود بلکه ‌این صنعت با زندگی آبادانی‌ها عجین شده و حمایت از تیم محبوب صنعت نفت آبادان یک مسئولیت اجتماعی در حوزه وزارت نفت است.

نطق «حبیب آقاجری»، نماینده ماهشهر در نشست علنی روز چهارشنبهامریکای جنایت‌کار و متحدانش برای بقای نامشروع رژیم کودک‌کُش صهیونیستی و غارت ذخایر کشورهای منطقه، در حال پیاده کردن نقشه شوم و پروژه بی دولت سازی در منطقه است. دیروز در عراق و امروز در لبنان به دنبال انجام این کار است اما ملت‌های آگاه و هوشیار اجازه نخواهند داد که ترفندهای شیطانی آن‌ها به نتیجه برسد.

امروز مهم‌ترین معضل کشور، مشکلات معیشتی و گرانی سرسام‌آور است. درست است که شرایط کرونایی و برخی از فشارهای خارجی در این امر نقش دارند اما بخش زیادی از این اتفاقات ناشی از ضعف مدیریت و نظارت در دستگاه‌ها هستند. برخی از دستگاه‌ها هیچ اثری از کارکرد مثبت‌شان در جامعه دیده نمی‌شود. باید پرسید چه زمانی این دستگاه‌ها می‌خواهند از خواب غفلت بیدار شوند؟

راه غلبه بر این مشکلات اقتصادی، نه گفتار درمانی است و نه وعده ‌این هفته و آن هفته دادن است بلکه اجرای جدی و صحیح اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به بخش تولید است. یکی از مصیبت‌های ما، خام فروشی است که باید آن را از اقتصاد کشور ریشه‌کن کرد و با روی آوردن به صنایع تکمیلی و پایین دستی، با تولید محصولات با ارزش افزوده، ‌ایجاد اشتغال برای قشر جوان نمود.

خطاب به وزرای نفت، صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهادکشاورزی:

-چرا در حوزه انتخابیه‌ام با این همه نعمت خدادادی و صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و وجود بندر و گمرک و شیلات و زیر ساخت‌های اساسی، آمار بی‌کاری جوانان بومی و منطقه بیش از ۲۵ درصد است؟ از دولت می‌خواهم در یک‌سال باقی مانده با اتخاذ تصمیمی اساسی، در رفع مشکل بی‌کاری اقدام جدی و موثر به عمل آورد.

خوزستان با پنج رودخانه و کارون، بزرگ‌ترین رودخانه ‌ایران اما تشنه و سینه سوخته، که دغدغه روزانه مردمش آب شرب سالم است! ولی متاسفانه آبی بی کیفیت آن هم ساعت‌ها در طول روز قطع است. آب کشاورزی نیز حال و روز بدتری از آب شرب دارد؛ به طوری که همین الان برای کشت تابستانه، آبی در رودخانه وجود ندارد. آقای وزیر نیرو! با این همه رودخانه در استان، چرا باید کشاورزان زحمت‌کش ما برای کشاورزی خود آبی نداشته باشند؟ تا چه زمانی این گونه خواهد بود؟

مقوله فاضلاب داستان غم انگیز دیگری دارد؛ به طوری که اجرای طرح فاضلاب در شهرهای ماهشهر و بندر امام بعد از چندین سال، هنوز تکمیل نشده است و شهرهای امیدیه، هندیجان چمران و شهرک طالقانی فاقد فاضلاب هستند. هم‌چنین وضعیت بهداشت و درمان حوزه انتخابیه‌ام به هیچ وجه پاسخ‌گوی مردم شریف منطقه نیست. تنها بیمارستان دولتی ماهشهر که امور درمانی جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر ساکن در شهرستان و شهرهای هم‌جوار را برعهده دارد، ساختمان زایشگاهی است که توسط یک خیر ساخته شده است.

بیمارستان شهرهای امیدیه و هندیجان به علت کمبود شدید کادر متخصص درمانی و هم‌چنین تجهیزات پزشکی، در حد یک درمانگاه است و بندر امام خمینی که دومین بندر بزرگ کشور است، تا همین الان فاقد بیمارستان است. جاده‌های بین شهری و روستایی امیدیه به جایزان به طول کمتر از ۲۰سال هنوز تکمیل نشده‌اند و جاده‌های

امیدیه به سرانجام و دیلم به جاده‌های مرگ معروف شده‌اند. ضمن این که جاده‌های روستای بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان نامناسب و حادثه‌خیز هستند. از دولت خواستاریم جهت رفع معضلات استان و حوزه انتخابیه‌ام، توجه ویژه‌ای در یک سال باقی مانده داشته باشد.نمایندگان استان خوزستان طی ۱۰۰۴۸ تذکر کتبی و شفاهی به مسوولان اجرایی داده‌اند. برخی تذکرها، فردی و برخی جمعی داده شده‌اند و نگاه ملی و استانی در این تذکرها وجود دارد. تذکری از سوی مجمع نمایندگان استان که نشان دهنده حرکت دسته‌جمعی برای پی‌گیری مشکلی در سطح استان باشد، یافت نشد.۱۰ تذکر به رییس جمهوری و وزرا، بیشترین تذکر را داده و از «کریم حسینی» نماینده اهواز، «فریدون حسنوند» نماینده‌اندیمشک، «احمد آوایی» نماینده دزفول، «مجید ناصری نژاد» نماینده شادگان، «سهراب گیلانی» نماینده شوشتر و «ابراهیم متینیان» نماینده رامهرمز تذکری ثبت نشده است. ۲۷ تذکر جنبه استانی و محلی داشته‌اند که نشان می‌دهند مسایل استانی به نسبت مسایل ملی در اولویت نمایندگان استان خوزستان بوده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در خوزستان و مشکلات نظام درمانی استان، مشکلات آب شرب و آب کشاورزی، اشتغال، ظرفیت‌های گردش‌گری استان، وضعیت معلمان و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و مسایل جاده‌ها عمده‌ترین دلایل تذکر نمایندگان این استان به مسوولان اجرایی کشور بوده‌اند.

تذکر تک تک نمایندگان استان به مسوولان اجرایی کشور به‌این شرح است: وزیر کشور: