کیهان: ایران باید به اسرائیل ضربه زمین‌گیر کننده بزند | DW | 06.12.2020

06/12/2020 01:51:00 ب.ظ

روزنامه کیهان با نقد خویشتنداری‌ دولت، خواهان شتاب در واکنش‌ نظامی انتقامی به اسرائیل شده تا اثبات شود که پایگاه‌های آمریکا در بحرین و امارات نیز امنیت ندارند و ایران 'قدرت برتر' منطقه است.

محسن فخری‌زاده, سعدالله زارعی

روزنامه کیهان با نقد خویشتنداری‌ دولت، خواهان شتاب در واکنش‌ نظامی انتقامی به اسرائیل شده تا اثبات شود که پایگاه‌های آمریکا در بحرین و امارات نیز امنیت ندارند و ایران 'قدرت برتر' منطقه است.

روزنامه کیهان با نقد خویشتنداری‌ دولت، خواهان شتاب در واکنش‌ نظامی انتقامی به اسرائیل شده تا اثبات شود که پایگاه‌های آمریکا در بحرین و امارات نیز امنیت ندارند و ایران 'قدرت برتر' منطقه است.

کیهان: ایران باید به اسرائیل ضربه زمین‌گیر کننده بزندروزنامه کیهان با نقد خویشتنداری‌ دولت، خواهان شتاب در واکنش‌ نظامی انتقامی به اسرائیل شده تا اثبات شود که پایگاه‌های آمریکا در بحرین و امارات نیز امنیت ندارند و ایران"قدرت برتر" منطقه است.

آخرین یادداشت روز کیهان، رهنمودی در لزوم حمله نظامی ایران به اسراییل و نقدی به مواضع مقامات دولت در واکنش به کشته شدن محسن فخری‌زاده است. کیهان ارجاع به"زمان مناسب" در بحث تلافی‌جویی را به بیانیه‌‌هایی تشبیه کرده که هیچ‌گاه با اقدام یا اقدام متناسب و معادل همراه نبوده‌اند. کیهان می‌نویسد ضربه اساسی به تل‌آویو اثبات می‌کند که ایران"قدرت برتر" منطقه است و موجب می‌شود که"تفوق ایران بر کل سیستم امنیتی – نظامی منطقه مورد پذیرش دشمنان قرار گیرد."

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کم مونده این شریعتمداری احمق مارو وارد‌ به یه جنگ باخت باخت کنه. این طرف یقینا کارمند موساده ماتازه فهمیدیم حکومت ما وقدر بی خایه بوده و ما خبر نداشتیم پس الکی شعار ندین و خفه شین نه بابا.جک نگوگوره خر شعار ندید، راست میگید عمل کنید ایران قدرت برتر منطقه اس؟؟؟ 😂😂😂 توهم ناب عرزشی آفرین به کیهان. احیانا دولت که متصدی امور نظامی نیست!!! فرمانده کل قوا باید دستور حمله رو صادر کنه. بسم الله...

روزنامه کیهان وابسته به رهبر ایران خواستار «حمله نظامی قدرتمند» به اسرائیل شد روزنامه کیهان وابسته به رهبر ایران، با تاکید بر اینکه حکومت ایران باید در «روزهای آینده» به ترور چرا نکنند؟ بلاخره حوصله سر رفته است دیگه؟ اینها ک خبرنگارن یه چی میگن! تهش جوونای مملکت شهید میشن و فدای حماقتشون و اخرش هم همینا میرن امریکا و اروپا. چرا نکنن؟ گووووز قرمساقه هر کی این کارو نکنه از خود کیهان تا بقیشون تهدیدها و یاوه گویی های جمهوری آخوندی 12 خدایی دهه ۸۰ میلادی : وقتی روی کار آمد فلسطین را آزاد خواهیم کرد دهه ۹۰ :موجودیت اسرائیل را از بین خواهیم برد سال ۲۰۰۰: مسجد الاقصی را آزاد خواهیم کرد ۱۰ سال گذشته: در قدس نماز خواهیم خواند هم اکنون ۲۰۲۰: به اسرائیل پاسخ سختی خواهیم داد

هشدار رئیس کمیسیون انرژی مجلس ایران: به بازرسان آژانس اجازه ورود به ایران نمی‌دهیمفريدون عباسي رئیس کمیسیون انرژی در مجلس ایران روز دوشنبه 11 ژانویه، در واکنش به اظهارات پمپئو مبنی میخان مثل دوران اوباما چُلمتگ عمل کنند با دولت بایدن. به سمت اتمی شدن پیش برن و برای توقف فعالیت هسته ای، تحریم ها رو بردارن. همون باج گیری به روش برجام. بدون اینکه در مورد موشک و حلال تروریستی شیعی امتیاز داده باشن حقوق بشر هم که کشک. 🤚 تخمشو ندارن، فک کردم بایدن امده سایه ی حمله ی نظامی ازشن دور شده ولی کور خوندن به درك

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.

حمله جدید اسرائیل به مواضع نیروهای وابسته به ایران در سوریه | DW | 07.01.2021ارتش اسرائیل برای سومین بار طی ده روز گذشته به مواضع شبه نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در نزدیکی دمشق حمله کرد. تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید سامانه دفاعی موشک‌های اسرائیلی را رهگیری و منهدم کرده است. دستشدن درد نکنه کاش کاخ خامنه ای رو بزنند

آمریکا: ایران احتمالا با حمله به اسرائیل به ترور فخری‌زاده واکنش نشان دهدستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 10 دسامبر 2020 اعلام کرد که احتمالا ایران با یک شبکه ی چینی وابسته به چپهای اروپایی به نام cctv4, به دروغ ,فخری زاده رافرمانده ی سپاه اعلام می کرد و می گفت مثل قاسم سلیمانی است و کشته شده توسط امریکا و اسراییل ایران نه ! رژیم تباه ج.ا. با پاسدارانش بشین تا حمله کنه جرات میخواد دولت مرکزی از همیشه ضعیفتر حتی برای مشروعیت داخلی هم لنگه

ایران کیهان: ایران باید به اسرائیل ضربه زمین‌گیر کننده بزند روزنامه کیهان با نقد خویشتنداری‌ دولت، خواهان شتاب در واکنش‌ نظامی انتقامی به اسرائیل شده تا اثبات شود که پایگاه‌های آمریکا در بحرین و امارات نیز امنیت ندارند و ایران"قدرت برتر" منطقه است.محسن فخری‌زاده واکنش نشان دهد، خواستار «حمله قدرتمند نظامی» به اسرائيل شد.بر اینکه «اخراج بازرسان آژانس در صورت لغو نشدن تحریم‌ها تهدیدی فراتر از نقض برجام است»، گفت: دولت به سبب اینکه تحریم‌ها را لغو کند راهبردی را در پیش گرفت که پذیرش پروتکل الحاقی بود، اما غربی‌ها در همین حال نیز هیچ کدام از تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان را برنداشتند؛ برای اینکه کشورهای عضو برجام وادار به انجام تعهدات خود شوند، مجلس شورای اسلامی توقف پروتکل الحاقی را مصوب کرد که دولت باید آن را عملیاتی کند.کشورش به ایران نسبت به واکنش آمریکا برای حمله به سفارت خود در بغداد هشدار دادیم.

آخرین یادداشت روز کیهان، رهنمودی در لزوم حمله نظامی ایران به اسراییل و نقدی به مواضع مقامات دولت در واکنش به کشته شدن محسن فخری‌زاده است. کیهان ارجاع به"زمان مناسب" در بحث تلافی‌جویی را به بیانیه‌‌هایی تشبیه کرده که هیچ‌گاه با اقدام یا اقدام متناسب و معادل همراه نبوده‌اند. در ادامه این یادداشت، از اظهارنظر رئیس‌جمهوری ایران که پاسخ به ترور فخری‌زاده را به «زمان مناسب» موکول کرده، انتقاد شده است. کیهان می‌نویسد ضربه اساسی به تل‌آویو اثبات می‌کند که ایران"قدرت برتر" منطقه است و موجب می‌شود که"تفوق ایران بر کل سیستم امنیتی – نظامی منطقه مورد پذیرش دشمنان قرار گیرد. به گزارش انتخاب نماینده کازرون، کوهچنار در مجلس ایران افزود: اگر تا اسفند ماه سال جاری غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، از بازرسی‌های آژانس ممانعت می‌کنیم، که این مورد نیز از حقوق‌ ایران محسوب می‌شود؛ چرا که آن‌ها موضوعات هسته‌ای کشور را زیر سوال برده‌اند، پس نباید وقتی کسانی که چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، تکالیف بیش از حدشان را بپذیریم و بایستی بازرسی‌ها متوقف شود." مقامات جمهوری اسلامی گرچه اسرائیل را در عملیات کشته شدن فخری‌زاده دخیل می‌‌‌دانند اما اکثرا در روزهای گذشته کوشیده‌اند موضوع را از کانال‌های دیپلماتیک پیگیری کنند. رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به کشته شدن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران، اسرائیل را متهم به نقش داشتن در این حادثه دانست. کیهان می‌نویسد یک خط سیاسی در خارج و داخل ایران به راه افتاده تا نشان دهد اقدامی صورت نخواهد گرفت و یا این که به زمان دیگری موکول می‌شود. او فاش کرد، نیروهای عراقی تعدادی از عاملان حمله به منطقه الخضراء را دستگیر کرده‌اند.

حسن روحانی در اولین واکنش گفته بود که مسئولان مربوطه"به موقع و مناسب" پاسخ خواهند داد: «ملت ایران هوشمندتر و حکیم‌تر از آنند که در دام توطئه صهیونیست‌ها بیفتند. علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز در پیامی بدون اشاره به نقش کشور یا گروهی خاص در این عملیات، از دست‌اندرکاران در ایران خواست «عاملان و آمران» این ترور را مجازات کنند. آنها در فکر ایجاد آشوب و بلوا هستند. بدانند ما دست آنها را از پیش خوانده‌ایم و موفق نخواهند شد به اهداف خبیثانه خود برسند..» سرمقاله کیهان می‌گوید ادبیات این چنینی موجب می‌شود تا"دشمن" به تبلیغات معکوس روی بیاورد و"شهید را پس از ترور جسمی، ترور شخصیتی کند." به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید کیهان به تحلیل‌هایی اشاره می‌کند که خویشتنداری و احتیاط ایران را ناشی از هفته‌های آخر دولت ترامپ و امید به لغو تحریم‌ها می‌دانند: «ایجاد ارتباط بین یک موضوع واقعی و حق مسلم که واکنش جمهوری اسلامی به ترور شهید دکتر فخری‌زاده است، با یک موضوع خیالی که آغاز دور جدید مذاکرات میان ایران و آمریکاست، با هدف وارد کردن فشار داخلی به جمهوری اسلامی برای خویشتنداری است. روابط عراق با سعودی و آمریکا فواد حسین در رابطه با روابط عراق با سعودی گفت، پرونده‌های زیادی با همکاری‌های دو کشور حل و فصل شده و دو کشور به پیشرفت‌های بزرگی رسیدند.

آنان با طرح مذاکره برای رفع تحریم‌ها، در نظر دارند جریان ساده‌لوح یا مذاکره‌جو در ایران را وادار به اعمال فشار به جمهوری اسلامی برای عدم واکنش به جنایت اسرائیل نمایند.» این یادداشت ادعا می‌کند که آمریکا و اسرائیل به شت نگران واکنش قدرتمند ایران هستند. کیهان، استقرار ناوچه"سپر" در بندر حیفا و تقویت ناوگان دریایی اسرائیل را نشانه"هراس جدی" از موشک‌باران حیفا دانسته و می‌نویسد: «همه می‌دانیم که هیچ سیستم دفاعی قادر به مقابله با موشک‌های بالستیک ایران نیست کما این‌که در جنگ با حزب‌‌الله، حماس و انصارالله هم سامانه‌های دفاعی گنبد، پاتریوت و بی ۵۲ کارایی نداشته‌اند.» وزارت خارجه اسرائیل در روزهای گذشته از شهروندانی که ساکن کشورهای دیگر هستند خواسته که مراقب حملات انتقامی و ایذایی ایران از جمله در امارات و بحرین باشند. کیهان این هشدار را ناشی از هراس تل آویو دانسته و می‌گوید اقدام قدرتمندانه ایران می‌تواند وضع حوزه عربی مرتبط با آمریکا و اسرائیل را به هم بریزد: «اگر ایران ضربه‌ای زمین‌گیرکننده به اسرائیل بزند، به معنای این است که پایگاه‌های آمریکا در منطقه هیچ امنیتی ندارند و امنیت ناوگان پنجم در بحرین و پایگاه‌های امریکا در امارات.

.. معنا و مفهومی نخواهد داشت..» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید کیهان نتیجه می‌گیرد که ضربه اساسی به تل‌آویو اثبات می‌کند که ایران"قدرت برتر" منطقه است و موجب می‌شود که"تفوق ایران بر کل سیستم امنیتی – نظامی منطقه مورد پذیرش دشمنان قرار گیرد.

" کیهان این ضربه فرضی را باعث ایجاد موجی در جهان اسلام و به خیابان کشاندن مردم کشورهای عربی نیز دانسته و می‌نویسد: «این راز نگرانی شدید آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و وابستگان عرب آنان در منطقه و رفتارهای متناقض و توأم با ضعف آنان در پرونده ترور شهید فخری‌زاده است.» سعدالله زارعی، نویسنده این مقاله در نخستین روزهای پس از کشته شدن فخری‌زاده نیز در یادداشتی خواستار استفاده جمهوری اسلامی از"ماشه بازدارنده" علیه اسرائیل شده و نوشته بود: «باید به طور واقعی شهر مهم بندری حیفا را آنچنان مورد حمله قرار دهیم که علاوه بر انهدام تاسیسات با تلفات سنگین انسانی نیز توأم باشد تا بازدارندگی ما به نقطه اطمینان برسد.» کشته شدن فخری‌زاده، علاوه بر آن که شکاف‌های امنیتی و اطلاعاتی درونی در جمهوری اسلامی را برملا کرده، به تنش‌های جناحی نیز دامن زده است. دولت روحانی روی کار آمدن جو بایدن را فرصتی برای تجدید نفس از "فشار حداکثری" کابینه ترامپ و بازگرداندن اوضاع به دوران قبل از خروج امریکا از برجام می‌داند. توصیه کیهان به حمله نظامی به اسرائیل، یک روز پس از حمایت شورایعالی امنیت ملی ایران از مصوبه اخیر مجلس در کاهش تعهدات هسته‌ای نوشته شده است.

دولت روحانی این مصوبه را مغایر مصالح ملی دانسته و از مجلس خواسته بود در سیاست هسته‌ای و سیاست خارجی دخالت نکند. در همین زمینه: .