کنگره برای دریافت اسناد از وکیل ترامپ احضاریه صادر کرد

08/07/1398 11:53:00 ب.ظ

مجلس نمایندگان برای وکیل ترامپ احضاریه صادر کرد

مجلس نمایندگان برای وکیل ترامپ احضاریه صادر کرد

دمکرات ها در گام بعدی تحقیقات استیضاح، طی احضاریه ای رسمی از رودی جولیانی وکیل شخصی دونالد ترامپ خواسته اند رکوردهایی را تحویل کنگره دهد. پیشتر وکلای فرد افشاگری که شکایتش به شروع فرآیند تحقیقات استیضاح منجر شد، گفتند سخنان آقای ترامپ جان موکل آنها را به خطر انداخته است.

رودی جولیانی از عملکرد خود دفاع کرده استدمکرات ها در گام بعدی تحقیقات استیضاح، طی احضاریه ای رسمی از رودی جولیانی وکیل شخصی دونالد ترامپ خواسته اند رکوردهایی را تحویل کنگره دهد.آقای جولیانی اذعان کرده که از دولت اوکراین خواسته بود درباره ادعاهای فساد علیه جو بایدن، معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا، تحقیق کند؛ ادعاهایی که اعتبار آن قبلا زیر سوال رفته است.

قانونگذاران حزب دمکرات که اکثریت مجلس نمایندگان را در دست دارند طی احضاریه ای رسمی خواستار تحویل گرفتن رکورد این تماس ها از آقای جولیانی شده اند.آقای ترامپ هم در تماسی تلفنی در ماه ژوئیه به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده بود در این باره تحقیق کند. موضوعی که هفته پیش توسط یک افشاگر دولتی فاش شد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

گزارش نیویورکر از تماس تلفنی بی‌پاسخ ترامپ از سوی روحانینیویرکر در گزارشی مدعی شد که روحانی تماس تلفنی ترامپ را پاسخ نداده است.

تلاش اعضای کنگره آمریکا برای دسترسی به جزئیات مکالمه ترامپ با پوتینرئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا می گوید اعضای دموکرات این مجلس نگران به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا از سوی دونالد ترامپ هستند.

ترامپ خواستار بازداشت رئیس کمیته اطلاعاتی کنگره شددونالد ترامپ خواستار دستگیری رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان به جرم خیانت شد.

نگرانی مسکو از احتمال انتشار محتوای تلفن‌های ترامپ-پوتینکرملین می‌گوید انتشار محتوای محرمانه گفتگوهای تلفنی رهبران جهان امری مرسوم و مقبول نیست و به همین جهت مسکو امیدوار است کاخ‌سفید پس از جنجال بر سر محتوای منتشر شده گفتگوی تلفنی آقای ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، رویه مشابهی در زمینه گفتگوهای رهبران آمریکا و روسیه پیش نگیرد.

پلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را داردپلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را دارد نانسی پلوسی اظهار کرد، پیگیری موفقیت‌آمیز استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن اکثریت در مجلس نمایندگان را در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

ظریف: از آمریکا درخواست کمک‌های خیریه نداریم/ برای ترامپ فقط دیدار مهم است نه محتواظریف: رئیس‌جمهور آمریکا با تحلیل من بیشتر به دیدار تمایل دارد تا محتوای آن. از آمریکا درخواست کمک‌های خیریه نداریم و حتی از آن نمی‌خواهیم که با ما تجارت کند یا نفت‌مان را بخرد خط اعتباری اروپا برای تجارت با ایران یک اعتبار برای فروش نفت ایران است

Image caption رودی جولیانی از عملکرد خود دفاع کرده است دمکرات ها در گام بعدی تحقیقات استیضاح، طی احضاریه ای رسمی از رودی جولیانی وکیل شخصی دونالد ترامپ خواسته اند رکوردهایی را تحویل کنگره دهد.به گزارش ایلنا به نقل از نیویورکر، عصر سه‌شنبه ۲۴ سپتامبر، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه می‌خواست با حسن روحانی همتای ایرانی خود در هتل «میلنیوم هیلتون» که روبروی خیابان مقر سازمان ملل در نیویورک واقع شده است، تماسی را ترتیب دهد، این مکان از جمله جاهایی بود که رئیس‌جمهور ایران حق تردد در آن را داشت.Aa آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا می گوید این کمیته عزم خود را برای دسترسی به مکالمات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و دیگر رهبران جهان جزم کرده است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: آدام شف، به طور غیر قانونی مطالبی وحشتناک و دروغین را به نقل از من و به عنوان مهمترین بخش گفت‌وگوی تلفنی من با رئیس جمهوری اوکراین ارائه کرد و آن را با صدای بلند در کنگره و برای مردم آمریکا خواند.

آقای جولیانی اذعان کرده که از دولت اوکراین خواسته بود درباره ادعاهای فساد علیه جو بایدن، معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا، تحقیق کند؛ ادعاهایی که اعتبار آن قبلا زیر سوال رفته است. قانونگذاران حزب دمکرات که اکثریت مجلس نمایندگان را در دست دارند طی احضاریه ای رسمی خواستار تحویل گرفتن رکورد این تماس ها از آقای جولیانی شده اند.۳۰ دقیقه شب وارد هتل شدند تا بتوانند این خط تلفن را در اتاق روحانی ایجاد کنند. آقای ترامپ هم در تماسی تلفنی در ماه ژوئیه به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده بود در این باره تحقیق کند. وی به طور مشخص به احتمال تلاش دونالد ترامپ برای بهره برداری شخصی و سیاسی از رابطه با ولادیمیر پوتین اشاره کرد. موضوعی که هفته پیش توسط یک افشاگر دولتی فاش شد. ماکرون علاقه زیادی به دیدار میان ایران و آمریکا داشت و به روحانی گفت اگر این جا را بدون دیدار با ترامپ ترک کند، فرصتی از دست رفته است. آقای جولیانی باید تا میانه اکتبر این رکوردها که به بیش از دو سال گذشته مربوط می شود را تحویل دهد.

اگر او به این احضاریه توجه نکند می تواند به اتهام تحقیر کنگره دادگاهی شود. او در جریان نشست‌های مجمع عمومی سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از طریق فرانسه پیغام‌هایی محرمانه ارسال کرد و خواستار ملاقات با روحانی شده بود اما هم زمان اقداماتی انجام داده است که اعتماد را از بین برده است. جو بایدن، معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات سال ۲۰۲۰ است. این احضاریه فعلا خواستار حضور شخصی آقای جولیانی در برابر کمیته های کنگره نمی شود اما به گفته خبرنگاران بی بی سی شکی نیست که اگر این رکوردها را تحویل ندهد، مستقیما احضار خواهد شد. وکلای این افشاگر، که شکایتش به شروع فرآیند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ توسط کنگره منجر شد، می گویند که سخنان رئیس جمهور آمریکا جان موکل آنها را به خطر انداخته است. بانک مرکزی ایران تحریم شد. آقای ترامپ از زمان علنی شدن متن مکالمه تلفنی او با رئیس جمهور اوکراین، خواستار اعلام نام این افشاگر شده است. اعضای دموکرات مجلس نمایندگان در حال بررسی احتمال سوءاستفاده دونالد ترامپ از اختیارات ریاست جمهوری در راستای منافع سیاسی و شخصی هستند. دمکرات ها می گویند که این شخص"به زودی" در کنگره شهادت خواهد داد، البته پس از آنکه گام های لازم برای حفاظت از هویت او برداشته شده باشد.  پس از راه اندازی این خط تلفن، تماس از طرف ترامپ ساعت ۹:۳۰ انجام شد.

آقای ترامپ گفته است که می توان مخالفان او را به جرم خیانت بازداشت کرد. متن مکالمه ای که آقای ترامپ در ماه ژوئیه با رئیس جمهور جدید اوکراین داشت نشان می دهد او ولودیمیر زلنسکی را ترغیب کرده بود درباره ادعاهای فساد علیه جو بایدن، نامزد انتخابات ۲۰۲۰ و پسرش تحقیق کند.. آن تماس اکنون در کانون تلاش دمکرات ها برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا قرار دارد. حق نشر عکس .