ظریف: از آمریکا درخواست کمک‌های خیریه نداریم/ برای ترامپ فقط دیدار مهم است نه محتوا

07/07/1398 07:17 ب.ظ

ظریف: رئیس‌جمهور آمریکا با تحلیل من بیشتر به دیدار تمایل دارد تا محتوای آن. از آمریکا درخواست کمک‌های خیریه نداریم و حتی از آن نمی‌خواهیم که با ما تجارت کند یا نفت‌مان را بخرد خط اعتباری اروپا برای تجارت با ایران یک اعتبار برای فروش نفت ایران است

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی مواضع ایران درباره مسائل اخیر و به ویژه روابط با آمریکا را بیان کرد. ظریف با اشاره به این که دیدار دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی به دلیل این که تحریم‌های این کشور لغو نشده است و آمریکا درخواست‌های بیشتری نیز از این کشور دارد گفت که موضوع ایران متفاوت است چرا که کره شمالی توافقی 159 صفحه‌ای با آمریکا ندارد که تنها...

ظریف با اشاره به این که دیدار دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی به دلیل این که تحریم‌های این کشور لغو نشده است و آمریکا درخواست‌های بیشتری نیز از این کشور دارد گفت که موضوع ایران متفاوت است چرا که کره شمالی توافقی 159 صفحه‌ای با آمریکا ندارد که تنها سه سال و نیم پیش به آن دست پیدا کرده باشند و بخشی از قطعنامه شورای امنیت شده باشد.

وی در ادامه گفت که چنین دیدار شکست‌خورده‌ای مفهومی منفی برای اقتصاد ایران در بر دارد. ایران قادر بوده است بخشی از خساراتی را که در اثر خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای برای اقتصاد آن به بار آمده بود را جبران و سی درصد از ارزش پولی‌اش را احیا کند و اکنون در حال حرکت به سوی ثابت شدن است.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه این گفت‌وگو درباره این که آیا با توجه به این که دیدار اول گاهی فقط برای کاهش تنش‌ها میان افراد و منجر شدن به دیداری دیگر انجام می‌شود، فکر می‌کرد که در چنین دیداری همه مشکلات حل می‌شد، توضیح داد: مشکل این است که ما در وضعیتی هستیم که رئیس جمهور ترامپ آن را پیش از دیدار اعلام کرد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

مخالفت آمریکا با درخواست ظریف برای عیادت از تخت‌روانچی | DW | 28.09.2019وزارت خارجه آمریکا با درخواست محمد جواد ظریف برای عیادت از نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل مخالفت کرد. شرط موافقت با این درخواست آزادی یکی از زندانیان آمریکایی در ایران عنوان شده است.

آمریکا اجازه عیادت ظریف از تخت‌‎روانچی را به آزادی یک زندانی منوط کردوزارت خارجه آمریکا تایید کرده است که در ازای اجازه به محمدجواد ظریف برای فراتر رفتن از محدودیت ترددش، خواهان آزادی یک شهروند آمریکایی زندانی در ایران شده است. آقای ظریف می‌خواسته به عیادت مجید تخت‌روانچی برود که در بیمارستان بستری است.

ظریف: برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود نداردظریف: *برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود ندارد *آمریکا جنگ سایبری را با حمله‌ای خطرناک به تاسیسات هسته‌ای ما آغاز کرد *این حمله می‌توانست جان میلیون‌ها انسان را بگیرد *جنگ سایبری در میان است و ایران در آن درگیر است

ظریف: در جنگ سایبری با آمریکا هستیممحمدجواد ظریف گفته آنها فکر می کنند راه حل مشکلات‌شان این است که ما با ترامپ مذاکره کنیم. همچنین تأیید کرده که ایران و آمریکا درگیر جنگ سایبری هستند.

آمریکا اجازه نداد ظریف برای عیادت به بیمارستانی در نیویورک برودمجله فارین پالیسی فاش کرد که آمریکا به جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، اجازه ترک محل اقامتش و

ممانعت از دیدار ظریف با تخت‌روانچی «یاغی‌گری» استدستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در واکنش به رفتار واشنگتن درقبال مجید تخت روانچی گفت: رفتار حاکمان کاخ سفید «یاغی‌گری» است.