کمک ده‌ میلیون دلاری سعودی برای مقابله با تهدید ناشی از نفتکش «صافر»

22/03/1401 02:57 ب.ظ

کمک ده‌ میلیون دلاری سعودی برای مقابله با تهدید ناشی از نفتکش «صافر» العربيه_فارسى

مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه «ملک سلمان» اعلام کرد، پادشاهی عربی سعودی برای همکاری جهت مقابله با تهدید نفتکش «صافر» در سواحل دریای سرخ، ده این بیانیه همچنین با اشاره به وضعیت انسانی در یمن گفت، وقوع چنین فاجعه‌ای می‌تواند امدادرسانی حیاتی و ارسال غذا و سوخت به یمن را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این بیانیه تأکید کرده است، سعودی بارها نسبت به احتمال نشت نفت از صافر هشدار داده و تصریح کرده است، اگر چنین نشتی صورت گیرد، جهان شاهد بزرگترین فاجعه زیست‌محیطی خواهد بود که حیات در زیر آب، تنوع بیولوژیکی و شیلات را تهدید خواهد کرد.

عملیات نگه‌داری و مراقبت از این نفتکش که بیش از یک میلیون بشکه نفت را حمل می‌کند، از سال 2015 صورت نگرفته است. مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان در بخش دیگری از این بیانیه اعلام کرد: «در جریان روز جهانی سازمان ملل برای اقیانوس‌ها در 8 ژوئن، بر ضرورت فعال‌سازی اقدامات گروهی برای حمایت از اقیانوس‌ها تأکید شد. اقیانوس‌ها یکی از منابع اصلی تأمین غذا و بزرگترین متحد برای مقابله با تغییرات اقلیمی هستند. سعودی در چارچوب اهمیت به حفظ مهم‌ترین منابع دریایی و اکوسیستم‌ها، آخرین تحولات بین‌المللی در این زمینه را دنبال می‌کند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آزمایش موفق دارویی برای مقابله موثر با نوعی سرطان | DW | 11.06.2022در یک کارآزمایی بالینی سلول‌های سرطانی در بدن ۱۲ بیمار مبتلا، پس از یک دوره شش ماهه مصرف دارو به کلی ناپدید شدند. سرپرست گزارش این کارآزمایی احتمال می‌دهد در تاریخ مداوای سرطان چنین اتفاقی تا کنون رخ نداده باشد. چه طور برای کسی که پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و بنا بگفته ی خودش شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری

سفر دستیار وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل برای بررسی چگونگی مقابله با ایرانوزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد باربرا لیف، دستیار وزیر خارجه این کشور در امور خاور نزدیک برای گفت‌وگو درباره موضوعات مختلف از جمله مقابله

سی‌ان‌ان: بایدن آماده «چشم‌پوشی» از قتل خاشقچی برای بهبود روابط با عربستان استشبکه سی‌ان‌ان از قول مقامات آمریکایی گزارش داد که دولت جو بایدن برای احیای روابط با عربستان آماده چشم‌پوشی از پی‌گیری قتل جمال خاشقچی ستون‌نویس روزنامه واشینگن‌پست در سال ۲۰۱۸ است. این چه چوربه که ج.ا ۴۰۰ ایرانی مخالف را در خارج از کشور ترور کرد آب از آب تکان نخورد تازه آمریکا برای مذاکره هسته‌ای از او التماس میکند اما سر یک قلم ترور خاشقجی هنوز دست بردار نیست و عربستان را کچل کرده! کسی برای این معما پاسخی دارد؟!🤔 از کیسه خلیفه میبخشه اوه! بزرگواری مقامات آمریکائی قابل تقدیر است!

بلینکن: سعودی و ایالات متحده شرکای بسیار مهمی هستندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد داشتن روابط و شراکت‌های بسیار مهم، عواملی هستند که ایالات متحده با سعودی را در عرصه مبارزه با افراط‌گرایی و

آمادگی گروسی برای سفر فوری به تهران، زمزمه خروج ایران از NPT | DW | 11.06.2022رافائل گروسی در واکنش به محدود شدن نظارت‌های آژانس در ایران اعلام آمادگی کرد 'در سریع‌ترین زمان ممکن' به تهران سفر کند. در همین حال سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس خواستار بررسی فوری تعلیق عضویت ایران در NPT شد. راااات نمیدیم پلشت صهیون چه طور برای کسی که پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و بنا بگفته ی خودش شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری Iran must come out of the NPT immediately

تصمیم دولت مالزی برای برچیدن مجازات اعدام | DW | 10.06.2022تا کنون قضات مالزی برای جرائمی خاص مجازات اعدام تعیین می‌کردند. اینک کابینه این کشور تصمیم گرفته تا مجازات‌هایی دیگر را جانشین اعدام سازد. این که کدام مجازات‌ها را می‌توان جایگزین ساخت در دست بررسی است. چه طور برای کسی که پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و بنا بگفته ی خودش شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، این مرکز یک‌شنبه 21 خرداد، با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد، ریاض همواره از تلاش‌های سازمان ملل متحد برای مقابله و جلوگیری از تهدید‌های اقتصادی، انسانی و زیست‌محیطی بالقوه ناشی از پیامدهای نشت نفت از صافر حمایت کرده است.این بیانیه مطبوعاتی افزود، نشت نفت از این نفتکش می‌تواند باعث ایجاد فاجعه‌ بزرگ زیست‌محیطی و ناوبری شده و این خطر، صنعت ماهیگیری، دریانوردی بین‌المللی و همچنین کشورهای حاشیه دریای سرخ را تهدید خواهد کرد.

این بیانیه همچنین با اشاره به وضعیت انسانی در یمن گفت، وقوع چنین فاجعه‌ای می‌تواند امدادرسانی حیاتی و ارسال غذا و سوخت به یمن را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این بیانیه تأکید کرده است، سعودی بارها نسبت به احتمال نشت نفت از صافر هشدار داده و تصریح کرده است، اگر چنین نشتی صورت گیرد، جهان شاهد بزرگترین فاجعه زیست‌محیطی خواهد بود که حیات در زیر آب، تنوع بیولوژیکی و شیلات را تهدید خواهد کرد.

عملیات نگه‌داری و مراقبت از این نفتکش که بیش از یک میلیون بشکه نفت را حمل می‌کند، از سال 2015 صورت نگرفته است.

مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان در بخش دیگری از این بیانیه اعلام کرد: «در جریان روز جهانی سازمان ملل برای اقیانوس‌ها در 8 ژوئن، بر ضرورت فعال‌سازی اقدامات گروهی برای حمایت از اقیانوس‌ها تأکید شد. اقیانوس‌ها یکی از منابع اصلی تأمین غذا و بزرگترین متحد برای مقابله با تغییرات اقلیمی هستند. سعودی در چارچوب اهمیت به حفظ مهم‌ترین منابع دریایی و اکوسیستم‌ها، آخرین تحولات بین‌المللی در این زمینه را دنبال می‌کند. »

این بیانیه در ادامه خاطرنشان کرد: «مرکز امدادرسانی ملک سلمان به نمایندگی از پادشاهی عربی سعودی، با هدف ایجاد ثبات در یمن و حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای ایجاد راه‌حل‌هایی دربرابر هر خطری که صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند، چندین نشست با جامعه بین‌المللی در این زمینه برگزار کرده و گفتگوهایی برای لزوم حمایت از طرح نجات صافر انجام داده است.»

بر اساس این بیانیه، در ادامه حمایت‌های گذشته سعودی از عملیات نگه‌داری از نفتکش صافر و برای پشتیبانی از اقدامات نهادهای سازمان ملل برای مقابله با خطر احتمالی این نفتکش و ایجاد طرح مناسب، این کشور مبلغی به ارزش ده میلیون دلار کمک کرده است.

سعودی از سازمان ملل خواسته است، «اقدامات لازم برای جلوگیری از نشت نفت و انتقال این نفتکش به مکانی امن و یا استفاده از آن در جهت منافع ملت دوست یمن سرعت بخشیده شود.»

ریاض همچنین از جامعه بین‌المللی خواسته است تا برای حمایت از این اقدام و جلوگیری از این فاجعه‌ی زیست‌محیطی خطرناک، فورا همکاری کنند.