سفر دستیار وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل برای بررسی چگونگی مقابله با ایران

21/03/1401 09:27 ق.ظ

سفر دستیار وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل برای بررسی چگونگی مقابله با ایران العربيه_فارسى

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد باربرا لیف، دستیار وزیر خارجه این کشور در امور خاور نزدیک برای گفت‌وگو درباره موضوعات مختلف از جمله مقابله این بیانیه که جمعه 20 خرداد منتشر شد، خاطرنشان کرده که لیف در این سفر، درباره موضوعاتی از جمله «افزایش همکاری دوجانبه آمریکا با اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی، روابط اسرائیل و فلسطین، حمایت آمریکا از ابتکار عمل دوکشوری و حمایت از افزایش...

این بیانیه که جمعه 20 خرداد منتشر شد، خاطرنشان کرده که لیف در این سفر، درباره موضوعاتی از جمله «افزایش همکاری دوجانبه آمریکا با اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی، روابط اسرائیل و فلسطین، حمایت آمریکا از ابتکار عمل دوکشوری و حمایت از افزایش عادی‌سازی روابط اسرائیل و کشورهای منطقه» با مقامات اسرائیلی و فلسطینی گفتگو خواهد کرد.

بایدن و بنت Advertisement جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا و ایال هولاتا، همتای اسرائیلی او در آستانه ماه جاری با برگزاری نشست مشترکی بر ادامه تلاش واشینگتن و تل‌آویو برای جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح اتمی و مقابله با فعالیت‌های خصمانه تهران در منطقه تاکید کرده بودند.

پیشتر نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل نیز به رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته بود تل‌آویو برای مقابله با خطر برنامه هسته‌ای ایران، راهکار دیپلماتیک را ترجیح می‌دهد اما برای «دفاع از خود»، ممکن است به صورت مستقل عمل کند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

گفت‌وگوی رابرت مالی با معاون وزارت خارجه کره جنوبی درباره ایرانرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز جمعه گفته است که با معاون وزیر خارجه کره جنوبی خصوص ایران مذاکره کرده است. برجام مال رابرت مالی ، دگه کره جنوبی مزدور و سگ امریکا به خلیج فارس و اقیانوس هند نخواهد امد مگر اول بدون اجازه امریکا پول ایران را پرداخت کند بعد تشریف بیاورد ...

ديدار معاون وزير خارجه روسيه با سفير آمريکا در مسکووزارت خارجه روسيه با انتشار بيانيه‌ای در وبسايت خود اعلام کرد که سرگئی ريابکوف، معاون وزير خارجه اين کشور روز جمعه ۲۰ خرداد با جان ساليوان سفير آمريکا در مسکو ديدار کرده است.

هشدار نسبت به تبلیغات موسسات ترکیه‌ای در ایران برای پذیرش دانش‌آموز/ وزارت خارجه ورود کندوزارت آموزش و پرورش ضمن هشدار نسبت به فعالیت برخی موسسات خصوصی خارجی که بدون اخذ مجوز قانونی مبادرت به جذب دانش آموزان ایرانی در مدارس کشورهای خارجی کرده‌اند، از یک موسسه ترکیه‌ای نام برد و از وزارت امور خارجه خواست که موضوع را به سفارت ترکیه منعکس و جلوی چنین فعالیت‌هایی را بگیرد.

حملات اسرائیل به دمشق با هدف توقف پشتیبانی تسلیحاتی ایران انجام شدبه گفته برخی منابع، اسرائیل ضمن اجرای طرح جدیدی برای مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران و انهدام محموله‌های تسلیحاتی ارسالی از این کشور به سوریه

هشدار دولت آمریکا: شهروندان آمریکا به ایران سفر نکنندوزارت خارجه آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داد از آنجا که در حال حاضر در ایران «خطر ربوده شدن و بازداشت خودسرانه» برای آنها وجود دارد، به ایران سفر نکنند.

بلینکن به ایران هشدار داد؛ خاموش‌کردن دوربین‌ها بحران هسته‌ای را تشدید می‌کندآنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، پنج‌شنبه 19 خرداد گفت که ایران با برداشتن دوربین‌هایی که برای نظارت بر برنامه هسته‌ای این کشور نصب شده بود، در معرض اونوقت صدور قطعنامه نمیکنه؟