کرونا؛ آیا تزریق واکسن بی‌خطر است؟ و پاسخ به سوال‌های دیگر - BBC News فارسی

27/10/1399 04:36 ب.ظ

کرونا؛ آیا تزریق واکسن بی‌خطر است؟ و پاسخ به سوال‌های دیگر

میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. گروه بهداشت و سلامت بی‌بی‌سی به بعضی از پرسش‌های خوانندگان درباره‌‌ٔ این ویروس پاسخ داده است که در اینجا آنها را می‌خوانید. افراد سیگاری همچنین ممکن است بیماری ریوی داشته باشند یا ظرفیت ریوی کمتری داشته باشند که این مساله خطر ابتلا به بیماری را به شدت افزایش می‌دهد.

دیگر محصولات دخانی مانند قلیان هم وضعیت مشابهی دارند و افراد اغلب آن را مشترکا استفاده می‌کنند که این می‌تواند انتقال ویروس در محیط‌های عمومی و اجتماعی را تسهیل کند.

Getty Images پس از خرید میوه و سبزیجات اعم از بسته بندی شده یا نشده باید آنها را خوب شست و سپس آنها را خشک کرد. بعد از این کار حتما دستان خود را با آب و صابون بشورید. AFP ویروس کرونا هم در مناطق سرد و مرطوب و هم در مناطق گرم و خشک قابل انتقال است.

آب اغلب استخرها دارای کلر است، ماده‌ای شیمیایی که ویروس‌ها را می‌کشد. برای همین شنا کردن در استخری که در آن از کلر استفاده شده باید امن باشد. Reuters دولت چین می‌گوید بانک‌ها باید تمامی اسکناس‌های دریافتی را پیش از آن که دوباره در اختیار مشتری قرار دهند، ضد عفونی کنند. دلیل این کار جلوگیری از پخش بیشتر ویروس کرونا است. headtopics.com

مثکه آمار تلفات و فلج بالا رفته دیگه نمیشه روش گِل گرفت!

استفاده از کارت‌های اعتباری خطر تماس با پول را به حداقل می‌رساند اما این کارت‌ها هم خود می‌توانند میزبان ویروس و سایر جرم‌ها باشند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن از حوثی‌ها خواست به طرح ارائه شده آتش‌بس پاسخ دهندفرستاده ویژه آمریکا در امور یمن از حوثی‌ها خواست به طرح ارائه شده آتش‌بس پاسخ دهند او گفت آمریکا و سازمان ملل متحد از حوثی ها درخواست می‌کنند به این طرح پاسخ دهند و اگر اکنون پیشرفتی حاصل نشود، یمن وارد درگیری و بی ثباتی بیشتری می شود. واکنش انصارالله به پیشنهادات فرستاده ویژه آمریکا: دراین پیشنهاد توقف محاصره مطرح نشده محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله گفت: در پیشنهاد آمریکایی ها چیز جدیدی نیست و نمایانگر چشم انداز عربستان سعودی و سازمان ملل است.... جمهوری اسلامی و پادشاهی عربستان ، یمن رو به خون کشیدن.

پاسخ به ۵ سوال در مورد «اسپوتنیک وی»؛ از استقبال کم روس‌ها تا عوارض جانبی احتمالی۵ سوال در مورد واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» وجود دارد: چرا روس‌ها از آن استقبال نمی‌کنند؟ کارزار واکسیناسیون عمومی در روسیه چگونه پیش می‌رود؟ عملکرد واکسن چگونه است؟ چه عوارضی دارد؟ و آیا با سفر به روسیه می‌توان این واکسن را دریافت کرد؟

کاخ سفید: در پاسخ به حمله به پایگاه عین‌الاسد شتاب‌زده عمل نمی‌کنیم | DW | 04.03.2021سخنگوی کاخ سفید گفت، آمریکا در پاسخ به حمله‌ای که به پایگاه عین‌الاسد انجام گرفته، 'شتاب‌زده' عمل نخواهد کرد. او تأکید کرد، آمریکا پیامدهای این حمله را ارزیابی می‌کند و در تلاش شناسایی عاملان حمله است. من‌ جای‌ آمریکا بودم با ناز رد میکردم چه برسه بررسی کنم! زرشک بی پاسخ گذاشتن حملات رژیم ایران به پایگاه های آمریکاو متحدینش درعراق و کشورهای منطقه به معنای پرروتر شدن آنها در بکارگیری ترور،گروگانگیری و موشک پراکنی های باز هم بیشتر است. یک پاسخ قاطع به مسبب اصلی یعنی رژیم ایران، آنها را نسبت به عواقب کارشان بیدار میکند!از ما گفتن، خود دانید!

واكنش‌ رسمى ايران به حملات متقابل اسرائيل؛ نقدی تهدید به پاسخ به «شرارت» کرددر اولین واکنش به حمله موشکی ناکام به تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل، و اقدام متقابل اسرائيل در حمله به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند. تو دفتر خود نقدی که جاسوس بود و از دفتر خودشم خبر نداشت 🤭🤣 لااقل یه الدنگ دیگه میدا میکردن برای زر مفت زدن

شکایت فدراسیون فوتبال از AFC به علت اعطای میزبانی به بحرین در CASفدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، از کنفدراسیون فوتبال آسیا به علت اعطای میزبانی انتخابی جام جهانی در گروه ایران به بحرین، در دیوان داوری ورزش شکایت کرده است.

نگرانی از روند رو به افزایش ابتلا به کرونا در آلمان | DW | 27.02.2021شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در آلمان پس از یک دوره کاهش نسبی بار دیگر اندکی صعودی شده است. رئیس موسسه روبرت کخ هشدار داده که اگر اقدام‌های لازم به دقت اجرا نشود آلمان درگیر موج سوم ابتلا به کرونا خواهد شد.