کرونا، ادعاهای عجیب وزیر، آمار روز افزون مرگ؛ چه کسی راست می‌گوید؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در روز ۷آبان، وقتی شمار فوتی‌ها برای اولین بار رکورد بیش از ۴۰۰ نفر را شکست،سعید نمکی وزیر بهداشت گفت:«بزرگ‌ترین علت کامیابی ایران درمبارزه با کرونا، حمایتهای بی‌بدیل مقام معظم رهبری بود.» گزارش گاهشمار_کرونا از پویان خوشحال👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

از عجیب‌ترین ادعاهای هشت ماه اخیر که ویروس کرونا در ایران شیوع یافته، حرف‌هایی است که «سعید نمکی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان می‌کند؛ به ویژه زمانی که مخاطب حرف‌هایش، رهبر جمهوری اسلامی یا رییس دولت هستند.

نمکی بدون اشاره به کشور مشخصی، بارها گفته است: «]در کشورهای دیگر[ بیماران پشت در بیمارستان‌ها و در پارک‌ها آواره شدند.» هم‌چنین گفته بود: «هیچ بیماری به دلیل عدم بضاعت، پشت در بیمارستان‌ها نماند.» مقامات جمهوری اسلامی اما تاکنون تصمیم مشخصی در خصوص آلودگی هوا و تشدید تعطیلی‌ها اخذ نکرده‌‌اند و هم‌چون موارد دیگر، احتمالاً در انتظار وقوع حادثه خواهند ماند تا سپس اظهار غافل‌گیری می‌کنند. این در حالی است که مطالعات در ایران و دنیا ثابت کرده که افزایش آلودگی هوا به معنای افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا است.

آن‌چه مشخص است، شمار فوتی‌های کرونایی در ایران را باید دو تا چهار برابر افزایش داد تا به عددی واقعی نزدیک شود. هرچند روزانه تعداد بسیاری از ایرانیان در بیمارستان‌ها یا خانه‌های خود ممکن است در اثر ابتلا به این ویروس جان خود از دست دهند اما تا زمانی که تست «پی‌سی‌آر» آن‌ها مثبت نشود، در آمار وزارت بهداشت قید نخواهد شد.پیش از این گفته بود ۳۰ تا ۴۰درصد تست‌های گرفته شده منفی نیز کاذب هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 320 هزار نفر نزدیک شدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1662 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها به 319 هزار و 181 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رکوردزنی ۹ باره کرونا در تهران در مهرفرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد: متاسفانه برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از ۶۰۰۰ نفر پایین‌تر نیامده، و بیش از ۷۰۰ نفر نیز با حال عمومی وخیم در بخش های مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند. ظاهرا داریم منقرض میشیم ما رکود زدیم ما رکورد زدیم ما ریدیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حدود ۲۰۰ فرودگاه اروپایی بر اثر ویروس کرونا در معرض ورشکستگی هستندگزارش یک نهاد بین‌المللی فرودگاهی نشان می‌دهد تعداد مسافران در ماه سپتامبر در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل ۷۵ درصد کاهش یافته است. من نميدونم اين مصيبت از كجا اومد رو سر هممون آوار شد، بيچاره آدمهاي معمولي در حال ورشكست شدن Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. تقصير اردوغانه اينم😂😂😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 232 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ابتلای روزانه صدها نفر به کرونا در کشورهای عربیشمار قربانیان ویروس کرونا در تونس به 1153، در عمان به 1208، در لیبی به 823، در امارات متحده عربی به 485 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موارد ابتلا به ویروس کرونا در آلمان رکورد زد | DW | 28.10.2020موسسه روبرت کخ گزارش داده است که حدود ۱۵هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در آلمان به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. در مجموع بیش از ۴۶۶ هزار نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده و بیش از ۱۰ هزار نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »