حدود ۲۰۰ فرودگاه اروپایی بر اثر ویروس کرونا در معرض ورشکستگی هستند

28/10/2020 08:20:00 ب.ظ

حدود ۲۰۰ فرودگاه اروپایی بر اثر ویروس کرونا در معرض ورشکستگی هستند

ویروس کرونا, فرودگاه

حدود ۲۰۰ فرودگاه اروپایی بر اثر ویروس کرونا در معرض ورشکستگی هستند

گزارش یک نهاد بین‌المللی فرودگاه ی نشان می‌دهد تعداد مسافران در ماه سپتامبر در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل ۷۵ درصد کاهش یافته است.

نهاد تجاری فرودگاه های اروپا هشدار داده است که به دلیل کاهش شدید تعداد سفرهای هوایی ، نزدیک به ۲۰۰ فرودگاه در سراسر اروپا در معرض خطر ورشکستگی قرار دارند.در گزارش تازه شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها ACI تخمین زده می‌شود که اگر تا ترافیک مسافران تا پایان سال جاری میلادی افزایش نیابد، ۱۹۳ فرودگاه در قاره سبز در ماه‌های آینده ورشکست خواهند شد.

این گزارش می‌گوید که فرودگاه‌های محلی که تنها پروازهای داخلی در آنها انجام می‌شود بیشترین اثرپذیری از این بحران را تجربه می‌کنند. همچنین تخمین زده شده است که در این فرودگاه‌ها ۲۷۷ هزار نفر در معرض از دست دادن شغل‌های خود هستند که در مجموع سالانه حدود ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو درآمد دارند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

تقصير اردوغانه اينم😂😂😂 Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. من نميدونم اين مصيبت از كجا اومد رو سر هممون آوار شد، بيچاره آدمهاي معمولي در حال ورشكست شدن

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد خواستار رویکردی تازه در پیشبرد صلح در خاورمیانه شدسفیر آمریکا در سازمان_ملل متحد خواستار رویکردی تازه در پیشبرد صلح در خاورمیانه شد کلی کرفت گفت این تحولات نشان می‌دهد که برای ایجاد صلح در منطقه به رویکرد متفاوتی نیاز است. بلس ی واحد پول جهانی وجود داشت رویکرد جدید لازمه دوتا استراتژیه،یک نابودی ویروس اسلام در خاورمیانه و خاستگاه آن،دوم برچیدن رژیم جمهوری اسلامی،بجز این آب در هاون کوبیدن است. اگر خاور میانه است که به خاورمیانه ای ها ربط داره ، نه به آمریکا . اما اگر خاور آمریکا هست ، شما هر کاری دوست داشتید بکنید. آمریکا سرطان خاور میانه است و تمام. لطفا از خاور میانه گمشید و تشریف نجستان را ببرید به وطن خودتون .

قطر به خاطر معاینه اجباری زنان در فرودگاه دوحه عذرخواهی کرد | DW | 28.10.2020به علت پیدا شدن نوزادی در سطل زباله فرودگاه دوحه، ماموران انتظامی قطر اقدام به معاینه زنان مسافر کرده بودند. استرالیا معاینه مسافران زن این کشور را اقدامی توهین‌آمیز خوانده و شکایت کرده است. دولت قطر قول پیگیری داده است.

تظاهرات سراسری در لهستان در اعتراض به ممنوعیت سقط جنینهزاران نفر از معترضان لهستانی در اعتراض به رای دادگاه قانون اساسی این کشور مبنی بر ممنوعیت کامل سقط جنین، در شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمده و با وسایل نقلیه خود یا به صورت پیاده، خیابان‌ها را بند آوردند.

انفجار بمب در مدرسه دینی در پیشاور پاکستان هفت کشته برجای گذاشتروز سه‌شنبه ۲۷ اکتبر (۶ آبان) انفجار یک بمب در مدرسه‌ای مذهبی در شهر پیشاور پاکستان دستکم ۷ تن را کشت و ده‌ها تن دیگر را زخمی کرد. چیزی که عوض داره گله نداره ولی این انفجار هم کار یک تند روی دیگه از یک مکتب و مذهب رقیبه. ولی خوبیش اینه تند رویهای این مسلمونها سالهاست دامن خودشونو گرفته ولی خودشون متوجه نیستن

شکاف جنسیتی در ایران؛ سهم ناچیز زنان در پست‌های مدیریتیbeehnam اون ۵ کشور باقی‌مونده ته جدول رو‌ هم با دولت بعدی ولایت مدار و با رهنمودهای بی بدیل مقام عظمای ولایت پیش‌رو‌ می‌زاریم beehnam يكم ديگه همت كنين مردم تا رتبه آخر چيزى نمونده

ویدئو؛ جشن و آتش‌بازی در بزرگترین فواره جهان در دبیبزرگترین فواره جهان در «نخل جمیرا» (پالم جمیرا)، مجمع الجزایری مصنوعی در دبی واقع شده است.

Aa نهاد تجاری فرودگاه های اروپا هشدار داده است که به دلیل کاهش شدید تعداد سفرهای هوایی ، نزدیک به ۲۰۰ فرودگاه در سراسر اروپا در معرض خطر ورشکستگی قرار دارند.كلی كرفت، سفیر آمریكا در سازمان ملل متحد كلی كرفت، سفیر آمریكا در سازمان ملل متحد، با تأکید بر پیشرفت‌های اخیر آمریكا در میانجیگری برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و سه كشور عربی، از همكارانش در شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست در رابطه با صلح در خاورمیانه «رویكردهایی که دهه‌ها قدمت دارند» را کنار بگذارند و در پیشنهاد پرزیدنت ترامپ تجدیدنظر كنند.ماجرایی عجیب که پیامدهای حقوقی دارد.نقلیه خود یا به صورت پیاده، خیابان‌ها را بند آوردند.

در گزارش تازه شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها ACI تخمین زده می‌شود که اگر تا ترافیک مسافران تا پایان سال جاری میلادی افزایش نیابد، ۱۹۳ فرودگاه در قاره سبز در ماه‌های آینده ورشکست خواهند شد. این گزارش می‌گوید که فرودگاه‌های محلی که تنها پروازهای داخلی در آنها انجام می‌شود بیشترین اثرپذیری از این بحران را تجربه می‌کنند.» سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین به امضای توافق‌های ابراهیم در روز پانزدهم ماه سپتامبر اشاره کرد. همچنین تخمین زده شده است که در این فرودگاه‌ها ۲۷۷ هزار نفر در معرض از دست دادن شغل‌های خود هستند که در مجموع سالانه حدود ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو درآمد دارند. شکایت استرالیا و واکنش قطر این موضوع را مجددا و به شکلی وسیع به رسانه‌ها کشانده است. در عین حال این گزارش تاکید می‌کند فرودگاه‌های بزرگ اروپا نیز از خطر زیان‌های مالی در امان نیستند. جمعه گذشته، پس از آن که دولت انتقالی سودان با عادی‌سازی روابط با اسرائیل و پرداخت غرامت به قربانیان آمریکایی تروریسم و خانواده‌های آنها موافقت کرد، پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که سودان را از فهرست حامیان حکومتی تروریسم خارج خواهد کرد. این سازمان همچنین از دولت‌ها خواسته است از ۲۰ فرودگاه مهم اروپا که با حدود ۱۶ میلیارد یورو بدهی مواجه شده‌اند حمایت کنند. این تجمع به حدی گسترده بود که نیروهای امنیتی برای کنترل اوضاع هلیکوپترهای گشت‌زنی را به نزدیکی محل اعزام کردند.

این میزان بدهی حدودا برابر با ۶۰ درصد گردش مالی سالانه این فرودگاه‌ها تخمین زده می‌شود. خانم‌ کرفت در مورد طرح [صلح خاورمیانه] پرزیدنت ترامپ گفت: «ما شرکای خود در منطقه و اعضای این نهاد را تشویق می‌کنیم که با تأمل، بینش ایالات متحده برای صلح را مورد توجه قرار دهند و بر آن اساس، نقشی سازنده در پیشبرد مذاکرات مستقیم بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بازی کنند. شماری از مسافران شهروندان استرالیا بودند. سه شرکت هواپیمایی بریتانیا به دلیل قرنطینه سختگیرانه از دولت شکایت کردند اولیویه یانکوکس، مدیر کل شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها در این خصوص می‌گوید: «ارقام منتشر شده امروز تصویری نگران کننده و تیره را از وضعیت فرودگاه‌ها به نمایش می‌گذارد. با گذشت هشت ماه از بحران ویروس کرونا، همه فرودگاه‌های اروپا با مشکلات گسترده‌ای رو به رو هستند و به زحمت خود را سر پا نگه داشته‌اند.. تحمیل قرنطینه از سوی دولت‌ها، هر روز بیش از گذشته فرودگاه‌ها را لبه پرتگاه نزدیک‌تر می‌کند. قطر در نخستین واکنش خود، از بابت انجام  این معاینات پوزش خواسته است.» تحقیقات این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد تعداد مسافران در فرودگاه‌های اروپا در ماه سپتامبر ۷۵ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است و این باعث از دست رفتن ۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون یورو از ابتدای سال جاری شده است.. منتقدان می‌گویند دادگاه قانون اساسی از حزب عدل و قانون دستور می‌گیرد.

آقای یانکوکس می‌افزاید: «در موج دوم کرونا، اطمینان یافتن از امکان برقراری سفر هوایی ایمن، همچنان اصلی‌ترین دغدغه ما محسوب می‌شود. بسیار مهم است که تا حد ممکن خطرات شیوع بیشتر ویروس کرونا را در پروازها و فرودگاه‌ها کاهش دهیم. دولت قطر در واکنش به این شکایت، ضمن ابراز تاسف، از بابت تعرض به آزادی‌های شخصی مسافران پوزش خواسته است.» شورای بین‌المللی فرودگاه‌های اروپایی خواهان آزمایش‌های گسترده تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در فرودگاه‌ها شده تا از این طریق راه برای بازگشت مسافران به فرودگاه‌ها هموار شود. .