کرونا در ایران؛ از عفونت قارچ سیاه تا قطع برق و اختلال در اکسیژن رسانی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وجود عفونت قارچ_سیاه در بیماران کووید-۱۹ ایرانی نیز تایید شد. با این حال، «مسعود مردانی»، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفته اگر مردم از مصرف خودسرانه «دگزامتازون» و «کورتون» خودداری کنند، جای نگرانی نیست. پاندمی بهداشت_عمومی گزارش pkhwshhal

ویروس جهش‌ یافته کرونا که اولین بار در آفریقای جنوبی و هندی دیده شد، هم‌چنان در شهرهای جنوبی ایران جولان می‌دهد. در این بین، وجود عفونت «قارچ سیاه» که عموماً در بیماران بهبود یافته کووید-۱۹ دیده می‌شود، در ایران تایید شده است. ستاد ملی مقابله با کرونا نیز با هشدار در خصوص برگزاری جلسات مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری و با اعمال محدودیت تردد، قصد کنترل شیوع ویروس و البته جلوگیری از آغاز پیک پنجم را دارد.

هم‌چنین مشکل قطعی برق در سراسر ایران از جمله مواردی است که علاوه بر اعتراضات مردمی، موجب نارضایتی کادر درمان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به دلیل اختلال در مصرف اکسیژن شده است.طی ماه‌های اخیر، به دنبال وضعیت بحرانی بیماری کووید-۱۹ در هند، شیوع عفونتی با عنوان قارچ سیاه در این کشور شایع شد. «علی جمالیان»، رییس «بیمارستان شهید لواسانی» تهران روز سه‌شنبه چهارم خرداد با اشاره به این‌که قطعی برق بدون اطلاع قبلی در بیمارستان‌ها رخ می‌دهد،به گفته جمالیان، خطر مرگ مغزی بیماران کرونایی که زیر دستگاه‌های «ونتیلاتور» هستند، بسیار بالا است.

«حسین کرمانپور»، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی نیز روز سه‌شنبه چهارم خرداد با اشاره به این‌که ساعت قطعی برق باید در اختیار بیمارستان‌ها قرار گیرد،: «اگر وزارت نیرو فکر می‌کند با این قطعی در آینده هم مواجه خواهیم بود، باید با بیمارستان‌ها، اعم از دولتی و خصوصی صحبت کند تا تمهیدات لازم اندیشیده شود.»

براساس برنامه واکسیناسیون جمهوری اسلامی، قرار بود این اقدام طی تابستان انجام شود اما تاکید دوباره وزیر بهداشت، حاوی پیام دیگری است. او گفته است علاوه بر استفاده از واکسن‌های وارداتی، از واکسن ایرانی کرونا نیز به زودی استفاده خواهد شد.«قاسم جان بابایی»، معاون وزیر بهداشت نیز روز یک‌شنبه دوم خردادماه

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها