کرونا، چین را مجبور به اعلام 'حکومت نظامی' در مرکز سین‌کیانگ کرد

28/04/1399 08:18 ب.ظ

کرونا، چین را مجبور به اعلام 'حکومت نظامی' در مرکز سین‌کیانگ کرد در شهر اورومچی مرکز منطقه خودگردان سین‌کیانگ چین به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا 'حکومت نظامی' برقرار شده است

در شهر اورومچی مرکز منطقه خودگردان سین‌کیانگ چین به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا 'حکومت نظامی' برقرار شده است. این طرح اضطراری پس از شناسایی ۱۶ مورد جدید عفونت در روستا در تاریخ ۱۷ ژوئیه آغاز شد. از مردم این شهر خواسته شده است که از جمع شدن تعداد زیاد در یک مکان و همچنان از سفرهای غیرضروری خودداری نمایند.

گفته شده است که تمام جمعیت این شهر تحت آزمایش رایگان قرار می‌گیرند.

تمام عفونت‌های اخیر از جمله عفونت‌های بدون علامت در منطقه تیانشان مشاهده شده‌اند. آنها با برگزاری چندین رویداد جمعی مرتبط هستند. این اقدامات منجر به لغو بیش از ۶۰۰ پرواز از میدان هوایی‌ بین‌اللملی اورومچی در تاریخ ۱۷ ژوئیه شده است و همچنان عصر روز ۱۶ ژوئیه کار مترو نیز در این شهر به حالت تعلیق در آمده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

افزایش تنش‌ها با چین؛ دو ناو آمریکایی به دریای چین جنوبی بازگشتندبا افزایش تنش ها بین آمریکا و چین برای دومین بار در دو هفته اخیر، نیروی دریایی ایالات متحده دو ناو هواپیمابر نیمیتز و رونالد ریگان را در دریای جنوبی چین مستقرکرد.

کرونا؛ دو برابر شدن مبتلایان برزیل و هند و تعطیلی دوباره در چین و اسپانیاآمار رسمی مبتلایان به کرونا در برزیل به دو میلیون نفر ودر هند به یک میلیون رسیده است. در یک شهر چین نیز با شناسایی موارد جدید کرونا قرنطینه برقرار شده است اما نخست وزیر بریتانیا از کاهش محدودیت‌ها خبر داده و کاتالونیا در شمال اسپانیا هم دوباره محدودیت‌هایی را اعمال کرده است.

ثبت موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی

رضازاده: هیچ وقت واگذاری کیش به چین در قرارداد ۲۵ ساله وجود نداشته استیک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه واگذاری جزیره کیش در قرارداد ایران و چین صحت ندارد، گفت: از ابتدا هم قرار نبوده که کیش و یا هر نقطه ای از کشور ما در این قرارداد به چین واگذار شود. این حرف ها تبلیغات بیگانگان به خصوص آمریکا و اسرائیل است.

جو بایدن: روسیه و چین در پی نابودی دموکراسی آمریکا هستند | DW | 18.07.2020جو بایدن اعتقاد دارد روسیه و چین در پی نابود کردن دموکراسی آمریکا هستند. به گفته نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، کشورهای غیردموکراتیک می‌کوشند به اعتماد مردم آمریکا به روند انتخابات ریاست جمهوری آسیب بزنند.

سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی روسیه و چین درباره همه‌گیری را تصویب کردقطعنامه مصوب شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین از هرگونه واکسن احتمالی برای مقابله با بیماری کووید۱۹ به عنوان یک «کالای عمومیِ جهانی» یاد و بر ضرورت دسترسی سریع، منصفانه و عادلانه همه بیماران نیازمند به دارو و واکسن در جهان تاکید می‌کند.