کرونا در جهان؛ افزایش شمار مبتلایان و درگذشتگان در استرالیا - BBC News فارسی

09/05/1399 01:14 ب.ظ

کرونا در جهان؛ افزایش شمار مبتلایان و درگذشتگان در استرالیا

استرالیا از زمان شیوع ویروس کرونا شاهد بدترین رکورد از نظر تعداد مبتلایان و درگذشتگان بوده است. در آمریکا، تازه ترین گزارش‌ها حاکی از مرگ بیش از ۱۵۰ هزار نفر براثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ است و در هند هم در شبانه روز گذشته آزمایش کرونای ۵۲ هزار نفر مثبت اعلام شده است. یک ساعت پیش منبع تصویر، Reuters استرالیا از زمان شیوع ویروس کرونا شاهد بدترین رکورد از نظر تعداد مبتلایان و جانباختگان بوده است. ایالت ویکتوریا با ۷۲۳ مورد جدید ابتلا و مرگ ۱۳ نفر شاهد موج دوم ویروس کروناست.

فرماندار ویکتوریا گفته که تمامی درگذشتگان در دهه ۷۰ یا ۸۰ زندگی خود بودند. قرار است محدودیت‌هایی رای گردهمایی‌های خصوصی شامل مراسم ازدواج و عزاداری در برخی مناطق برقرار شود. این احتمال وجود دارد که قرنطینه شش هفته‌ای در ملبورن، مرکز این ایالت که در هفتم ماه جاری برداشته شده بود، بار دیگر به اجرا گذاشته شود.

از تمام ساکنان این ایالت خواسته شده تا از نیمه شب یکشنبه در مکان‌های عمومی ماسک بزنند. ایالت‌های دیگر در استرالیا مرزهای خود را با ویکتوریا بسته‌اند. استرالیا تا قبل از افزایش موارد ابتلا در ملبورن در اوایل ماه جاری (ژوئیه) در مهار کرونا نسبتا موفق عمل کرده بود. این کشور پیش از این از ابتلای ۱۶ هزار نفر و مرگ ۱۸۹ نفر خبر داده بود. headtopics.com

اما با شیوع کرونا در ملبورن که در ماه گذشته آغاز شد، آمار مبتلایان را تنها در یک ماه به بیش از ۷۰۰۰ نفر رسانده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

کرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اندکرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اند وزارت بهداشت وضعیت ۱۵ استان از جمله تهران را قرمز و وضعیت ۱۱ استان دیگر را در شرایط هشدار اعلام کرد.

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: اهل خالی‌بندی نیستم، در زمینه واکسن از دنیا عقب نیستم!

تمجید سفیر انگلیس در آنکارا از تدابیر بهداشتی ترکیه در مقابله با کرونا

کرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیاکرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیا در استرالیا، هنگ کنگ و اسرائیل که از شمار مبتلایان به شدت کاسته شده بود، ویروس بار دیگر شدت گرفته است.

آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشورهای اوراسیا صعودی شد

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسید