کرونا؛ آماده‌باش در ویتنام پس از شناسایی مبتلایان جدید

06/05/1399 09:20 ق.ظ

مقامات ویتنام، شهر دانانگ را پس از آنکه چهار مبتلا به ویروس کرونا در آن شناسایی شد به روی گردشگران بستند.

این چهار نفر که به گفته مقامات بهداشتی در داخل ویتنام مبتلا به کووید ۱۹ شده‌اند، اولین موارد ابتلا پس از ماه آوریل در این کشور هستند.

گردشگران تا ۱۴ روز امکان ورود به شهر دانانگ را ندارند و قرار است ۸۰ هزار گردشگری که در این شهر هستند با پروازهای اضافه از آنجا منتقل شوند.ویتنام یکی از نمونه‌های موفق در کنترل شیوع کرونا بوده و این کشور پیش از همه‌گیری ویروس مرزهایش را بست و قرنطینه را به اجرا گذاشت.

تاکنون تنها ابتلای ۴۰۰ نفر در ویتنام به کرونا تایید شده و هیچکس در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست نداده است.حق نشر عکسنگوین شوآن فوک، نخست وزیر ویتنام روز دوشنبه از مردم دانانگ خواست تا فاصله‌گذاری اجتماعی را مجددا جدی بگیرند و دستور به تعطیلی تمامی مراکز غیرضروری داد. headtopics.com

او گفت که برای جلوگیری از شیوع باید"قاطعانه" برخورد کرد اما با این حال دستور به قرنطینه کامل شهر نداد. شهر دانانگ یک شهر بندری توریستی در سواحل جنوب مرکزی ویتنام است که بیشتر محل گردشگری ساکنان خود کشور است و مسافر از کشورهای دیگر کمتر به آن سفر می‌کند.

مقامات بهداشتی تاکنون در خصوص نحوه ابتلا این چهار مبتلای جدید توضیحی نداده‌اند،‌ با این حال گفته شده که حال یکی از مبتلایان که یک مرد ۵۷ ساله است، مساعد نبوده و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

تئاتر در فضای باز؛ اولین نمایش در برایتون پس از شیوع کرونا برگزار شدنمایش‌های تئاتر در فضای باز در برایتون از زمان اجرای قرنطینه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده بود.

شناسایی ۲۳۱۶ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ خودداری از سفر به جزیره کیشسخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: شناسایی ۲۳۱۶ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ خودداری از سفر به جزیره کیش

قاضی صلواتی در مقابل طرح اعتراف اجباری از سوی موکلم از من شکایت کرد!

اردوغان: سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه نقش مهمی در ممانعت از پیشروی حفتر در لیبی دارداردوغان: سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه نقش مهمی در جلوگیری از پیشروی حفتر در لیبی دارد

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

کرونا در ایران؛ فوت 195 بیمار دیگر و شناسایی 2316 مورد جدیدکرونا در ایران؛ فوت 195 بیمار دیگر و شناسایی 2316 مورد جدید