کرونا در ایران؛ چالش بازگشایی مدارس و کلاس‌های حضوری | DW | 06.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سردرگمی معلمان، شاگردان و خانواده‌ها. معاون نظام پزشکی کلاس‌های حضوری را مخاطره‌آمیز می د‌اند. آموزش و پرورش می‌گوید فناوری جای کلاس و تعامل عینی را نمی‌گیرد، اما هم‌زمان اختیار تصمیم‌گیری را به خانواده‌ها سپرده است.

علیرضا سلیمی، معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی از برگزاری کلاس‌های حضوری انتقاد کرده واین تصمیم را حرکتی مخاطره‌آمیز نامیده است. او می‌گوید شناسایی کودک مبتلا به کرونا در مدرسه ممکن نیست و خطرقرار گرفتن دانش‌آموزان در کنار همکلاسی‌های آلوده به ویروس بالاست.

او باز شدن مدارس به صورت حضوری را موجب تشدید ترافیک و رفت و آمد شهری نیز دانسته است: «بازگشایی مدارس کل چهره شهر را تغییر می‌دهد و این مقدار تغییر را کشور در شرایط فعلی نمی‌تواند تحمل کند. پیشنهاد، توصیه و درخواست موکد ما این است که تجدیدنظری صورت گیرد چون سلامت و جان فرزندان ما و همین طور کنترل این اپیدمی در کشور، اولویت بالاتری است.

رضوان حکیم‌زاده افزوده که آموزش ابتدایی باید حتما حضوری باشد زیرا سرنوشت کلاس اولی‌ها را نمی‌توان به گوشی هوشمند سپرد. آشفتگی موجود در مواضع مقامات تصمیم‌گیرنده، خانواده‌ها، معلمان و دانش‌آموزان را نیز دچار سردرگمی و بلاتکلیفی کرده است. عجالتا قرار شده که حضور دانش‌آموزان اختیاری باشد، شاگردان در دو گروه روزهای زوج و فرد به مدرسه بروند، کلاس‌ها ۳۵ دقیقه‌ای باشند و همه ماسک بزنند. با این همه، مدیران بسیاری از مدارس از غیبت شاگردان در کلاس‌ها خبر می‌دهند و تکرار دروس برای افراد غایب را دشوار و سنگین می‌دانند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پزشک ایرانی: اگر مسئولان صحنه‌های مرگ را می‌دیدند مدارس را باز نمی‌‌کردندپزشک فوق‌تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری تهران گفته است اگر مسئولان صحنه‌های مرگ بیماران کرونایی را می‌دیدند مدارس را باز نمی‌کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

غریب‌آبادی: گزارش آژانس دورنمای سازنده‌ای را در روابط با ایران ترسیم می‌کندسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین گفت: گزارش آژانس دورنمای سازنده‌ای را در روابط با ایران ترسیم می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران اجازه بازرسی یکی از دو محل توافق شده را ایجاد کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران اجازه بازرسی یکی از دو محلی را که بر سر بازرسی آن در هفته گذشته توافق شده بود، ایجاد کرده و آژانس از این تاسیسات را بازرسی کرده و نمونه‌برداری محیطی به عمل آورده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رومانی با اعلام خودکشی قاضی منصوری، پرونده او را بستدستگاه قضایی رومانی اعلام کرد که غلامرضا_منصوری، قاضی پیشین جمهوری اسلامی ایران، با پرتاب خود از طبقه پنجم هتل محل اقامتش، خودکشی کرده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

هشدار به زنان باردار: کودک را با مصرف الکل ناقص نکنید | DW | 04.09.2020کمیسر مواد مخدر دولت آلمان به همه زنان هشدار داده که با مصرف مشروبات الکلی در دوران حاملگی کودکانشان را در معرض انواع نارسایی‌ها و عقب‌ماندگی‌هایی که ممکن است تمام عمر با آن‌ها همراه باشد قرار ندهند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اختصاصی ایران‌وایر؛ مهدی تاج نامه فیفا برای مهدوی‌ مهدوی‌کیا را پنهان کرده بود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »