کرونا؛ ترامپ: مهاجرت به آمریکا را موقتا متوقف می‌کنم

کرونا؛ ترامپ: مهاجرت به آمریکا را موقتا متوقف می‌کنم

21/04/2020 06:18:00 ق.ظ

کرونا؛ ترامپ: مهاجرت به آمریکا را موقتا متوقف می‌کنم

دونالد ترامپ در توییتر خبر داده که بنا دارد با امضای دستوری اجرایی مهاجرت به آمریکا را به طور موقت متوقف کند. او گفته این تصمیم را به علت شیوع ویروس کرونا و «حفظ فرصت‌های شغلی برای شهروندان آمریکایی» اتخاذ می‌کند. همزمان فرمانداران از آقای ترامپ خواسته‌اند که از متعرضان ضدقرنطینه بخواهد به خانه‌هایشان بروند.

آقای ترامپ از جزییات تصمیم خود چیزی نگفته استدونالد ترامپ در توییتر خبر داده که بنا دارد با امضای دستوری اجرایی مهاجرت به آمریکا را به طور موقت متوقف کند. او گفته این تصمیم را به علت شیوع ویروس کرونا و «حفظ فرصت های شغلی برای شهروندان آمریکایی» اتخاذ می‌کند. همزمان فرمانداران از آقای ترامپ خواسته‌اند که از متعرضان ضدقرنطینه بخواهد به خانه‌هایشان بروند.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد

آقای ترامپ که این توییت را در ساعات پایانی روز دوشنبه، ۲۰ آوریل، منتشر کرد توضیح بیشتری درباره تصمیم خود نداده است.In light of the attack from the Invisible Enemy, as well as the need to protect the jobs of our GREAT American Citizens, I will be signing an Executive Order to temporarily suspend immigration into the United States!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump)۲ اردیبهشت ۱۳۹۹پایان پست توییتر شماره از @realDonaldTrumpهمزمان با ادامه تظاهرات به قرنطینه کرونا در چند ایالت آمریکا، فرماندار میشیگان که شاهد بزرگترین تجمعات بوده از دونالد ترامپ خواسته که معترضان را به آرامش و بازگشت به خانه‌هایشان تشویق کند. در همین حال، شمار جان باختگان کووید۱۹ در آمریکا نزدیک به مرز ۴۲ هزار نفر شده است.

گریچن ویتمر، فرماندار ایالت میشیگان گفته همه گیری کرونا یک «پدیده سراسری و ملی» است و تقاضا کرده که با آن هم «با عزم ملی مقابله کنیم».دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا متهم شده که با وجود اذعان به قدرت فرمانداران در وضع و لغو قرنطینه‌ها، با حمایت از معترضان قصد فشار وارد کردن بر ایالت‌ها برای لغو محدودیت‌هاست.

این تحولات در روز دوشنبه، ۲۰ آوریل، در حالی روی داد که شمار قربانیان کرونا در ایالات متحده به ۴۱ هزار و ۸۱۶ نفر رسید و آمار مبتلایان به این ویروس هم ۷۸۲ هزار و ۱۵۹ نفر گزارش شد.معترضان به قرنطینه‌ها که اکثرا محافظه‌کار و از حامیان دو آتشه دونالد ترامپ هستند می‌گویند محدودیت‌های کرونا به شدت سختگیرانه است.

حتی یکی از رهبران گروه‌های شبه نظامی در ایلینوی به بی ‌بی‌سی گفته: ایالت ما را باز کنید وگرنه ما خودمان آن را بازگشایی می‌کنیم».تجمعات اعتراضی در ۱۰-۱۲ ایالت آمریکا بر پا شده و تعداد شرکت‌کنندگان در آنها هم از کرانه شرقی تا غربی آمریکا متفاوت است. در برخی نقاط تنها چند نفر و در جایی چون میشیگان حدود ۲۰۰۰ نفر در این تجمعات شرکت کرده‌اند.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

چه خوب. الان حس میکنم اینکه نمیتونم مهاجرت کنم تقصیر کروناست 😁 اگر وضعیت اقتصاد جهانی و شیوع کورونا تا بیست الی سی روز آینده به همین منوال باشه شاهد فروپاشی نظم جهانی و شروع نظم نوین جهانی خواهیم بود که در اون چین آقایی میکنه و بسیاری از حکومت های سست رو می بلعه. به نظر شما چه حکومت هایی سست هستن؟؟ چقدر جالبه که آیت_الله_بی_بی_سی رهبر موقت، خود خوانده تروریست آدم کش تریاکی، رهبر ایران خطاب میکنه انوقت رئیس جمهور بزرگترین اقتصاد و قدرت نظامی جهان، ترامپ خطاب میکنه شرم بر بی بی سی لعنت بر بی بی سی 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕

چه‌طور از نظر قانونی همسایه‌مان که مشکوک به کروناست را وادار به مراعات کنیم؟

ترامپ: تلاش می‌کنیم طرح بازگشایی اقتصاد را در اسرع وقت آغاز کنیمدونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه 19 آوریل 2020 به وقت محلی آمریکا گفت حالی در تمام دنیا ریشخند شدی .ببر کاغذی.

تکرار ادعای ترامپ درباره کمک به ایران علیرغم خودداری از لغو تحریم‌هایاوه‌گویی ترامپ: * ایران اکنون کشوری متفاوت از آن‌ چیزی است که قبلا بود *ایران پر از طاعون شده است *به آن‌ها پیشنهاد کمک داده‌ام، اگر ونتیلاتور نیاز داشته باشند که دارند، من برای آن‌ها ونتیلاتور می‌فرستم *ما هزاران ونتیلاتور اضافی داریم اون میگه بزار کمکتون کنم رهبر میگه نمیخواد بزار بمیرن ما همه گونه خایمالی چینی هارو میکنیم تا با توسری خوردن ازطرف اونها بهمون ماسک بدن ولی هرگز ونتیلاتور امریکایی رو نمیگیریم...... این حرفشو راست گفته ایران پر از طاعون شده طاعون یعنی همین مسئولین

ترامپ: ایران به دنبال مذاکره و توافق است | DW | 19.04.2020رئیس‌جمهور آمریکا گفت، به دلیل فشارهایی که دولت او وارد کرده، ایران رفتار خود را تغییر داده و به دنبال رسیدن به توافق است. دونالد ترامپ افزود، آمریکا آماده ارسال تجهیزات پزشکی به ایران در مبارزه با کروناست. فعلا که گاو آمریکایی زاییده گربه گفتا دروغ کمتر گوی نخورم من فریب و مکرانا ایشان برود به مردم خودش کمک کند.

اعتراض به قرنطینه در آمریکا؛ انتقاد ترامپ از «زیاده روی» فرماندارهااندرو کوئومو، فرماندار ایالت نیویورک روز شنبه به طور تلویحی از دونالد ترامپ به دلیل «سیاسی کردن» موضوع اجرای قرنطینه در آمریکا انتقاد کرد. تو آمریکا اتاق فکر دارن و رئیس جمهور همه کاره نیست، بنظرم این اداهای ترامپ هم یجور سياسته، این داره نقش مرد دیوانه رو بازی میکنه تا یه عده فکر کنن که احمقه، ولی از جایی که فکرشو نمیکنن، ضربه میزنه (البته اتاق فکر بازی رو طرح میکنه)

شیوع کرونا در جهان؛ ۱۰۰ هزار قربانی در اروپا و هشدار ترامپ به چینرئیس جمهوری ایالات متحده ادعا کرد که در ابتدا امکان جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در چین وجود داشت اما این اتفاق روی نداد. كسي هم مونده كه محكوم نكرده؟؟؟ بي لياقت کرونا در اسپانیا؛ ۴۱۰ بیمار دیگر جان باختند پوشش زنده اخبار شیوع کرونا در ایران و جهان را در وبسایت یورونیوز دنبال کنید: