چه‌طور از نظر قانونی همسایه‌مان که مشکوک به کروناست را وادار به مراعات کنیم؟

20/04/2020 11:05:00 ق.ظ

سوال_جواب_حقوقی, کرونا

⚖️سوال: چه‌طور از نظر قانونی همسایه‌مان که مشکوک به کرونا ست را وادار به مراعات کنیم؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید سوال_جواب_حقوقی کرونا

سلام؛من دانشجوی رشته پزشکی هستم. در یک ساختمانی که ۱۶ واحد دارد زندگی می کنیم. من احتمال می دادم یکی از همسایگان ما به کرونا مبتلا شده است. از ایشان خواستم آزمایش بدهد اما گفت اگر به بیمارستان برود هم فایده ای ندارد. ضمن اینکه گفت یکی از دوستان نزدیکش به کرونا مبتلا شده و همین حرف را به او زده‌اند. خلاصه با علائمی که گفت من تقریبا مطمئن هستم کرونا دارد اما این شخص متاسفانه خیلی بی توجه است مدام بیرون می رود و می آید و بعضی وقتها حتی ماسک هم نمی‌زند. مجرد است و تنها زندگی می کند. می خواستم بدانم آیا می‌شود به جایی زنگ زد تا این آقا را ببرند؟

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

نگرانی از شلوغی امروز متروی تهران/ تغییر الگوی مراجعه به بیمارستان‌ها در تهرانرییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا ی استان تهران با ابراز نگرانی نسبت به شلوغی متروهای امروز (شنبه) تهران، تأکید کرد: مردم از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند. غلط کرده ادارات که بار هستن مشاغل با ریسک کم هم امروز شروع بکار کردن مشاغل با ریسک متوسط هم آقای رییس‌جمهور گفت آماده اعلام شروع به کار باشند بازم نگرانی خودش خوبه یاد حرفهای رئیس قبلی سازمان ملل میوفتم👍🙏

روسیه رسما استفاده از هیدروکسی کلروکین به عنوان داروی ضد کرونا را اعلام کردعلی‌رغم مجادله‌های جاری در محافل جهانی پزشکی، پیرامون میزان درستی استفاده از درمان قدیمی مالاریا کار و کاسبی قبرکن ها سکه میشه!

تکرار ادعای ترامپ درباره کمک به ایران علیرغم خودداری از لغو تحریم‌هایاوه‌گویی ترامپ: * ایران اکنون کشوری متفاوت از آن‌ چیزی است که قبلا بود *ایران پر از طاعون شده است *به آن‌ها پیشنهاد کمک داده‌ام، اگر ونتیلاتور نیاز داشته باشند که دارند، من برای آن‌ها ونتیلاتور می‌فرستم *ما هزاران ونتیلاتور اضافی داریم اون میگه بزار کمکتون کنم رهبر میگه نمیخواد بزار بمیرن ما همه گونه خایمالی چینی هارو میکنیم تا با توسری خوردن ازطرف اونها بهمون ماسک بدن ولی هرگز ونتیلاتور امریکایی رو نمیگیریم...... این حرفشو راست گفته ایران پر از طاعون شده طاعون یعنی همین مسئولین

تفریغ بودجه ۱۳۹۷؛ بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان خسارت به منابع طبیعی

اعتراض به قرنطینه در آمریکا؛ انتقاد ترامپ از «زیاده روی» فرماندارهااندرو کوئومو، فرماندار ایالت نیویورک روز شنبه به طور تلویحی از دونالد ترامپ به دلیل «سیاسی کردن» موضوع اجرای قرنطینه در آمریکا انتقاد کرد. تو آمریکا اتاق فکر دارن و رئیس جمهور همه کاره نیست، بنظرم این اداهای ترامپ هم یجور سياسته، این داره نقش مرد دیوانه رو بازی میکنه تا یه عده فکر کنن که احمقه، ولی از جایی که فکرشو نمیکنن، ضربه میزنه (البته اتاق فکر بازی رو طرح میکنه)

سه غول دنیای تنیس به بازیکنان زیان‌دیده از کرونا یاری می رسانندرقابت‌های فصل جاری تنیس در جهان از اوایل ماه مارس به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا به حال تعلیق درآمده و این وضعیت بر اساس اطلاعات موجود دست کم تا اواسط ماه ‌ژوئیه ادامه خواهد داشت.

دسته بندی: کیفری سلام؛ من دانشجوی رشته پزشکی هستم.به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در پاسخ به نگرانی‌ها درباره وضعیت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی در وسایل حمل و نقل عمومی امروز تهران، اظهار کرد: ما هم مثل همه نگرانیم؛ مخصوصا این که پیش بینی می‌کردیم مترو بعداز ظهر امروز از ساعات صبح شلوغ‌تر باشد.برای مبتلایان به کرونا، روسیه از روز شنبه 18 آوریل 2020، رسما مجوز استفاده از این دارو را صادر کرد.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، دونالد ترامپ در نشست خبری کارگروه ویروس کرونای کاخ سفید با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران گفت: وقتی من روی کار آمدم در ایران یک حکومت تروریست وجود داشت.

در یک ساختمانی که ۱۶ واحد دارد زندگی می کنیم. من احتمال می دادم یکی از همسایگان ما به کرونا مبتلا شده است. وی با بیان این که دو راه بیشتر نداریم، گفت: یا باید زیرساخت‌های مترو ارتقا پیدا کند که در کوتاه‌مدت غیرممکن است یا باید شرایطی فراهم شود که همه مسافران مترو بتوانند از ماسک استفاده کنند که این هم به خاطر کمبودها تقریبا غیر ممکن است. از ایشان خواستم آزمایش بدهد اما گفت اگر به بیمارستان برود هم فایده ای ندارد.» در ادامه این بیانیه تاکید شده كه این دارو «از جنبه اثربخشی و میزان سلامت، با داروهای ثبت شده در گذشته در روسیه با همین نام، تفاوتی ندارد. ضمن اینکه گفت یکی از دوستان نزدیکش به کرونا مبتلا شده و همین حرف را به او زده‌اند. با تمام این‌ها باز هم بر حذف ترددهای غیرضروری تاکید می‌کنیم. خلاصه با علائمی که گفت من تقریبا مطمئن هستم کرونا دارد اما این شخص متاسفانه خیلی بی توجه است مدام بیرون می رود و می آید و بعضی وقتها حتی ماسک هم نمی‌زند. او همچنین بار دیگر جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا را به نقض قانون لوگان و کمک به ایران متهم کرد و  گفت که ایران در حال حاضر منتظر است که شاید او در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 آمریکا در رقابت شکست بخورد و دوباره بتوانند از آمریکا امتیاز بگیرند.

مجرد است و تنها زندگی می کند. همچنین ۵۴۰ مورد ترخیص داشتیم که عدد ترخیصی هم کمتر بوده که نشان‌دهنده تغییر الگوی مراجعه به بیمارستان‌هاست. انتظار می رود این دارو در بیمارستانهایی که بیماران مبتلا یا افراد مشکوک به ابتلاء به کرونا را درمان میکنند، توزیع شود. می خواستم بدانم آیا می‌شود به جایی زنگ زد تا این آقا را ببرند؟ با سلام؛  خدمتتان عرض شود که درست است که وزارت بهداشت یک سری توصیه های بهداشتی به شهروندان کرده است اما به نظر میرسد این توصیه ها در قوانین ضمانت اجرای خاصی نداشته باشند با این وجود برخی مقامات قضایی و برخی حقوقدانان معتقدند عدم رعایت توصیه های بهداشتی که نوعی اقدام علیه بهداشت عمومی باشد مطابق ماده ۶۸۸قانون مجازات اسلامی ممنوع بوده و مجازات حبس دارد. شاید بتوان با تفسیر وسیع از قانون چنین استدلالی را پذیرفت. انتهای پیام. در این صورت عدم مراجعه به بیمارستان هم میتواند نوعی اقدام علیه بهداشت عمومی باشد. آژانس‌های دارویی اروپا در اوایل ماه آوریل، خواستار استفاده از این دو دارو، صرفا در آزمایش‌های بالینی یا «موارد اضطراری» شدند. به هر حال فارغ از این مباحث حقوقی تنها جایی که می توانید با آن تماس بگیری پلیس است. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این درباره ادعای کمک ترامپ و ضرورت لغو تحریم‌های نفتی ایران در وضع فعلی گفته بود: ایران از نظر منابع انسانی و طبیعی غنی است.

اگر فکر می کنید احتمال انتقال ویروس به افراد دیگر از طریق ایشان وجود دارد مساله را به پلیس بگویید. موفق باشید! .793 نفررساند.