چه‌طور از نظر قانونی همسایه‌مان که مشکوک به کروناست را وادار به مراعات کنیم؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️سوال: چه‌طور از نظر قانونی همسایه‌مان که مشکوک به کروناست را وادار به مراعات کنیم؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید سوال_جواب_حقوقی کرونا

من دانشجوی رشته پزشکی هستم. در یک ساختمانی که ۱۶ واحد دارد زندگی می کنیم. من احتمال می دادم یکی از همسایگان ما به کرونا مبتلا شده است. از ایشان خواستم آزمایش بدهد اما گفت اگر به بیمارستان برود هم فایده ای ندارد. ضمن اینکه گفت یکی از دوستان نزدیکش به کرونا مبتلا شده و همین حرف را به او زده‌اند. خلاصه با علائمی که گفت من تقریبا مطمئن هستم کرونا دارد اما این شخص متاسفانه خیلی بی توجه است مدام بیرون می رود و می آید و بعضی وقتها حتی ماسک هم نمی‌زند. مجرد است و تنها زندگی می کند.

می خواستم بدانم آیا می‌شود به جایی زنگ زد تا این آقا را ببرند؟ خدمتتان عرض شود که درست است که وزارت بهداشت یک سری توصیه های بهداشتی به شهروندان کرده است اما به نظر میرسد این توصیه ها در قوانین ضمانت اجرای خاصی نداشته باشند با این وجود برخی مقامات قضایی و برخی حقوقدانان معتقدند عدم رعایت توصیه های بهداشتی که نوعی اقدام علیه بهداشت عمومی باشد مطابق ماده ۶۸۸قانون مجازات اسلامی ممنوع بوده و مجازات حبس دارد. شاید بتوان با تفسیر وسیع از قانون چنین استدلالی را پذیرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگرانی از شلوغی امروز متروی تهران/ تغییر الگوی مراجعه به بیمارستان‌ها در تهرانرییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران با ابراز نگرانی نسبت به شلوغی متروهای امروز (شنبه) تهران، تأکید کرد: مردم از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند. غلط کرده ادارات که بار هستن مشاغل با ریسک کم هم امروز شروع بکار کردن مشاغل با ریسک متوسط هم آقای رییس‌جمهور گفت آماده اعلام شروع به کار باشند بازم نگرانی خودش خوبه یاد حرفهای رئیس قبلی سازمان ملل میوفتم👍🙏
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روسیه رسما استفاده از هیدروکسی کلروکین به عنوان داروی ضد کرونا را اعلام کردعلی‌رغم مجادله‌های جاری در محافل جهانی پزشکی، پیرامون میزان درستی استفاده از درمان قدیمی مالاریا کار و کاسبی قبرکن ها سکه میشه!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تکرار ادعای ترامپ درباره کمک به ایران علیرغم خودداری از لغو تحریم‌هایاوه‌گویی ترامپ: * ایران اکنون کشوری متفاوت از آن‌ چیزی است که قبلا بود *ایران پر از طاعون شده است *به آن‌ها پیشنهاد کمک داده‌ام، اگر ونتیلاتور نیاز داشته باشند که دارند، من برای آن‌ها ونتیلاتور می‌فرستم *ما هزاران ونتیلاتور اضافی داریم اون میگه بزار کمکتون کنم رهبر میگه نمیخواد بزار بمیرن ما همه گونه خایمالی چینی هارو میکنیم تا با توسری خوردن ازطرف اونها بهمون ماسک بدن ولی هرگز ونتیلاتور امریکایی رو نمیگیریم...... این حرفشو راست گفته ایران پر از طاعون شده طاعون یعنی همین مسئولین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تفریغ بودجه ۱۳۹۷؛ بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان خسارت به منابع طبیعی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض به قرنطینه در آمریکا؛ انتقاد ترامپ از «زیاده روی» فرماندارهااندرو کوئومو، فرماندار ایالت نیویورک روز شنبه به طور تلویحی از دونالد ترامپ به دلیل «سیاسی کردن» موضوع اجرای قرنطینه در آمریکا انتقاد کرد. تو آمریکا اتاق فکر دارن و رئیس جمهور همه کاره نیست، بنظرم این اداهای ترامپ هم یجور سياسته، این داره نقش مرد دیوانه رو بازی میکنه تا یه عده فکر کنن که احمقه، ولی از جایی که فکرشو نمیکنن، ضربه میزنه (البته اتاق فکر بازی رو طرح میکنه)
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه غول دنیای تنیس به بازیکنان زیان‌دیده از کرونا یاری می رسانندرقابت‌های فصل جاری تنیس در جهان از اوایل ماه مارس به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا به حال تعلیق درآمده و این وضعیت بر اساس اطلاعات موجود دست کم تا اواسط ماه ‌ژوئیه ادامه خواهد داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »