کرونا طی یک روز در برزیل 1206 و در مکزیک 647 قربانی گرفت

31/03/1399 11:32 ق.ظ

شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای برزیل، مکزیک و هند همچنان رو به افزایش است. 20.06.

20.06.2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا (کووید-19) در برزیل به عنوان دومین کشور از لحاظ دارای بیشترین موارد ابتلا به این ویروس در جهان از یک میلیون نفر گذشت.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت برزیل، شمار مبتلایان به ویروس کرونا با شناسایی 32 هزار و 913 مورد جدید به یک میلیون و 32 هزار و 913 نفر رسید. بدین ترتیب از آغاز همه‌گیری تاکنون بالاترین میزان روزانه ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسید.

همچنین شمار جان باختگان ویروس کرونا در این کشور با فوت 1206 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته به 48 هزار و 954 نفر افزایش یافته است. شهر سائوپائولو با جمعیتی حدود 46 میلیون نفر که مرکز تجاری برزیل محسوب می‌شود٬ بیش از همه مناطق کشور تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و تاکنون 211 هزار و 658 تن در این شهر به کرونا مبتلا شده و 12 هزار و 232 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پس از آن نیز شهر ریودوژانیرو با ثبت 93 هزار و 378 بیمار و مرگ 8 هزار و 595 تن در رده بعدی قرار دارد. برزیل با جمعیتی بیش از 211 میلیون نفر در آمریکای لاتین کانون شیوع کرونا محسوب می‌شود. - مکزیک وزارت بهداشت مکزیک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس جدید کرونا (کووید-19) در این کشور با افزایش 647 نفری در یک روز گذشته به 20 هزار و 394 نفر رسیده است. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

شناسایی بیش از 10 هزار مورد ابتلا به کرونا طی یک روز در آفریقا

افزایش شمار قربانیان کرونا در مصر؛ 88 قربانی در یک روز

کرونا در ایران؛ وضعیت قرمز در پنج استان، مرگ ۸۷ نفر در شبانه روز گذشتهوزارت بهداشت ایران از وضعیت قرمز ابتلا به کرونا در استان های بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان خبر داده است. این وزارتخانه شمار مبتلایان را در شبانه روز گذشته ۲۵۹۶ مورد و آمار درگذشتگان را ۸۷ نفر اعلام کرد. از چند هفته پیش بر موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و همچنین مرگ و میرها در ایران افزوده شده است.

کرونا در ۱۵ استان در حال طغیان؛ روحانی می‌گوید محدودیت‌های شدید در دستور کار نیست

تلاش یک شرکت زیست‌فناوری برای استفاده از پادتن تولیدشده در بدن گاو جهت درمان کروناتلاش یک شرکت زیست‌فناوری برای استفاده از پادتن تولیدشده در بدن گاو جهت درمان کرونا یک شرکت فعال در زمینه زیست‌فناوری در تلاش است از پادتن‌های گاوی برای مقابله با همه‌گیری جهانی کرونا استفاده کند.

عبور شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۹۰۰۰ تن / ۵ استان همچنان در وضعیت قرمزسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۹۲۷۲ نفر رسیده است