کرونا در ایران؛ بیماران کرونایی گلستان «کف زمین بیمارستان‌ها می‌خوابند»

26/07/2021 02:28:00 ب.ظ

کرونا در ایران؛ بیماران کرونایی گلستان «کف زمین بیمارستان‌ها می‌خوابند» #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, کرونا

کرونا در ایران ؛ بیماران کرونا یی گلستان «کف زمین بیمارستان‌ها می‌خوابند» العربيه_فارسى

غلامعلی کوهساری، نماینده مردم رامیان و آزادشهر در صحن علنی مجلس ایران اظهار داشت به دلیل کاهش ظرفیت پذیریش بیمارستان‌ها بیماران در گلستان کف زمین

به گزارش خبرگزاری «ایلنا»، کوهساری، دوشنبه 4 مرداد، در صحن علنی مجلس اعلام کرد: «‌در حال حاضر 1200 بیمار کرونایی در استان گلستان بستری هستند.»Advertisementاو همچنین افزود «به‌رغم تلاش کادر درمان، تذکرات جدی را طی تماس‌هایی به وزارت بهداشت داده‌ایم اما پاسخگو نیستند وعدم کنترل ورود و خروج به استان و همچنین قطعی آب و برق مزید بر علت شده و مسئولان پاسخگو نیستند.»

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران نیز روز گذشته اعلام کرد «اوضاع بیماری در تهران خراب است» و به‌طور میانگین 60 درصد ظرفیت بیمارستان‌های این استان در اختیار کرونا قرار دارد.این در حالی است که وضعیت تخت‌ها و امکانات درمانی در سایر استان‌های ایران نیز چندان مناسب نیست و بیماران مبتلا به کرونا در کلان‌شهرهای دیگر ایران با کمبود تخت‌ در بخش مراقبت‌های ويژه، گرانی و کمبود دارو و معضل رانت‌بازی در پذیریش برخی از بیمارستان مواجه هستند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کاوش_مدیا 🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷

کرونا در ایران- پیش بینی افزایش بستری شدگان در تهران؛ «قله پنجم کرونا» در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. قله ای وجود نداره که ایرانیها به کوری چشم دشمنانشون با موفقیت فتح نکنن! در ضمن؛ داستان آمار واقعی و آمار اعلام شده، که شماها فقط در مورد ایران بیان میکنید، گاماس گاماس بوی نا گرفته، اگه کپک نزده باشه

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.

اوضاع خراب کرونا در تهران / بیماران بدحال با ۱۱۵ تماس بگیرندمعاون درمان ستاد کرونا در استان تهران: *اوضاع کرونا در تهران خراب است *تعداد ورودی بیمارستان‌ها بالاست *تعداد مرگ و میر بالاست *حداقل تا دو هفته دیگر همین روند را داریم *بیماران بدحال با ۱۱۵ تماس بگیرند *باید وضعیت مدیریت شود اغا فرمودند واكسن نخريد. خامنه_ای_کفتار این سرنوشت قطعیه چشماتو باز کن مگر در ۹۶ و۹۸ ندیدی مگر بایکوت انتخاباتی رو ندیدی اعتراضات امروزو ببین مردم نمیخوانت تموم شدی هرچه بیشتر بمونی بیشتر نفرین خواهی شد مرگ_بر_خامنه‌ای اعتراضات_سراسری كرونا براي جمهوري اسلامي بركت است! علت عدم مديريت بيماري و واكسيناسيون مردم ايران اين روزها بيشتر واضح و مشخص ميشه؛ حكومت جون مردم رو با كرونا به گروگان گرفته تا مانع قیام_تا_سرنگونی بشه… خامنه اي مردم رو به مرگ گرفته كه به درد راضي بشن… نه_به_جمهورى_اسلامى

آمار بی‌سابقه روزانه کرونا در ایران؛ تزریق روزانه واکسن در تهران به ۸۵ هزار دُز می‌رسدهمزمان با ثبت بالاترین شمار روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران ، تعداد بیماران کرونا یی دارای شرایط حاد بالینی نیز در این کشور به رتبه پنجم در میان کشورهای جهان رسید.

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران ، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز نخست المپیک/ از تاریخ‌سازی در تیراندازی تا پیروزی بزرگ والیبالکاروان ورزشی ایران در نخستین روز رسمی بازی‌های المپیک توکیو در رشته‌ها مختلف نماینده داشت که در تیراندازی صاحب مدال طلا شد و والیبال ایران به یک پیروزی بزرگ مقابل لهستان دست یافت.

بیمارستان‌ها می‌خوابند.کرونا در ایران.Aa خیابان های چند شهر ایران از جمله تبریز، سقز و بجنورد بعدازظهر و شامگاه شنبه صحنه تجمعات اعتراض آمیز در همبستگی با تظاهرات اخیر در استان خوزستان بود.دکتر نادر توکلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بیمارستان های تهران در شرایط خیز پنجم بیماری کرونا، گفت: در حال حاضر وضعیت بستری ها در تهران بسیار بالاست و حدود ۸۷۰۰ بستری داریم و روزانه حدود ۲۰۰۰ بستری جدید داریم و همچنین حدود ۲۰ هزار مورد مراجعه به بیمارستان‌ها وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا»، کوهساری، دوشنبه 4 مرداد، در صحن علنی مجلس اعلام کرد: «‌در حال حاضر 1200 بیمار کرونایی در استان گلستان بستری هستند.» Advertisement او همچنین افزود «به‌رغم تلاش کادر درمان، تذکرات جدی را طی تماس‌هایی به وزارت بهداشت داده‌ایم اما پاسخگو نیستند وعدم کنترل ورود و خروج به استان و همچنین قطعی آب و برق مزید بر علت شده و مسئولان پاسخگو نیستند. همچنین در طول این ۲۴ ساعت، ۲۷ هزار و ۱۴۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور تأیید شده است.» نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران نیز روز گذشته اعلام کرد «اوضاع بیماری در تهران خراب است» و به‌طور میانگین 60 درصد ظرفیت بیمارستان‌های این استان در اختیار کرونا قرار دارد. در همین حال خبرگزاری فارس به نقل از معاون فرماندهی انتظامی لرستان از مجروح شدن دستکم چهار مامور پلیس با تیرهای ساچمه ای در جریان ناآرامی های شب گذشته در الیگودرز خبر داده است. این در حالی است که وضعیت تخت‌ها و امکانات درمانی در سایر استان‌های ایران نیز چندان مناسب نیست و بیماران مبتلا به کرونا در کلان‌شهرهای دیگر ایران با کمبود تخت‌ در بخش مراقبت‌های ويژه، گرانی و کمبود دارو و معضل رانت‌بازی در پذیریش برخی از بیمارستان مواجه هستند. افزایش آمار رسمی مرگ و میرهای ناشی از کرونا در شرایطی است که علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، روز یکشنبه ۳ مرداد گفت: «هنوز به قله پنجم کرونا نرسیده ایم. با گذشت حدود 18 ماه از کرونا، ایران تنها 5 ماه است که واکسیناسیون را آغاز کرده و در میانه راه نیز به دلیل آنچه «بدعهدی کشورها» در ارسال واکسن به ایران عنوان کردند توقف‌های طولانی در روند واکسیناسیون داشته است. توکلی ادامه داد: آنچه که مشخص است، این است که ادامه روندی هم که داریم، قابل پیش بینی نیست.

بر خلاف تعهدات پیشین مسکو برای ارسال واکسن کرونا به ایران گفته شده تولید واکسن در روسیه برای مصرف داخلی این کشور است و در حال حاضر محموله‌ای به ایران ارسال نمی‌شود. او تعداد فعلی بیماران بستری شده در تهران را حدود ۸۸۰۰ نفر اعلام کرد که بیش از ۲هزار نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. این تجمع با برخورد نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد. روز گذشته، کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه با اشاره به این موضوع در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: «در دیداری که روز پنج‌شنبه با مارگولوف معاون وزیر خارجه روسیه داشتم وی اعلام کرد پس از بهبود روند واکسیناسیون در این کشور، روسیه تعهدات خود برای ارسال واکسن به دیگر کشورها را ادامه خواهد.» مرتضی خاتمی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس ایران نیز اعلام کرده است: «روسیه به تعهدات خود در مورد تحویل واکسن عمل نکرده‌ است. به گزارش خبرگزاری های ایران، آقای زالی با انتقاد از نحوه تعطیلی شش روزه تهران گفت: «بسیاری از پاساژها، مراکز خرید و رستوران‌ها» در تهران باز بودند.» او همچنین از سهم‌خواهی عمده روسیه از تولید واکسن مشترک نیز خبر داد و گفت:‌ «انتظار این بود که تمام تولید این خط داخلی برای خودمان باشد، اما روسیه از خطوط تولید در هر کشور سهم عمده‌ای را دریافت می‌کند. سفر مقامات کشوری و لشکری ایران به خوزستان همزمان با جو ملتهب و امنیتی واکنش وزارت خارجه ایران به درخواست کمیسرعالی سازمان ملل سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به بیانیه روز شنبه میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از آن به عنوان بیانیه ای مشابه «یک اعلامیه سیاسی با ادبیات خصمانه» یاد کرد.» بر اساس ادعای وزارت بهداشت ایران تاکنون حدود 8 میلیون دُز اول واکسن کرونا و 2 و نیم میلیون نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند. گزارش ها نشان می‌دهد در طول تعطیلی شش روزه تهران برخی از ساکنان این کلانشهر راهی سفر به دیگر مناطق ایران شده اند؛ آن هم در حالی که بسیاری از شهرها در «وضعیت قرمز» از نظر میزان در معرض خطر بودن ابتلای شهروندان به ویروس کرونا هستند..

.