انحلال مجلس و کابینه توسط رئیس‌جمهوری تونس

26/07/2021 02:10:00 ب.ظ

انحلال مجلس و کابینه توسط رئیس‌جمهوری #تونس #العربيه_فارسى

تونس, العربيه_فارسى

انحلال مجلس و کابینه توسط رئیس‌جمهوری تونس العربيه_فارسى

قیس سعید، رئیس‌جمهوری تونس ، مجلس و کابینه دولت به ریاست هشام المشیشی را منحل کرد و خود همزمان ریاست قوه مجریه و دادستانی کل کشور را برعهده گرفت.این تصمیمات

آخرین به روزرسانی:26 ژوئیهٔ ,2021: 03:29 شب GSTآدرس کپی شدقیس سعید، رئیس‌جمهوری تونس، مجلس و کابینه دولت به ریاست هشام المشیشی را منحل کرد و خود همزمان ریاست قوه مجریه و دادستانی کل کشور را برعهده گرفت.این تصمیمات سعید شامگاه یک‌شنبه پس از گسترش اعتراضات مردمی در تونس در نشست مشترک با مقامات امنیتی و نظامی در «کاخ قرطاج» گرفته شد.

Advertisementدر این اعتراضات، مردم دفاتر گروه اسلامگرای «النهضه»، از احزاب حاضر در پارلمان تونس را به آتش کشیدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.رئیس‌جمهوری تونس با برعهده گرفتن ریاست دادستانی کل کشور گفته که در صدد آن است پرونده فساد مقامات کشوری که در وزارت دادگستری بدون پیگیری رها شدند را به سرانجام برساند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

روحانی: اگر مجلس دست و پای ما را نمی‌بست سال 1399 تحریم‌ها‌ برداشته شده بودرئیس‌جمهور ایران تصریح کرد مصوبه مجلس دست و پای ما را در مذاکرات بست؛ در غیر این صورت ما در پایان 1399 توافق کرده بودیم. - خبرگزاری آناتولی

طرح جنجالی محدودیت اینترنت موقتا از دستور کار مجلس خارج شد | DW | 26.07.2021طرح محدودیت فضای مجازی موسوم به 'صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی' از دستور کار این هفته مجلس ایران خارج شد. سخنگوی مجلس ولی گفته است که بررسی این طرح متوقف نشده است.

اینفوگرافی| اجرایی شدن طرح صیانت از فضای مجازی مجلس چه نتایجی خواهد داشت؟مجلس سیزدهم طرحی دارد به نام صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی که برخلاف اسم آن، می‌خواهد بسیاری از خدمات اینترنتی را مسدود کند.

انتقاد روحانی از مجلس در رابطه با برجام و FATF | DW | 25.07.2021به گفته روحانی، اگر مجلس مانع نمی‌شد تا پایان سال ۹۹ احیای برجام به ثمر می‌رسید. او از عدم تصویب نهایی لوایح گروه ویژه اقدام مالی نیز انتقاد کرد و گفت، در این زمینه 'یک جای دیگر' غیر از دولت و مجلس 'مشکل درست کرد.' روزای اخره موتور بگا باسوز حسن راه افتاده بهر حال دمت گرم پاسکاری های جنده بازی شروع شد!!!💩🤮🌅 اگر دولت بی عرضه و مدیران جاسوس نبودند شرایط خیلی بهتر بود.

آیت‌الله رئیسی: وزارت نیرو باید تولید و مصرف برق را همزمان مدیریت کند- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرئیسی: وزارت نیرو تولید و مصرف را همزمان مدیریت کند اعمال قانون تعارف‌بردار نیست، نمی‌شود یک بخش از دولت مجوز بدهد و بخش دیگر مخالفت کند پایان دوره مسئولیت برخی مدیران، نباید منجر به تاخیر در انعقاد قراردادهای لازم برای تامین نیاز کشور شود باشه چشم جناب رئيسي فرمودن كه اولويت دولتش دوستي با همسايگان است اینكه خيلي خوبه اما كافي نيست برادرم ابراهيم مثلاً اگر شما در کنفرانس مطبوعاتي در پاسخ به تمایل دیدار با آقاي بايدن ميگفتي: اگر آمریکا فهرست مشکلها با ایران حل كنه دیگه ميشه باهم قهوه بخوریم بجاي اينكه فقط ' خير ' بگید اگر وزیری یا وکیلی وظیفه قانونی خود را انجام ندهد او را مجازات کنید تا عبرتی برای بقیه شود

لایحه اجباری شدن «گذرنامه سلامت» با وجود مخالفت‌های فراوان در فرانسه تصویب شدمجلس سنای فرانسه روز دوشنبه ۲۶ ژوئیه (۶ مرداد) لایحه اجباری شدن واکسیناسیون کادر درمانی و الزام ارائه گواهی واکسن برای ورود به مکان‌های عمومی و تفریحی را تصویب کرد. Bravo 🍾

26 ژوئیهٔ ,2021: 12:58 شب GST آخرین به روزرسانی: 26 ژوئیهٔ ,2021: 03:29 شب GST آدرس کپی شد قیس سعید، رئیس‌جمهوری تونس، مجلس و کابینه دولت به ریاست هشام المشیشی را منحل کرد و خود همزمان ریاست قوه مجریه و دادستانی کل کشور را برعهده گرفت.رئیس‌جمهور ایران تصریح کرد مصوبه مجلس دست و پای ما را در مذاکرات بست؛ در غیر این صورت ما در پایان 1399 توافق کرده بودیم.ایران طرح جنجالی محدودیت اینترنت موقتا از دستور کار مجلس خارج شد طرح محدودیت فضای مجازی موسوم به"صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی" از دستور کار این هفته مجلس ایران خارج شد.مجلس سیزدهم طرحی دارد به نام «صیانت از حقوق کاربران در فضای ‌مجازی و ساماندهی پیام‌‌رسان‌های ‌اجتماعی» که بر خلاف اسم آن می‌خواهد بسیاری از خدمات اینترنتی را مسدود کند.

این تصمیمات سعید شامگاه یک‌شنبه پس از گسترش اعتراضات مردمی در تونس در نشست مشترک با مقامات امنیتی و نظامی در «کاخ قرطاج» گرفته شد. Advertisement در این اعتراضات، مردم دفاتر گروه اسلامگرای «النهضه»، از احزاب حاضر در پارلمان تونس را به آتش کشیدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.07. رئیس‌جمهوری تونس با برعهده گرفتن ریاست دادستانی کل کشور گفته که در صدد آن است پرونده فساد مقامات کشوری که در وزارت دادگستری بدون پیگیری رها شدند را به سرانجام برساند. نظام الدین موسوی، سخنگوی مجلس در ارتباط با خارج شدن این طرح از دستور کار مجلس به ایسنا گفت طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی از دستور کار مجلس خارج نشده، بلکه در نوبت دستور کار قرار دارد، ولی"امروز" نوبت به بررسی آن نرسید. قیس سعید همچنین به‌همراه نخست‌وزیری که به‌زودی توسط او تعیین می‌شود، قوه مجریه را به‌صورت مشترک رهبری خواهد کرد. وی با بیان اینکه اگر دو کار در اواخر سال 1399 انجام شده بود شرایط بهتر بود، اظهار کرد: یکی اینکه می‌گذاشتند در مذاکرات تحریم کارمان را انجام دهیم یکی هم در بحت FATF؛ من قبلا هم اعلام کردم در FATF دولت کار خود را انجام داد و ما از لیست سیاه خارج شدیم. رئیس‌جمهوری تونس در سخنانی که از تلویزیون تونس پخش شد، اظهار داشت که «اقدامات اخیر برای جلوگیری از فروپاشی ساختار سیاسی و امنیت کشور است چرا که برخی با پرداخت پول به بعضی طرف‌ها به دنبال افزایش درگیری داخلی و تخریب و آشوب در تونس هستند.

» او اشاره کرد تونس در مرحله تاریخی حساسی قرار دارد و تاکید داشت که نباید اجازه داد برخی امنیت کشور و مردم را به بازی بگیرند و هر گونه که تمایل دارند رفتار کنند. روحانی تاکید کرد: برخی از مشکلات ربطی به دولت ندارد و پای دولت نوشته می‌شود. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران یک روز پیش از این در نامه‌ای به رئیس مجلس و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری آینده درباره محدودسازی دسترسی آزاد کاربران به اطلاعات هشدار داده بود. قیس سعید بیان کرد که او با مشورت هشام المشیشی، نخست‌وزیر و‌ راشد الغنوشی رئیس پارلمان، اصل 80 قانون اساسی تونس را به اجرا گذاشت تا شرایط آرام شود و کشور به‌سوی هرج و مرج و اغتشاش کشیده نشود. او همچنین تهدید کرد که هر کس گلوله‌ای به‌سوی مردم یا امکان دولتی شلیک کند با واکنش شدید نیروهای امنیتی و پلیس مواجه خواهد شد. FATF در اختیار دولت نیست و یک جای دیگر گیر کرده است. نهاد ریاست جمهوری تونس نیز شامگاه یک‌شنبه در بیانیه‌ای آورده که توقف فعالیت پارلمان تونس حداکثر 30 روز خواهد بود. هربار که مردم در ایران اعتراض کردند بحث اینترنت ملی نیز آغاز شده است. همزمان تعدادی از جوانان استان «قبلی» به دفتر حزب اسلامگرای النهضه حمل کرده و آن را به آتش کشیدند. جنگ اقتصادی یک نفر در کاخ سفید تصمیم گرفته است.

الغنوشی: مردم تونس از انقلاب حمایت خواهند کرد از سویی، راشد الغنوشی، رئیس پارلمان تونس و رهبر حزب اسلامگرای «النهضه»، رئیس‌جمهوری این کشور را به کودتا علیه انقلاب و قانون اساسی متهم کرد. الغنوشی گفت: «ما انحلال پارلمان و کابینه را نمی‌پذیریم و حزب النهضه و مردم از انقلاب حمایت خواهند کرد..  تصویب این طرح در مجلس می‌تواند باعث فیلترینگ همه سرویس‌های مشهور بین‌المللی از جمله گوگل، اینستاگرام، واتساپ شود.» با این وجود، بسیاری از شهروندان تونسی رفتار تمامیت‌خواهانه حزب النهضه در پارلمان را عامل بن‌بست سیاسی کنونی کشور می‌داند. در همین رابطه، تظاهرکنندگان در نزدیکی پارلمان تونس اتومبیل الغنوشی را با سنگ مورد اصابت قرار دادند. رشق موكب الغنوشي بالحجارة أمام البرلمان التونسي . روزنامه همشهری در این باره نوشته است که هیچ‌کدام از سرویس‌های ایرانی نتوانسته‌اند با وجود حمایت‌های دولتی، کاربران زیادی را جذب کنند.