کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: خوش‌گذرانی یلدا را به اندوهی طولانی تبدیل نکنیم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 82 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

با گذشت حدود چهار هفته از طرح تعطیلی گسترده در ایران، برخی از مسوولان استانی از کنترل شیوع ویروس کرونا سخن به میان آورده‌اند. در عین حال، دورهمی‌های شب «یلدا» به عنوان یک نگرانی عمده مطرح است. راستی_آزمایی بهداشت_عمومی گزارش pkhwshhal 👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

با گذشت حدود چهار هفته از طرح تعطیلی گسترده در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ آذر۱۳۹۹ برخی از مسوولان استانی از کنترل شیوع ویروس کرونا سخن به میان آورده‌اند. در عین حال، هم‌چنان دورهمی‌های شب «یلدا» به عنوان یک نگرانی عمده مطرح می‌شود؛ مراسمی تاریخی که این بار برخلاف سال‌های گذشته، توصیه می‌شود حتما به صورت مجازی دنبال شود.

این اولین سخن‌رانی وزیر بهداشت در دو هفته اخیر است که در آن اشاره‌ای به تهیه و تولید واکسن کرونا نشد.»، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران در خصوص آلودگی هوای تهران گفته است که کد تخلف معاینه فنی به همه دوربین‌های مبادی ورودی و خروجی شهر تهران اختصاص نیافته و رفع این مشکل برای مقابله با آلودگی بسیار مهم است.

اخیراً مقامات وزارت بهداشت از افزایش آلودگی هوا، هم‌زمان با فصل سرما و افزایش بیماری‌های تنفسی هشدار داده بودند.از سوی «سیما سادات لاری»، سخن‌گوی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت‌هزار و ۶۰۳ بیمار جدید در ایران شناسایی شدند که یک هزار و ۱۵۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها، ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۸۸ شهرستان نارنجی و ۱۴۸ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. شهرستان‌های «زرین‌دشت» در استان فارس، «بافت» در استان کرمان، «گمیشان» در استان گلستان، «آستارا»، «بندرانزلی»، «رودسر» و «تالش» در استان گیلان و «آمل»، «بهشهر»، «رامسر»، «گلوگاه» و «نکا» در استان مازندران در وضعیت قرمز هستند.

او گفت بر اساس شاخص‌های آماری جمعیت و میزان شیوع کرونا، شرایط تهران باید به دلیل تراکم جمعیت، توزیع خدمات و سایر موارد، متفاوت‌تر دیده شود. طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه، ۶۲ مورد قطعی ابتلا به کرونا شناسایی شده و تعداد افراد فوت‌شده بر اثر این بیماری به صفر رسیده است.فوت ۹ پرستار در حین کار در خراسان رضویو براساس آماری که «محسن گچپزان»، رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه اعلام کرده است، تاکنون حدود چهار هزار پرستار به کرونا مبتلا شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.