عراقچی: سایرین هم باید برای حفظ برجام هزینه بدهند/ قوانین مصوب مجلس را اجرا می‌کنیم

26/09/1399 06:54 ب.ظ

عراقچی در نشست کمیسیون مشترک برجام: سایرین هم باید برای حفظ برجام هزینه بدهند

هفدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونین/مدیران سیاسی ایران و کشورهای 1+4 بصورت ویدئو کنفرانس امروز چهارشنبه مورخ 26 آذر ماه 1399 برگزار شد و آخرین تحولات پیرامون برجام را مورد بحث و بررسی قرار داد. عراقچی همچنین ضمن اعتراض به مواضع اخیر سه دولت اروپایی، بیان داشت: بجای محکومیت ترور ددمنشانه دانشمند برجسته هستهای ایران، سه دولت اروپایی مجازات قانونی یک شخص مجرم را محکوم کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه بیان داشت: طرف های اروپایی همواره فقط از ایران می خواهند در برابر همه رفتارهای غیرقانونی و خصمانه، چه تحریم های آمریکا باشد، و چه خرابکاری در نطنز و ترور دانشمندان هستهای خود خویشتندار باشد. ایران نمی تواند تمام هزینه های اجرای برجام و رفتارهای غیرقانونی دیگران را متقبل شود و سایرین هم باید برای حفظ برجام هزینه بدهند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بزرگترین خبرتاریخ بشردرپیج اینستا: absolute_human_system

عراقچی: لیست تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای ایران باید مشخص شود | DW | 16.04.2021معاون سیاسی وزارت خارجه ایران گفت فهرست تحریم‌هایی که آمریکا باید بردارد و اقدامات هسته‌ای که ایران باید انجام دهد مشخص شود. او گفت لیست تحریم‌ها باید شامل اشخاص ثالثی باشد که به دلیل همکاری با ایران تحریم شده‌اند.

عراقچی : کار سختی در پیش رو داریم/ مشکلات باید از طریق مذاکره حل شوندعراقچی: *کار سختی در پیش رو داریم *مشکلات باید از طریق مذاکره حل شوند *تلاش خواهیم کرد که هرچه زودتر این کار انجام شود *ما راه درازی را در پیش رو داریم *تعجیل بی‌مورد هم نخواهیم کرد *اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را نیز نمی‌دهیم اگر حس عاشقانه بزاره حتما... القدس_لنا

عراقچی: شرط ما روشن است؛ آمریکا باید به‌طور ملموس تحریم‌ها را برداردمعاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که شرط ایران برای احیای برجام این است که واشنگتن باید به طور ملموس تحریم‌ها را بردارد. شرطی که رهبری مطرح کردند خیلی روشن است: لغو همه تحریم ها، نه فقط لغو تحریم های ترامپی یا لغو «ملموس» تحریم ها. آقای عراقچی به نمایندگی از سوی امریکائی ها صحبت می کند. باید تمام افرادی که باعث بوجود آمدن برجام شدن محاکمه شوند,,,برجام باید جلوی چشم تمام دنیا آتش زده شود,,,در غیر این صورت باید اسم کشور را عوض کرد باید گذاشت:ایالات متحده ایران و آمریکا الاحساس و المشاهده شد والا برای مردم

عراقچی: چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند/ تحریم‌های کاتسا هم باید لغو شودعراقچی: *چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند *تحریم‌های کاتسا هم باید لغو شود *اگر احساس کنیم سایر طرف‌ها جدیت لازم را ندارند، گفت‌وگوها را متوقف می‌کنیم *در حال کار بر روی «تبدیل پول‌های مختلف» هستیم آها آها . . . بعد هشت سال بیدار شدن آقایون . . . تبدیل پول ایشون هم سوسکی داره پیش میره برای وزارت خارجه دولت بعدی ، تبریک به سعید جلیلی به خاطر همچین وزیر امور خارجه ای ... امیدوارم که روی حرفت باشی به جای روحانی از رهبر یاری بگیری و نحریم ایسا و یوترن رو هم حذف کنید ما دیگه از برجام روحانی خسته شدیم چون نیتش خوب نیست در همه ‌روزهای دولت شکست میخوره ولی نیت رهبر با ابرو و غرور و هیبت ملت اجینه پس مطما هستم که توصیه های ایشان کمکتون میکنه 🙏🏻🙏🏻🇮🇷🇮🇷🇮🇷

گفت‌وگوی عراقچی با قائم مقام وزارت خارجه کره جنوبیمعاون سیاسی وزیر امور خارجه در گفت‌وگو تلفنی با قائم مقام وزارت خارجه کره‌جنوبی بر موضوع آزادسازی هرچه سریع‌تر منابع ارزی ایران در این کشور تاکید کرد و طرفین درخصوص سازوکارهای موثر جهت استفاده از این منابع رایزنی کردند باز دوباره خامنه‌ای_گوه_خورد . نباید عوامل کشتی رو ازاد میکردن انشاله زودتر با اون ظریف اسرائیلی و ریس ت به دست عدالت سپرده بشین .و سرای خیانتتون به ایران وایرانی را ببینید.لعنت خدا بر منافقین

به گزارش ایسنا، در این نشست «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را برعهده داشت. عراقچی در بخش هایی از سخنان خود در این نشست با اشاره به برخی اظهارنظرهای رسانهای که در روزهای اخیر از سوی اروپا به گوش می رسد تاکید کرد قاعدتا سه دولت اروپایی که خود را پایبند به دموکراسی و قواعد آن میخوانند، نباید از دولت ایران انتظار داشته باشند که اصول دموکراسی را نادیده گرفته و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را اجرایی نکند. دولت جمهوری اسلامی ایران متعهد و موظف به اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی پس از طی مراحل قانونی آنها است.

عراقچی همچنین ضمن اعتراض به مواضع اخیر سه دولت اروپایی، بیان داشت: بجای محکومیت ترور ددمنشانه دانشمند برجسته هستهای ایران، سه دولت اروپایی مجازات قانونی یک شخص مجرم را محکوم کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه بیان داشت: طرف های اروپایی همواره فقط از ایران می خواهند در برابر همه رفتارهای غیرقانونی و خصمانه، چه تحریم های آمریکا باشد، و چه خرابکاری در نطنز و ترور دانشمندان هستهای خود خویشتندار باشد. ایران نمی تواند تمام هزینه های اجرای برجام و رفتارهای غیرقانونی دیگران را متقبل شود و سایرین هم باید برای حفظ برجام هزینه بدهند.

عراقچی در رابطه با گمانه زنی ها پیرامون بازگشت آمریکا به برجام نیز اظهار داشت: ما به جای حرف و گمانه زنی، به اعمال توجه می کنیم. ایران همواره مواضع خود را بصورت شفاف بیان کرده است و حاضر است پس از بازگشت آمریکا به انجام تعهدات خود در برجام و اعاده وضعیت به شرایط ژانویه ۲۰۱۷، اجرای تعهدات برجامی خود که وفق بند های 26 و 36 برجام آنها را متوقف کرده است از سر گیرد.